O czym chcesz poczytać na blogach?

Kreatyna

kreatyna - opis suplementu


Zasadniczo tym, co kreatyna oferuje kulturystom, szczególnie jeśli jest przyjmowana w zwiększonych ilościach jako suplement, jest większa ilość energii w przypadku długich, bardzo intensywnych treningów oraz ułatwienie procesu odzyskiwania sił. Jak stwierdził dr Paul Greenhaff, który podjął pionierskie badania nad kreatyną na Wydziale Fizjologii i Farmakologii w University Medical School w Nottingham w Anglii: "Kreatyna nie powinna być postrzegana jako jeszcze jeden nęcący (fałszywy) dodatek. Jej spożycie jest źródłem natychmiastowej, zdecydowanej poprawy wydajności (osiągów) u sportowców uprawiających dynamiczne rodzaje sportu. Na dłuższą metę kreatyna być może pozwoli sportowcom trenować bez odczuwania zmęczenia przy poziomie intensywności przewyższającym ten do którego są przyzwyczajeni obecnie. Dla samych tych powodów uzupełniające przyjmowanie kreatyny powinno być postrzegane jako znaczący rozwój w dziedzinie odżywiania sportowego (diety)." Ponieważ kulturystyka angażuje wysiłek o wysokiej intensywności, dla ludzi uprawiających ten sport istotne jest zapewnienie pełnych zapasów kreatyny. Niektóre najbardziej efektywne metody wykorzystania kreatyny polegają na spożywaniu 10-20 gram kreatyny dziennie przez okres 5-7 dni, aby uzyskać poziom nasycenia mięśni kreatyną. Badania ukazują, że.

Bodybuilding - wszystkie informacje w jednym miejscu!

  • Indeks glikemiczny to wskaźnik zawartości cukru po spożyciu danego produktu. Indeks glikemiczny oblicza się dzieląc poziom glukozy po spożyciu 50 gram węglowodanów, przez poziom glukozy uzyskany po spożyciu danego produktu.

8. Co to jest okno anaboliczne?

  • Jest to potreningowy okres w którym musimy uzupełnić zapasy glikogenu, zatrzymać katabolizm i jednocześnie nasilić anabolizm.

9. Czy spożywając x jajek dziennie muszę martwić się o swoje zdrowie?

  • Najnowsze badania dowodzą, że jeżeli jesteś zdrowy to nie! Jeżeli chorujesz na choroby układu krążenia, cukrzyce lub jeden z nowotworów skonsultuj to z dietetykiem.
00:56, ssyaa , Dietetyka
Link
piątek, 09 września 2011

Kreatyna - kompendium wiedzy

1. Co to jest kreatyna?

Moda i uroda - ciekawe porady - Onet.pl Blog

Miesiąca ciąży jego produkcja jest bardzo duża. Wtedy ciałko żółte nie jest już potrzebne do dalszego utrzymania ciąży, gdyż robi to progesteron.
performan7
1 komentarz
Organiczny związek
Organicznym związkiem chemicznym, występującym przede wszystkim w mięśniach jest kreatyna. Wytwarzany jest w procesie przemiany materii. Jest jednym z suplementów dostępnym na rynku. Jest to produkt, który wpływa na przyrost masy ciała oraz siły. Jego stosowanie nie przynosi skutków ubocznych. Dla wielu ludzi, którzy stosują ten rodzaj suplementu uważa, że jest on najlepszy i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, które mogłyby zagrozić zdrowiu lub życiu.
Kreatyna stosowana jest przede wszystkim przez osoby uprawiające sporty, które dbają o masę ciała. Stosuje się ją podczas treningu fizycznego. Początkowo należy wypracować odpowiednią masę ciała poprzez treningi, ćwiczenia fizyczne. W taki sposób mięśnie powiększają się i.

PaZuRkI - Onet.pl Blog

Niu$ka w komentarzu poprosiła mnie o to bym napisała kilka słów o tym jak zapobiec łamaniu się paznokci by płytka była niemal idealna i piękna ... Ja szczerze mówiąc nie stosuje praktycznie nic =) tylko czasami heh ... No ale jeśli mamy problemy z paznokciami to trzeba dbać o nie codziennie a nie tylko jak nam się przypomni ...


Kilka słów na temat pielęgnacji paznokci ...


1.    Je$li macie rozdwajające się paznokcie tzn.  poszczególne warstwy kreatyny oddzielają się a płytka jest nieelastyczna to przede wszystkim powinno się: stosować rękawiczki do prac domowych oraz szklane pilniczki !! Należy również używać  lakiery z dodatkiem włókien nylonowych, olejki z wyciągiem z mirry a także wcierać olejek z witaminami A+E w płytkę i macierz paznokcia.   : )


2.    Je$li macie łamliwe paznokcie tzn. suchą, matową powierzchnię, połamane końcówki, mocną ale mało giętką płytkę to przede wszystkim powinno się: stosować rękawiczki do prac domowych oraz nakładać maseczkę na dłonie do skóry suchej. Polecam również stosowanie.

Kulturystyka-moja pasja.

Przwinę teraz do przodu moje 2 lata i zatrzymamy się w punkcie kiedy to mój pracodawca proponuje mi przejęcie na własność sklepu w którym pracuję . Radość ogromna !!! Już 8 miesięcy prowadzę własny biznes czyli sklep z odżywkami. W tym momencie właśnie otworzyłem sklep internetowy do którego wszystkich zapraszam WWW.fit-strong.pl
Pasja do kulturystyki jest cały czas lecz w ciut mniejszym stopniu. Obecnie moją największą pasją jest 2 letni syn!!!
Może żeby nie być takim sentymentalnym podzielę się z Wami swoją wiedzą na temat odzywek i suplementów.
Myślę że zaczne od najbardziej popularnego preparatu jakim jest kreatyna:

Komentarzy: 0 Kulturystyka-moja pasja i sposób na życie. 2011-08-10 Kulturystyką interesuję się od kilku lat (dokładnie 5) .Pamiętam jak moją żona (wtedy dziewczyna) powiedziała mi że strasznie schudłem. Wtedy moje urażone EGO powiedziało mi że coś trzeba z tym zrobić.Poprosiłem tatę aby zrobił mi ławeczkę, o kupnie wtedy nie było mowy z powodów finansowych. Sztangę i.

fryzury.mylog.pl - mój dziennik internetowy

Jest w postaci pianki, spray'u lub balsamu. Nawilża włosy i pomaga w ich ułożeniu.

Odżywka intensywna - najbardziej potrzebują jej włosy suche, trudne do rozczesania i ułożenia, przypominające siano. Jest to preparat silnie nawilżający i lekko natłuszczający. trzeba go trzymać na włosach około 10-20 minut.

Gorący olejek - głęboko i intensywnie odżywia bardzo suche i zniszczone włosy. Przed użyciem tubkę z olejkiem trzeba podgrzać w gorącej wodzie i ciepły preparat rozprowadzić po włosach.

Odżywka do włosów zniszczonych trwałą i farbowaniem - uszczelnia rysy i pęknięcia w strukturze włosa dzięki zawartości kreatyny, protein i prowitaminy B5 oraz olejków. Substancje te odbudowują włosy od wewnątrz, a na zewnątrz pozostawiają pielęgnacyjną osłonkę.
komentarze [0]


fryzury

2007
wrzesień (2)
październik (1)
listopad (1)
grudzień (3)

2008
styczeń (3)
luty (2)
marzec (1)
kwiecień (1)
maj (1)
lipiec (2)
sierpien (1)
wrzesień (1)
listopad (1)

2009
styczeń (1)
marzec (1)
maj (2)
sierpien (1)
wrzesień (1)

2010
styczeń (1)


Myśli pełne pszczół. - Onet.pl Blog

Przystanek pomiędzy dreszczami kolejnych dni. Miała być długa, dająca odpoczynek. A była jakby jej nie było. Przepłynęła między palcami. Poszłam spać skwaszona, wstałam po 355 minutach z miną dnia poprzedniego. A może to było tylko 5 minut? Może zostałam oszukana przez ciała niebieskie, kombajn do zbierania kur po wioskach, wesołą melodyjkę i ten cholerny czas? Może, ale to nawet nie był kolejny dzień, tylko ciągle ten sam, duszny poniedziałek 9 czerwca 2008r. Granica się zatarła między nabłonkiem płaskim a jednowarstwowym wielorzędowym walcowatym urzęsionym.

Jak zwykle spóźniona, zła, zielono- popkulturowa, z niepoukładanymi włóknami kreatyny na głowie. Napięcie wyczuwalne na każdym kroku. Nawet agrafka nie wytrzymała i rozpięła się gubiąc tymbarkowe kapsle.

Cisza. Cztery ściany spokoju i ogromna figura naprzeciwko. Znowu się spotykamy (mijamy?). Ty ciągle taki sam, odbity na mojej świadomości.

Ulica. Samochody. Ludzie (!)

Degeneracja, apoptoza formacji hipokampa. Anabioza.
m. jest jak jutro i łyżeczka- nie istnieje.

Milion milionów pikseli zakrzywionej rzeczywistości. Błędna nadinterpretacja i pobudzenie ciała migdałowatego.

Malutka (17:46)