O czym chcesz poczytać na blogach?

Kręgosłup

Bóle Kregosłupa

Ze sobą kręgów.

Ruszaj się !
Najczęstszą przyczyną powstawania dolegliwości bólowych pochodzenia kręgosłupowego jest nieprawidłowa postawa i nieprawidłowe obciążenie kręgosłupa w życiu codziennym. Siedzący tryb życia,niedostatek ruchu, wymuszona pozycja w czasie pracy, nadmierna otyłość. Jednostajny i jednokierunkowy ruch pracowników fizycznych powodują, że kręgosłup jest nieprawidłowo obciążony, a układ mięśniowy odpowiedzialny za prawidłową postawę ulega z czasem zaburzeniom, mięśnie brzucha ulegają zwiotczeniu, gdy mięśnie grzbietu wskutek ciągłego napięcia skracają się.
Ludzie z prawidłową postawą i dobrze rozwiniętym układem mięśniowym mają kręgosłup odporniejszy na przeciążenia i urazy. Prawidłowa postawa jest nie tylko warunkiem sprawnego działania kręgosłupa, ale ma wpływ na ogólną sprawność.
Prawidłową postawę w pozycji stojącej przyjmujemy, gdy: opuszczamy swobodnie ramiona, uwypuklamy klatkę piersiową, utrzymując barki na równym poziomie, głowę trzymamy prosto i patrzymy prosto przed siebie. Brzuch powinien być wciągnięty, płaski, kolana wyprostowane, stopy w nieznacznym oddaleniu od siebie – z palcami skierowanymi nieco na zewnątrz.
Przy prawidłowej pozycji siedzącej utrzymujemy głowę i tułów podobnie, przykładając całą powierzchnię kości krzyżowej i pleców do do oparcia, stawy biodrowe i kolanowe zginamy pod kątem prostym, a.

mam zdrowie

Ferroaktynolit. Barwa nefrytu jest od białej do ciemno-, a nawet czarnozielonej, oraz czasami bywa czerwonawa w wyniku utleniania żelaza w złożach pochodzenia eluwialnego i postglacjalnego. Cechą charakterystyczną dla nefrytu jest jego tekstura, która w niektórych przypadkach może być mylonityczna lub afanitowa. Badania mikroskopowe ujawniają budowę, która polega na przerastaniu się wzajemnym mikrowłókien aktynolitu na dwa sposoby – poprzeczny i podłużny. Nazwa nefryt pochodzi od greckiego słowa nephros oznaczającego nerkę. Skała wg starożytnych wierzeń miała właściwości lecznicze w schorzeniach nerek.

Zgodnie z wiedzą medyczną, każdy narząd połączony jest nerwami z rdzeniem kręgowym znajdującym się wewnątrz kręgosłupa, a w związku z tym zastosowanie terapii na kręgosłup jest zasadne nie tylko przy bólach samego kręgosłupa, ale także w przypadku wystąpienia zaburzeń czynności pozostałych narządów. Dzięki połączeniu tradycyjnej medycyny azjatyckiej z nowoczesną technologią Zachodu, nefrytowe łóżko termiczne znajduje zastosowanie przy wspomaganiu leczenia następujących chorób: dyskopatia lędźwiowa, nadciśnienie tętnicze, reumatoidalne zapalenie stawów, bezsenność, zaparcia, dyskopatia szyjna, zapalenie prostaty i wiele innych.

Naturalny nefryt

W produkcie wykorzystany jest wysokiej jakości nefryt jako materiał, z którego wykonane są rolki masujące projektora  wewnętrznego oraz półkule projektora.

Cudowne Kuracje - Onet.pl Blog

Do ośmiu. Licząc 1,2 robimy wdech unosząc brzuch,
na 3,4 nabieramy powietrza w klatkę piersiową, 5,6 to ostatnia faza wdechu można powiedzieć barkami , albo szczytami płuc. Na 7,8 zatrzymaj na chwile powietrze. Potem odwracając proces wydychamy powietrze z barków, klatki piersiowej i brzucha. Taką metodą możemy naprawdę dotlenić organizm i pobudzić tą część płuc , której na co dzień nie wykorzystujemy.
* oddech sokushin (podeszwami stóp), to technika wykorzystująca normalny oddech  przy jednoczesnej koncentracji uwagi na na stopach, którymi mentalnie wpuszczamy oddech do ciała . Następnie energia wędruje w górę do koloan , ud, dantien znajdującego się w podbrzuszu, potem wzdłuż kręgosłupa  do czubka głowy. Tam zatrzymana na chwilę , przy wydechu wraca przez środek ciała, nos, usta, gardło, klatkę piersiową, dantien i stopy do ziemi oddając złą energię i  toksyny.
* oddech w kole, tak nazywam oddech wykorzystywany w reebertingu, polegający na wykonywaniu wdechu i wydechu bez przerwy. Tą metodą można szybko oczyścić organizm , po ciężkim dniu pracy ( typowa terapia zapracowanego zachodu) zrelaksować się i a w ramach terapii uporać się z wieloma problemami życia. Nie polecam jednak stosowania samodzielnie tej techniki, gdyż może dojść do hiperwentylacji, co  skutkować może  nieprzyjemnymi  bądź.

Herbaciarnia - bloog.pl

Badania zwracają uwagę również na węglowodany, których w skład mleka wchodzi zbyt mało, a odpowiadają za pracę i rozwój mózgu. Nie omija także nadmiaru wapnia w mleku krowim, który prawdopodobnie jest najgorszym źródłem jego zapotrzebowania u ludzi. Skład mleka więc jest sprawa dyskusyjną. Jedni uważają je za zdrowe i potrzebne dla rozwoju i wzrostu, inni podważają jego skład i działanie na ludzki organizm.

Podziel się:
Tagi: skład mleka
Trackback: http://bloog.pl/id,330805102,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Odcinek szyjny kręgosłupa- urazy

niedziela, 22 stycznia 2012 4:32
Jak wiadomo kręgosłup szyjny jest jednym z ruchomych odcinków kręgosłupa. Kręgosłup szyjny umożliwia nam poruszanie głową na boki oraz w przód i tył.
Jak wiadomo kręgosłup szyjny jest jednym z ruchomych odcinków kręgosłupa. Kręgosłup szyjny umożliwia nam poruszanie głową na boki oraz w przód i tył. Wiemy również, że ten odcinek kręgosłupa jest najbardziej narażony na różne uszkodzenia..

Miłość może być wieczna... zakochać się w wampirze... - Onet.pl Blog

Tą bieżnię? - pokazał palcem.
-Ehe... -odpowiedziałam lekko przerażona. Ja sama na masę chłopaków.
-Masz przebiec całą jej długość naokoło ścigając się ze mną.
O nie! Już po mnie. On jest silniejszym wampirem i na pewno będzie biegł szybko. Ale nie na tyle żeby mogli się inni skapnąć że coś tu nie gra.
Staliśmy oparci o barierkę kiedy nagle ktoś zaczął krzyczeć:
-Biegnie tu jakiś wściekły pies!!
Odwróciłam się i ujrzałam zaśliniona bestię. Sebastian patrzył na boisko.
Pies ruszył w naszą stronę. Sebastian ledwo się obrócił i...
-Uważaj! - krzyknęłam i odepchnęłam go na bok. Pies wleciał na mnie. Był tak ciężki że przeważył mnie  i wypadłam przez barierkę. Spadłam na kręgosłup. Poczułam kłójący ból i ciemność.
Hej!
-Hej nic ci nie jest?!
-Hej?! - wszyscy pobiegli na dół do chłopaka ( Elise) a Sebastian dochodził do siebie. Był w szoku. Chłopak którego nie zna odepchnął go żeby go obronić i przez to sam wypadł przez barierkę. Dopiero po chwili zaczął słyszeć jak inni wołają chłopaka ale on nie odpowiada.
Zaczął szybko oddychać i rozglądać się po podłodze próbując odtworzyć w swojej głowie co się po kolei stało. Dotarło do niego.
-Chris!!!! - rzucił się do barierki i zeskoczył z niej. Podszedł do nieprzytomnego chłopaka o czarnych włosach ( a Sebastian ma teraz brązowe) i podniósł mu głowę.
-Co mu się stało?!
-Spadł na kręgosłup... - powiedział.

Dyskopatia - jak żyć z chorobą? - Onet.pl Blog

Doznanie bólu jest dla dyskopatów niemiłym i niechcianym, lecz dość naturalnym zjawiskiem. Czasem jednak zmęczeni chorobą zapominamy, że możemy ten ból łagodzić lub nawet mu zapobiegać.

 

Z chorobą da się żyć!

Czasem wystarczy jeden nieostrożny ruch - i ból eksploduje w całym ciele. Czujesz, jakby ktoś pozbawił Cię nóg i wyrzucił w próżnię. Ale to tylko chwila, w ułamku sekundy nadchodzi ból. Wydaje Ci się, że pękły wszystkie nerwy w ciele, a mięśnie oderwały się od kręgosłupa.

Tracisz równowagę, upadasz tam, gdzie stoisz. Innym razem na żebrach czujesz żelazną obręcz. Nie możesz oddychać. Nie możesz się poruszyć. Nie możesz krzyknąć z bólu. Padasz na kolana w pracy, przewracasz się na podłogę podczas zakupów w sklepie, nie możesz wyjść z wanny lub spod prysznica... Doświadczyłeś tego? Jeżeli jak ja czułeś się w takich chwilach bezradny i przerażony, przeczytaj kilka poniższych porad. Uwierz, z dyskopatią można żyć!

 

Nie unikaj wysiłku fizycznego - bądź aktywny

Wiele osób choruje na dyskopatię. Objawy tej choroby długo można.

Diety Odchudzajace

Ćwiczenia na kręgosłup

Ćwiczenie 1

Siedząc z wyprostowaną głową kładziemy prawą rękę ponad głową i chwytamy nią głowę w okolicy lewego ucha (opis dotyczy schorzenia prawostronnego). Pociągamy delikatnie głowę w dół w stronę prawego barku. Po wzięciu głębokiego wdechu i zatrzymaniu powietrza, zdecydowanie napieramy na stawiającą opór rękę przez 7 sekund. Wykonujemy wydech, a po nim krótki odpoczynek. Powtarzamy ćwiczenia na kręgosłup 3-5 razy. W przypadku dolegliwości po lewej stronie szyi ćwiczenie wykonujemy w przeciwną stronę.

Ćwiczenie 2

Siedząc z wyprostowaną głową skręcamy podbródek w lewą stronę do momentu pojawienia się dolegliwości. Następnie kładziemy prawą rękę z tyłu głowy, a lewą rękę na podbródku (patrz rysunek: schorzenie lewostronne). Po wzięciu głębokiego wdechu skręcamy głowę w prawo próbując pokonać opór rąk. Wykonujemy wydech, a po nim krótki odpoczynek. Powtarzamy ćwiczenie 3-5 razy. W przypadku dolegliwości po prawej stronie szyi ćwiczenie wykonujemy w przeciwną stronę.