O czym chcesz poczytać na blogach?

Krawężniki

Wózkiem Przez Poznań

Koleżanka, żeby uczestniczyć w zajęciach jest zależna od swojej mamy, która pomaga jej w dotarciu na uczelnie i załatwianiu niektórych spraw, jak np. wypożyczenie książek z Biblioteki Raczyńskich przy św. Marcinie. Ktoś, żeby dostać się do własnego mieszkania na trzecim piętrze zamontował windę na zewnątrz budynku i wchodzi przez balkon, a może wystarczyło zamienić się z kimś na mieszkanie?”

 Kasia

 Dziękujemy Kasiu za nadesłany przez Ciebie tekst!

Życzymy takiej wrażliwości każdemu.


Jedna odpowiedź to “Omijaj krawężniki ?”

Czarno-biała tęcza...?

Jakby był to byłaby zwała i mały problemik z wyjściem z domu ;) Impreza udana i jestem zadowolona. Byłam przed chwilą kupiś sobie prezent od babci i kupiłam takie ładne serducho-wisiorek ;) I jest cudne. I wgl to przez moją cioteczkę mam fazę na playboy'a i o mały włos zamiast serduszka byłby króliczek ;p Wkręciło mi się ;) (bo dostałam perfumy z playboy'a i dezrodorant ;p ) No ale może się jeszcze odkręcę. No a teraz idę ogarniać i zaraz biorę Milke i idziemy do Aśki ;) No to :*

12:47, antropofobiczna
Link Komentarze (1) »
piątek, 04 lutego 2011
18-nastka!

śMIESZNIE ;) To brzmi śmiesznie. No i pytanie standardowe: 'Jak się czujesz mając osiemnaście lat?' No jakoś nie czuję różnicy. ;) Zaraz goście będą więc się zawijam ogarnąć conieco ;) :*

16:15, antropofobiczna
Link Komentarze (1) »
środa, 02 lutego 2011
TRAGEDY!!! :O

No dziś to pobiłam samą siebie...

Krawężniki, ronda i krawężniki, linie ciągłe, PIESI!!!!, rondo kwadratowe (Manhattan) i krawężniki i linie i.

W u l g a r y z m

Się zerwać, powiedzieć, wyjeżdżam jutro, z samego rana, pierwszym autobusem, na kacu jechać będę, twarz przyklejona do mokrej, zamglonej szyby, empetrójka z ckliwymi ulicznymi przebojami, a potem krakowskie pekape i twoje głupie uśmiechy do ludzi, którzy nie wiedzą, skąd jesteś, na czym siedzisz i dlaczego twoje buty wiecznie są brudne.

Skończyła na chwilę, by zapalić papierosa. Siadła na ławce i gapiła się w te same drzewa, w które ja patrzyłem się wiele razy. Myślę, zapalę, a potem jej powiem o tych wszystkich lodołamaczach na arktycznych morzach i ich mroźnych załogach, rozgrzewających się przy kubku herbaty. Chciałem jej powiedzieć o tym, jak zginął Albert Camus, że od chwili, kiedy o tym się dowiedziałem, te krawężniki nie są takie same. Chciałem też powiedzieć o ślepym psie, który przy pomocy węchu, próbował przejść przez ulicę i nieustannie walił głową o ścianę bloku, a ja stałem wtedy obok, paliłem papierosa i ryczałem jak dziecko, zdziwione, że ogień ze świeczki parzy. Ten pies z bielmem na oczach, ubłocony, z wyrwaną sierścią i starą, nieściągniętą jeszcze obrożą na szyi, ten pies, który wali głową o mur, upada, piszczy, a potem znów idzie do przodu i uderza po raz kolejny, i pada, i wstaje, uderza. I płacze.

Pożyczam od niej zapalniczkę i mówię, to wszystko jest nieprzeczytalne, ty i ja jesteśmy nieprzeczytalni. Możesz mówić, że tkwię, ale ja właśnie dlatego krzyczę, bo tkwię. Mówiłaś o mojej.

Brukowanie, kostka granitowa, krawężnik, granit

Granit wykorzystywany do podjazdów musi spełniać kilka cech. Kostka granitowa musi być bardzo twarda i odporna na warunki atmosferyczne. Również krawężniki nie powinny odstawać jakością. Brukowanie podjazdów jest najlepszym rozwiązaniem na długi okres.

 

Brukowanie wydawałoby się, że nie jest rzeczą trudną nic mylnego wszystko zależy od dużych umiejętności dobrania odpowiednich kostek do siebie. Często zdarza się, że kostka granitowa jest o nieregularnych kształtach wtedy trzeba się dużo napracować, aby zrobić elegancki podjazd. Łatwiej jest na pewno położyć krawężniki, one nie wymagają specjalnej techniki należy zachować tylko poziom i pion. Brukowanie w obecnej chwili jest bardzo drogą usługą często cena położenia jednego metra kwadratowego może dochodzić do 100 złotych. Wszystko zależy od tego, jaka kostka granitowa będzie użyta do położenia i jaki granit jest z w tej kostce. Często bywa tak, że kostka granitowa jest o nie regularnych kształtach wtedy koszt położenia od razu wzrasta. Ważna jest na pewno wielkość i jak wcześniej pisaliśmy granit chodzi oczywiście o jakość. Jak zawsze najlepiej wykończony musi być krawężnik jest on najbardziej widoczny, kostka granitowa jeśli ma jakieś uszczerbki to można to zatuszować oczywiście nie jakieś wielki tylko te delikatnie nadszczerbione.

Zawada jest nasza! - Onet.pl Blog                         Panowie!!!!! Serdecznie gratulujemy!!!                                                                                                                                        

KaTe
5 Dziękujemy za komentarze

11 czerwca 2007
ZBIÓRKA ZŁOMU - efekt finalny! POZOSTAŁE NOWINY.
1. W sobotę przeprowadzona została zapowiadana zbiórka złomu. Efekt, rzec by można, był PIĘKNY! ( o ile złom może być piękny!), a już na pewno  imponujący: na oko ponad 5 TON!!!!  Wszystkim darczyńcom DZIĘKUJEMY!

2. Lada dzień dojadą krawężniki do wykończenia obrzeży boiska.

3. Kamień z Czatkowic, którym utwardzona.

Upław życia i niebycia - Onet.pl Blog

Reklamują się agencje towarzyskie, czy chociaż towarzystwa ubezpieczeniowe. Ja bym się przecież od tego nigdy w życiu nie opędził.

 Dzisiaj na moją pocztę nie przyszło nawet 699 takich samych, omyłkowo wysłanych reklamówek, a szczerze powiem, że wyszczerzona morda na opakowaniu febrisanu- która tak na mnie zadziałała w aptece ( tzn wyszczerzona morda pani magister w okienku) okazała się być kłamliwą. Febrisan nie pomaga.

 Ostatnio sporo czytam. Niedawno czytałem o pewnym oknie, grupie przyjaciół, jakiś nieszczęśliwych miłościach. Czytałem o wielu ludzkich nieszczęściach. I tak wprost proporcjonalnie do tego ile czytam, przybywa we mnie zobojętnienia i tuziny pomysłów na bolesny sarkazm.

Pierwszym skojarzeniem. Płaskie krawężniki drogi nr 80 z Fordonu. Równolegle do siebie. Niemal tak płaskie jak pozbawione parapetów okna:) Te płakie krawężniki to ja. Albo inaczej, ja jestem mięzy tymi krawęznikami.

 

 Oto ja w przeddzień swoich dwudziestych urodzin.

 

P.S. Tylko że po bokach były też sosnowe krzaki...Może coś błędnie zinterpretowałem:)

Tomislav
3 ach więcej komentów