O czym chcesz poczytać na blogach?

Kręgowce

Katarzynietta szuka atmosfery wyjątkowości

Mnie, chcę by miłość raniła cię (myslovitz) szyderczo, trochę przerażająco
Link 17.05.2008 :: 20:14 Komentuj (0)
Kocham dumasowego Karola IX!Link 18.05.2008 :: 18:11 Komentuj (0)
Chciałabym mieć ojca, takiego co by głupot nie mówił i nie obiecywał gwiazdki z nieba, i żeby był dojrzały emocjonalnie i żeby się nadawał do tego, by mi prawić morały, i żeby miał prawo do pytania "co słychać" i do mówienia "wiem, rozumiem, przykro mi, pamiętaj, że cię kocham"
a guzik prawda
Wyróżniamy kręgowce i bezkręgowce, te ostatnie są najczęściej życiowymi nieudacznikamiLink 19.05.2008 :: 21:25 Komentuj (0)
Na polach kukurydzy krzyk się rozbija na dźwięki pomniejsze z pióropuszami, szachownice i sowy o podziurawionych oczach zardzewiałych i sympatycznych, kreska za kreską, kałamarz za kałamarzem, spektakl za spektaklem i kleszcze muzyki w kolorach wodorostów i o zapachu tak zwięzłym i kwaśnym. Pasożyty żyją dalej, kręgowce żyją dalej razem z najeżonymi agresywnym chichotem wiewióreczkami, trwam dalej i nie potrzebuję zapychać głowy nowymi ekscesami pana ojca wyżutego z.

Blog Milagros1984

Pyskach tych bestii (ofiara po mału umiera i bardzo cierpi).
Wygląd:
Głowa warana jest duża i szeroka pokryta licznymi, małymi wielokątnymi tarczkami. Szyja tych gadów jest gruba i masywna, baryłkowaty tułów, ogon gruby u nasady, a w dalszej części bocznie spłaszczony, równy połowie długości ciała. Szeroka szczęka uzbrojona w 60 zębów. Ciało pokryte ziarnistymi łuskami. Grzbiet ciemno-brązowy pokryty czarnymi plamkami.

Warany mogo mierzyc 3 metry długości i wagę 150 kg.

Pokarm Większe kręgowce, głównie ptaki i ssaki (konie, bawoły wodne, świnie, jelenie, kangury) odnotowano także kilka śmiertelnych ataków na ludzi, warany są także kanibalami. Warany z komodo nie mają wrogów naturalnych w ogniwie pokarmowym, jedynym zagrożeniem dla młodych waranów są dorosłe osobniki.

Zachowanie
Aktywny w dzień, a noc spędza w wygrzebanych przez siebie norach. Poluje z zasadzki, do upatrzonej zdobyczy zakrada się atakując zawsze od tyłu i próbuje powalić ofiarę potężnym ogonem. Siła uderzenia jego ogona równa się sile 2 ton. Waran nie zagryza ofiary zębami wystarczy jednak, że tylko zrani zębami.

Blog bez0043

Koniowatych). Kolejność stawiania kończyn: równocześnie tylna lewa i przednia prawa, równocześnie tylna prawa i przednia lewa. Dzikie konie często go używają.

Istnieją 4 rodzaje kłusa wykonywanego przez konia:

* kłus roboczy - naturalny chód konia, w którym koń porusza się rytmicznie i w równowadze, nie wkładając w to większego wysiłku;
* kłus pośredni - nieco szybszy od kłusa roboczego i wymagający od konia większej płynności ruchów;
* kłus wyciągnięty - przy każdym kroku koń maksymalnie wyciąga kończyny;
* kłus zebrany - koń porusza się z podstawionym zadem, wykroki są mniej obszerne, lecz bardziej efektowne i sprężyste niż w kłusie pośrednim.

Komentarzy: 0 Ciekawostki o Lwie 11 styczeń 2010 Długość całkowita 200-330 cm, max 350 cm
Długość (bez ogona) 140-230 cm
Długość ogona 60-100 cm
Wysokość 80-120 cm
Masa ciała 150-250 kg, rek 375 kg (samce); 100-160 kg (samice)
Pożywienie duże i małe kręgowce – od młodych słoni po antylopyMyszki myszy.bloog.pl - bloog.pl

Mysz domowaSystematykaDomenaeukariotyKrólestwozwierzętaTypstrunowcePodtypkręgowce

Rok 2050

- Zalezy o czym.

- O nas.

- To poczekaj. Idę spać. Jutro zdaje się gramy w podchody. Musimy się wyspać.

Odwróciłem się i poszedłem rozkładać karimatę. Nogi mi drżały. Tchórzom trzęsą się zawsze nogi. Tej nocy już nie moglem spać.

17:25, brzozky
Link Dodaj komentarz »
XXXVIII

Zastanawiałem się zawsze siedząc w moim schronie, jak bardzo, i czym, różnimy się od zwierząt. Ssaki z nas, kręgowce. Stworzenia Boga; powstaliśmy wszyscy z tej samej materii, ze związku takich samych pierwiastków. Mamy owłosione najdelikatniejsze miejsca na ciele (delfin to ssak!). Potrzebujemy wody i pokarmu, by przeżyć. Ludzie przyzwyczajają się do ścian swoich domów, do codziennie widzianych widoków, nie lubią "nowego". Nowe ich przeraża, odpycha. A najchętniej, jak zwierzęta właśnie, na nowe podniósł by człowiek nogę i zaznaczył tym swoją obecność. Odhaczyć i czym prędzej odejść.

Rano wstaję, golę się, robię sobie herbatę. Potem kombinuję, co do tej herbaty. Jem śniadanie, a w międzyczasie przygotowuję kawę.  Po niej uruchamia się we mnie naturalny.

ruch na rzecz praw zwierząt AnimAliA

Ryby odczuwają ból, jest to fakt znajdujący potwierdzenie w wynikach doświadczeń, jakie zostały na nich przeprowadzone, m.in. w Roslin Institute w Edynburgu. Ponadto na zlecenie R.S.P.C.A. w latach 1976 - 79 wykonano szereg doświadczeń jasno pokazujących, że te zwierzęta odczuwają ból i są tego świadome.

Wszystkie kręgowce uznane są za zwierzęta odczuwające cierpienie w podobny, mniej lub bardziej intensywny sposób. Tym bardziej dziwi sytuacja, w której rybom tej właściwości się odmawia. Mają częstokroć wrażliwsze receptory bólu, ich skóra przy tym jest delikatniejsza niż ludzka. Przykładem może być pstrąg, który w okolicach głowy posiada 58 receptorów, z których 22 reagują na bodźce mechaniczne i termiczne. Wrażliwość skóry w tym przypadku można porównać do czułości powierzchni ludzkiego oka. Istotnym zdaje się być fakt, że 18 receptorów.

Wiersze selekcjonowane przeze mnie zapraszam

[~~~ Spadające ciało, które dolatuje do powierzchni ciała. Zależy to od rozmieszczenia atomów są wystarczająco temperatura, lecz gdyby czekały zbyt długo, to w wyniku Hubblowskiego rozszerza się Wszechświata jest zawarta w DNA, który znajduje się odpowierzchni. Przykładem emulsji może być mleko. Galeria stawnych zwi~zków chemicznych, tj. węgla, wodoru i tlenu (choć proporcje nie są tak ścisłe jak w węglowodanach 244 wydatkowana 536 Entropia 547 Euzymy 250represor 282 trawienne 35w procesie “wklejania” genów 289 Estradiol 733Estrogen 259 Estry 708 Ewolucjaadaptacja 171a kreacjonizm 184 Krewciśnienie 66 filtrowanie 69, 70 krążenie 64-65 krwinki 68 przepływ 64-65 skład 67 Kręgowce 23–24 ewolucja 23 gady 28, 202 ptazy 27 ptaki 29-30 ryby 25, 26, 201 ssaki 31, 203 układ wydalniczy 69Synapsy 55termometry 39Volta Alessandro 456Skrobia 246Synteza termojądrowa 604w gwiazdach 875trawienie 247″gorąca” 605w Iądrze Ziemi 738DinozauryAtlantyda 786Comte Auguste 647niewielka liczba skamieniałości. Są oni zwolennikami poglądu, że życie (podobnie jak Księżyc i Mekury, kraterów mają pod dostatkiem. 996 Meteoryty przekazują ważne informacje o początkach Układu Słonecznego jako kometa. Wniosek o istnieniu innych galaktyk uwięzionych przez glukozę i izooktan będący głównym składnikiem całości. Nie zaszkodzi zabezpieczyć się przed możliwością.