O czym chcesz poczytać na blogach?

Kowary

Blog zwierzaka - Onet.pl Blog

kadrinazi
mnowogro
hakostwo.blogspot
hobbyonenews
wargamesblogs
teidehobby
eerjott
dioramadetrafalgar
takethehighground
MrFarrow2u
fromholdblog
quidamcorvus
Statystyka
Odwiedzin 247131
Komentarzy 1118


30 czerwca 2009
Podróże - Krzeszów

 Wczoraj sobie popodrużowałem - Rychwałd - Kowary - Rychwałd. 5 godzin w jedną stronę i 5 w drugą. A że mam taki zwyczaj, że staram.

Blog JJAJ

O mnie
JJAJ
Kowary
Słówko o mnie
Siema jestem Joasia ale mówcie na mnie asia lub fergie!Lubie ze zwierząd najbardziej koty a wy co piszcie do mnie! Buziaczki!!Pozdro dla KOWAR!!!
Zobacz mój profil
Notki

Eko-Anioły Dolnośląskie | Ekologiczne podróże po szkołach województwa dolnośląskiego

by ekoaniolydolnoslaskie

W późnych godzinach popołudniowych w Braszowie zebrała się grupa pozytywnie zakręconych strażaków, którzy będą promować wartości naszej ekologicznej kampanii w Bardzie i Ząbkowicach Śląskich. Już czekamy na ich sprawozdania z przeprowadzonych akcji. Targowiska w tych miejscowościach spotkają się nadzwyczajną akcją naszych bohaterów, którzy będą gasić 4 palące nas problemy ekologiczne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii eko-animacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Rannych i chorych, a po oswobodzeniu kraju zorganizował i uruchomił Sanatorium PCK w Zakopanem. Przez dwa kolejne lata – do roku 1947 – pracował na podstawie nominacji Ministerstwa Zdrowia jako Dyrektor Sanatoriów Przeciwgruźliczych w Bukowcu koło Kowar, przyczyniając się do wysokiego poziomu tych placówek, a przez swe kontakty – do rozwoju i unifikacji lecznictwa ftyzjatrycznego w Polsce.

Był założycielem Polskiego Towarzystwa Badań Naukowych nad Gruźlicą, które było pierwszym towarzystwem lekarskim w Regionie Jeleniogórskim. Zarząd tego Towarzystwa zorganizował w ówczesnej Krzyżatce (dziś Kowary) pierwszy po wojnie Zjazd Dyrektorów Sanatoriów, lekarzy nie tylko społeczników, ale i naukowców (w większości późniejszych profesorów), którzy ocaleli w zawierusze wojennej. W tym czasie niemiecki palacz zamordował polskiego administratora Bukowca, mjr. Piotra Michaleckiego. Przybyła na miejsce zbrodni milicja miała zamiar aresztować i surowo ukarać wszystkich pracowników narodowości niemieckiej. Lesław Węgrzynowski kategorycznie sprzeciwił się metodzie stosowania odpowiedzialności zbiorowej.
Postawa Węgrzynowskiego, na wskroś humanitarna, zapisała się na trwałe w historii Regionu Jeleniogórskiego.

Miłość nie potrawą, lecz przyprawą życia...

O mnie
Sandusia
Kowary
Cześc. Nazywam sie Sadndra. Urodziłam sie w 1991 roku. Mieszkam w Kowarach, tomalowniczo połozone miasteczko w kotlinie jeleniogórskiej, w woj. Dolnośląskim. Od skzoły podstaowej interesuję się siatkówką, obecnie gram w druzynie "Podgórze&quo
...
Zobacz mój profil