O czym chcesz poczytać na blogach?

Kozacy 2

... - Onet.pl Blog

Zamku (tylko najpierw na rozpoczęcie roku szkolnego). Hihihihi! (P. chyba padnie, jak to zobaczy, cóż to za fetysz znowu zmajstrowałam. Aa, co mu do tego, niech się boi! ;P). 

Jak zwykle, piosenka. Dziś dwie, obie kozacze (jedna o dońskich, ale kij z tym).
Bo jeszcze żadnej kozaczej piosenki nie słuchałam przy pisaniu tegoż bloga, skandal!
Aa, ciekawe czy jakiś Kozak młody by mnie przygarnął w tym wdzianku ;P

Chór Aleksandrowa - Kozacka Kawaleria
Vae Victis - Libres Cosaques


strzyga
16 zestrzelonych
Wojska z okazji 15 sierpnia.

I czułam się taka malutka wobec tej nieposkromionej, morderczej i przerażającej armii Matki Natury.
Od niej też nas pan ochroni, panie Bush?

strzyga
12 zestrzelonych
15 sierpnia
Przeczytałam we wczorajszej gazecie, że Kozacy łupią Gori.
Niech ich szlag.
Dziś prawdziwych.

Notatki z życia Rinki - bloog.pl

To dlaczego nie opiekuje się dzieckiem, skoro nie pracuje. Właściwie to nie wiadomo. Jedno jest pewne, dziecko wyglądało raczej na zaniedbane. To przy córce kuzynki i jej dzieciach, zaczął dopiero mówić pełnymi zdaniami. Kuzynka opowiedziała mi, jak ten chłopczyk kiedyś przyszedł ubrany. Inne dzieci w lekkich kurteczkach i półbucikach a on w kozakach i grubej kurtce. Kuzynka opowiedziała, że obie z córką szukały dla niego jakich bucików, bo dziecko by się zaparzyło w tych ciężkich kozakach.

Tak jak wspominałam nie jestem matką, ale wydaje mi się, że lepiej bym się zaopiekowała dzieckiem niż.

"jesteś najpiękniejsza na świecie". To były słowa, które dodawały skrzydeł.

Ciągle się zastanawiam, co by było gdybym miała inną mamę, innych rodziców? Nie! To nie możliwe i Bogu dziękuję, że ją miałam...

Chciałabym by każde dziecko mogło powiedzieć, że "nie ma jak u mamy..."


komentarze (10) | dodaj komentarz

Jimmy...

wtorek, 13 kwietnia 2010 23:06

haniuta blog

Do tej zabawy niezbędny jest kijek np. od szczotki no i kilku odważnych. Zasady zabawy są bardzo proste: należy wypić setkę wódki, przykładając czoło do kijka obiec go 10 razy dookoła, a następnie szybciutko dobiec do oddalonej na drugim końcu sali Pary Młodej, która trzyma nagrodę.

2. Podaj dalej
Zabawa weselna często organizowana na początku wesela podobno pomaga szybciej poznać się wszystkim osobom znajdującym się na przyjęciu. Zabawę zaczyna Para Młoda przekazując sobie pocałunek, następnie pocałunek przekazywany jest dalej przez całą salę od jednego gościa do drugiego, aż wróci do Pary Młodej.
Np KONSTANCJA. Chyba już czas. Chłop mi na początku znajmości tak śpiewał  . I tak zostało. Już.

haniuta 2008-05-27 14:34:40
skomentuj (14)


dobra
... przechodzimy mniej więcej do fazy, i nastroju, któren to nastrój reprezentowali sobą Zaporoscy Kozacy pisząc do sułtana tureckiego Mehmeda IV. (chyba se w stopkę firmowego mejla wstawię całość)

Treść korespondecyji - proszę bardzo oto całość ona 

a tu se.

- _My Voice Within_

Sprawy, bezwarunkowego oddania
i milosci.

Kto z nas odwazylby sie ...
plakac u stop Mistrza ???

Kto z nas...
chodzi radosny i glosi, ze Pan
Zmartwychwstal i jest zywy
posrod nas?


KTO?skomentuj (0)
2007-06-28 22:13:18 >> SANKTUARIUM PANI SLONECZNEJ w SZCZECINIE..
W Sanktuarium na Osiedlu Slonecznym
w Szczecinie kroluje figurka Matki Bozej Fatimskiej,
ktora 20 lat temu
jako pierwsza w Polsce kronowal
sluga Bozy Jan Pawel II.


PIUSKA PAPIESKA I ROZANIEC..

Poczatkowo.I Jego Matki nie mozna pokonac grzechu
zakorzenionego w ludzkim sercu.Szedl na piechote przez bagna, pola .
Czesto nie mial co jesc.
Chrzcil, spowiadal, laczyl zwiazki sakramentalnym wezlem,
karmil dusze Cialem Panskim.
Cale wioski przyjmowaly katolicyzm..

Nie wszystkim bylo to na reke, Kozacy, niszczac Zadnieprze ogniem i mieczem,
przybyli w maju do Janowa Poleskiego, by - wyciac w pien wszystkich katolikow.

Poinformowano ich o szkodliwej dzialalnosci o.Andrzeja Boboli..
Po poludniu, 16 maja 1657 r.dogonili zakonnika jadacego wozem we wsi Peredyle.
Woznica zbiegl do lasu. Ojciec.

Blog zwierzaka - Onet.pl Blog

- dlatego wydają sie takie ciemne. Nie potrafię na razie robić dobrych zdjęć figurkom na białym tle, wychodzą mi mocno przyciemnione. A wierszyk napisałem na kanwie wczorajszego, porannego widoku z okna - w Szklarskiej znowu padał śnieg (zresztą jak często w ostatnim czasie...).


 

 

zwierzak777 (21:38)
Skomentuj mnie

25 lutego 2012
Moskwici na pudełko...

Konne pr1. W każdej  paczce po 8 figurek. Niestety w dwóch pierwszych paczkach wszystkie figurki są identyczne, wymienne są głowy, u części lekkiej jazdy też broń w dłoni. Z tych zestawów zrobiłem chorągiew arkebuzjerów - dołączę ich do pułku rajtarów (i za rajtarów będą ewentualnie robili), druga chorągiew to w systemie OiM kozacy, będą fajnym urozmaiceniem. Zrobiłem też jedną podstawkę pułkownika/kapitana, gdzieś się przyda. Zostały mi 3 wolne figurki, arkebuzjer kozak i trębacz. Sztandary QR trochę mi się nie podobają, użyję do tych chorągwi sztandarów Wargamera, zobaczymy co z tego wyjdzie...


 

 

Zapiski schyłkowca

Ale ja nie wyjaśniam, tylko chwytam Nastrój za piętę. Jestem zawątpliwościowana. Paranoję zapijam kawą.

Ksero. No tak. Ubierz się. Idź. Odbierz. Duszę się w tym bagienku i za dużo myślę. No i czekam (miejsce na ironiczny uśmiech) na jakiś Znak Odmiany.

Może w końcu się doczekam.

A może nie.


2006-01-20 19:54:27
O wełnistości poezji słów kilka


Jestem istotą apoetycką w sensie teoretycznym. Teoretycznym literacko. I naprawdę nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób połapać słowa, żeby ułożyły się w miarę sensowną pracę zaliczeniową.

Gdzie, u.Wrażenie, że Ktoś chce, żebym wreszcie zaczęła pisać wiersze. Ale jak do tej pory bronię się przed tym utrapieniem wszystkimi kończynami. Coś tam może wpadnie w malignie, ale to nieprawda nieprawdziwa i się do tego po trzeźwemu nie przyznam. Po pijanemu tym bardziej. To trochę nie-rzeczywistość, inna para sandałów. A sandały, jak wiadomo, z kozakami mają niewiele wspólnego. Tyle, że wyrastają z tego samego, bucianego rodu.

No. I jak w takim układzie napisać logiczną, sensowną pracę z czegoś, co bezczelnie logice umyka? Mogę wypisać środki stylistyczne. Mogę kombinować, dłubać i grzebać. Ale za nic nie potrafię stworzyć z tego zwartej całości - kwintesencja.

zalogabolsa blog

Piszę małą literą, bo choć jedyna Kozaczka występująca w słownikach pisana jest literą dużą, Anna Rogowska nie przyjechała przecież na olimpiadę z ukraińskich stepów. Jedyne kozaczki małoliterowe, jakie znam, to te, co w nich mamusia chodzili do kościoła w zimowe niedziele, ale o nie też tutaj nie chodzi. Domyślam się, że chodzi o kozactwo jako cechę charakteru: junactwo, brawurę i schwung. W takim rozumieniu, w jakim mówimy np., że porucznik Borewicz to był niezły kozak. Nie wiem jednak, czy w związku z takim kozactwem nie byłoby prościej nazwać sportsmenkę po prostu kozą.

Kłopoty z komplementowaniem to tylko refleks poważniejszego problemu, jaki stanowi.Startująca w pięcioboju, to nie pięciobójczyni, ale pięcioboistka. Teraz jeszcze wymyślniej rozwiązany został problem Agaty Wróbel. Wiadomo, jak tworzy się formy żeńskie od rzeczowników zakończonych na -owiec. Parowiec - parówka. Jałowiec - jałówka. Ciężarowiec - sztangistka.

podsiadlo@atol.com.pl

zalogabolsa 2004-09-16 12:04:14
skomentuj (0)


Zauważcie,

...że nawet o tak wczesnej porze napotkać możemy jednostki wybitne, które miast obżerać się batonikami 'Knoppers' po cichu zajmują się analizą tekstów bardziej lub mniej literackich. Zostawmy na boku pobudki, kierujące działaniem owych jednostek, nie rozpatrujmy, czy.