O czym chcesz poczytać na blogach?

Kożuch

Włatcy móch - Onet.pl Blog

Tabla ogłoszeń
Szanowni bywalcy tej witryny!
1. Podstawowa wiadomość - od dnia 29 grudnia 2009 blog jest zawieszony na czas nieokreślony.
2. Proszę o nie zadawanie ciągle pytań "Skąd mogę ściągnąć odcinki WM?". Jest oficjalna strona, można tam pooglądać.
3. Zdarzyło się już tak, że wzięto ten blog za serwis tworzony przez autorów serialu. Wyjaśniam od razu, że tak nie jest. http://wlatcy-moch.blog.onet.pl jest witrynką fanowską.
4. Jeśli ktoś poszukuje kontaktu z twórcami serialu, to na stronie studia Voiceland znalazłam taki oto adresik: wm@voiceland.com.pl :)

31 stycznia 2007
Blues o kożuchu (odc. 10)

Dancing With Camels

On kozę, jako jej dokładny dublet i w takich wypadkach bywa czasem jak koza uśmiercany oraz wskrzeszany. Są jednak okolice, gdzie obie maski: kozę i turonia, widywać można obok siebie. Nazwa turonia wyraźnie wywodzić się zdaje od słowa tur. Ciekawe, że znajduje ona jak gdyby odpowiedniki w Rumunii (turca, turcâ, tarca – maszkaron z głową zwierzęcą) oraz w Dubrowniku w południowej Dalmacji (tùrica – maszkara z głowa zwierzęcą, zaopatrzona w ruchomą szczękę).

Bułgarzy znają obrzęd, w którym główną postacią jest tzw. kukier. Kukierem, podobnie jak kozą, bywa z reguły młody mężczyzna, przebrany w kożuch barani lub kozi, obrócony sierścią do góry; twarz jego jest poczerniona albo pofarbowana na czerwono i zwykle okryta maską. Maska miewa różne kształty, ale przeważnie jest rogata i przy tym niekiedy zupełnie „pierwotna”; tak na przykład w okolicach Burgasa nad Morzem Czarnym, tamtejsze rogate maski sporządza się ze skóry obdartej z koziego łba. Gdzie indziej maska swą formą przedstawia po prostu ludzką twarz, lecz mimo to jest zaopatrzona w kozie, wołowe lub bawole rogi. Oprócz sierści pokrywającej tułów i rogatej maski, kukiera cechują także dzwonki, którymi jest obwieszony.

Sztuczną głową jest zaopatrzona.

Szpilką w parkiet - Onet.pl Blog

Z wicemistrzem 1. Ligi), zatem aby tradycji stało się zadość czas na hity i kity transferowych dokonań żeńskich zespołów w sezonie 2011/2012.

Na początek ta przyjemniejsza część, czyli najlepsze zagraniczne transfery w PlusLidze Kobiet.

 

Fot. Fanpage na Facebooku Atom Trefl Sopot

1.miejsce - Małgorzata Kożuch

Przychodziła do polskiej ligi jako gwiazda, jedna z najlepszych siatkarek w Europie. Poziom swój utrzymała i pokazała, że jest znakomitą atakującą. Początek sezonu może nie był w jej wykonaniu zachwycający, ale obniżka formy była uzasadniona długim sezonem reprezentacyjnym. Jednak im rozgrywki nabierały tempa, tym Kożuch grała coraz lepiej. Finałowe spotkania tylko to potwierdziły, w których Kożuch pokazała kunszt swoich możliwości. Znakomity transfer Atomu Trefl Sopot  zważywszy na fakt, że występowała jako polska siatkarka. Duży plus dla działaczy z Sopotu.

Blog FeelKupicha

Komentarzy: 0 2008-02-07 Feel – pierwsza płyta zespołu Feel, wydana 26 października 2007. Już w dniu premiery uzyskała status Złotej płyty.W Drugim Tygodniu sprzedaży płysta uzyskała status platynowej ponad 30,000+

Komentarzy: 0 2008-02-07 SINGLES

Rok Single Najwyższa pozycja
Europa Polska
2007 "Jest Już Ciemno" 41 1
2007 "Pokaż na co Cię stać" 122 1
Komentarzy: 0 2008-02-07 Skład
Piotr Kupicha – wokal, gitara
Łukasz Kożuch – keyboard
Michał Nowak – gitara basowa
Michał Opaliński.

Blog dominicka8902371

Alter Bridge, inne formację Raz dwa trzy. Muzycznie pląsujemy się pomiędzy Rock-Popem.

Trzeba posłuchać, dotknąć, poczuć. Zespół to emocje, wspólne godziny spędzone w sali prób, wzloty i upadki, rodzina.

I zwrotka Basista pilnie poszukiwany.
Było ich kilku, ale ostatecznie do zespołu dołączył Michał (Misiu) Nowak. Charyzmatyczna postać, która dodała smaku momentami lirycznej muzyce Kupicha Band. Pierwsze próby odbywały się właśnie w składzie dwuosobowym.

II zwrotka Bardzo mocno wierzę w lecznicze działanie akordeonu:)
Następnie do zespołu trafił Łukasz Kożuch. Łukasz nie tylko pokazał, że jest magiem tego instrumentu, ale również doskonale poczuł kierunek, w którym chce podążać zespół. Zagraliśmy już kilkadziesiąt prób, za bębnami nasz znajomy Patryk. Niestety z Patrykiem nasze drogi rozeszły się, mieliśmy do zagrania pierwszy duży koncert, On jeszcze nie był na to gotowy.

III zwrotka Mocne rockowe uderzenie.
Tym sposobem do zespołu trafił Michał (Mike) Opaliński. W zespole FEEL jest jedyną osobą z pełnym wykształceniem muzycznym, co było słychać już od pierwszej próby. Czasami gra jak rasowy bębniarz rockowy, czasami jak loop.

Atomowe 30stki

Do torby z postanowieniem oddania zanim zmienię zdanie... Metki z rzeczy w rozmiarze "przecież się w to jeszcze zmieszczę", zamieniłam na metki "nie bądź debilką, szkoda miejsca" i sprezentowałam szwagierce, rzeczy "elegancko-biurowe", których unikam jak diabeł święconej wody, wcisnęłam Rebece, a resztę przyniosłam do pracy. Uszczęśliwiona efektem, zdrogą rozpędu, nakazałam ślubnemu wytarganie moich letnich rzeczy (w postaci 2 walizek nadających się do przewożenia zwłok...) z którymi zrobiłam dokłanie to samo...

No, skoro już robiłam porządki generalne, to postanowiłam schować stricte zimowe rzeczy...puchówki, kożuch, grube swetry etc. Ale wrodzona inteligencja podpowiedziała mi, żeby zostawić jakieś cieplejsze buty w postaci kozaków, tak też uczyniłam.... Minus 5 do inteligencji...kozaki zostawiłam...takie ładne...brązowe...jedynym mankamentem było to, że jedyną rzeczą, jaka do nich pasuje, to schowany w pierwszej kolejności kożuch....

Cała happy z niespodziewanie nowopowstałego miejsca w garderobie przywlekam dupsko do pracy...kawusia, FB, wiadomości poranne, telefon....telefon: wpadnij na chwilę, zrobiłam to samo! Ołki, idę do Domi, przyjaciółka z pracy, ciekawe co zrobiła.....a ta mendoza, małpiszon wredny z promiennym uśmiechem na.

skrawki

Obok. Drzwi do laboratorium są zamknięte. Pobieranie próbek rozpoczyna się o godzinie ósmej. Stoję więc i obserwuję. W kieszeni karteczka ze zleceniem. Do ósmej 9 minut.

Te tabletki, co mi ostatnio zapisał to wogóle mi nie pomagają - mówi koleżanka komandoski w kożuchu. - Chyba już do niego nie pójdę więcej. Tamte ostatnie, takie zielone - mówi rozmarzona - te to pomagały. Jadłam jedną rano i do wieczora byłam spokojna.

Drzwi od gabinetu lekarza otwierają się. Wychodzi ta, co się przekradła tyłem.  Kobieta w kożuchu wstaje. Jej twarz nie wyraża żadnych uczuć. Powolnym ruchem sięga pod kożuch. Jakby chciała nóż albo granat sprawnym ruchem wyjąć i zaraz na miejscu sprawiedliwość wymierzyć.

Wyciąga jednak kraciastą chusteczkę - nie to za mało, chustę do nosa o powierzchni żagla Daru Młodzieży i dmie w nią co sił patrząc martwym wzrokiem na Tę_co_się_wkradła. Walka trwa krótko. Ta_co_się_wkradła jest już Tą_co_ucieka_z_podkulonym_ogonem.

Uch, nienawidzę takich bab, co się wpychają - mówi spoglądając w swoją dopiero, co zbrukaną chustę. - Nie-na-wi-dzę!

Z minutę dziewiąta Obszerna Pani otwiera drzwi do.