Kowalczyk

sportowienko

Mistrzyni świata zauważyła słabszy moment Norweżki i zdecydowała się na atak już na początku podejścia pod mordercze wzniesienie. Marit Bjoergen nie mogła wykrzesać z siebie więcej sił, a Justyna Kowalczyk błyskawicznie odskoczyła od rywalki osiągając przewagę około 10 sekund. Kolejne metry to był zdecydowany, równy bieg Polki, która powiększała swoją przewagę nad wyraźnie słabnącą Bjoergen. Chociaż przed biegiem zakłady bukmacherskie dawały większe szanse na wygraną Norweżce, to w tym momencie prysły jej marzenia o wygraniu Tour de Ski i zapisaniu się w historii norweskich biegów, jako pierwszy zawodnik, który dokonał tej sztuki.

Ostatecznie Justyna Kowalczyk na mecie osiągnęła przewagę 28,2 sekundy nad Bjoergen. Trzecia w tym biegu, a także w generalnej klasyfikacji Tour de Ski – Therese Johaug, uzyskała czas o blisko 4 minuty gorszy od Polki. Na uwagę zasługuję jednak fakt, że Johaug tego dnia była najszybsza na trasie i jej bezwzględny czas uzyskany w tym biegu był o około 50 sekund lepszy od wyniku osiągniętego przez Kowalczyk. Tym samym filigranowa Norweżka kolejny raz udowodniła, że w biegu pod Alpe Cermis nie ma sobie równych i jeżeli poprawi wyniki osiągane w innych biegach, może w przyszłości aspirować do zwycięstwa w Tour de Ski.

Klasyfikacja generalna Tour de Ski:
1. Justyna Kowalczyk.

Wydarzenia sportowe w kraju i zagranicą

Popis reprezentantki Polski, która zwyciężyła z czasem 12.37,6. Na drugim miejscu trasę ukończyła Finka Aino Kaisa Saarinen ze stratą 11,6 s. Trzecie miejsce zajęła Słowenka Petra Majdic, która do Kowalczyk straciła 14,8 s. Follis bieg ukończyła na szóstej pozycji, tracąc do naszej biegaczki 27,3 s.

21:23, adi457
Link Dodaj komentarz »
[6.01.2010] Tour de Ski: Kowalczyk znów na podium !

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w biegu na dochodzenie na dystansie 16 km techniką dowolną, którego trasa prowadziła z Cortina d'Ampezzo do Dobiacco i stanowiła piąty etap cyklu Tour de Ski.

Wygrała Włoszka Arianna Follis, która o 3,4 wyprzedziła Słowenkę Petrę Majdic. Polka straciła do triumfatorki 4,1. Czwarta, ze stratą 27,6, osiągnęła metę dotychczasowa liderka, Finka Aino-Kaisa Saarinen. Kolejność w cyklu Tour de Ski jest identyczna jak w środę na mecie.

Tegoroczny TdS zawitał w środę w Dolomity. Organizatorzy trasę wytyczyli wzdłuż drogi łączącej dwa kurorty - Cortinę d'Ampezzo z Dobiacco, gdzie Puchar Świata wrócił po kilku latach.

Fan Site o Justynie Kowalczyk - najlepszej polskiej biegaczce! - Onet.pl Blog

PŚ pojawiła zadebiutowała 9 grudnia 2001 roku w Cogne, gdzie zajęła 64 miejsce w sprincie. Pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej PŚ zdobyła 19 grudnia 2001 roku w Asiago, gdzie zajęła 30 miejsce w sprincie. 7 stycznia 2006 po raz pierwszy znalazła się na podium zawodów Pucharu Świata, zajmując 3 miejsce w biegu na 10 km techniką klasyczną w Otepää. 24 lutego 2006 zdobyła brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Turynie w biegu na 30 km techniką dowolną ze startu wspólnego.27 stycznia 2007 osiągnęła historyczny sukces, wygrywając po raz pierwszy zawody o Puchar Świata (był to jednocześnie premierowy triumf Polki w dziejach PŚ w biegach narciarskich).22 stycznia 2008 w Canmore, Kowalczyk wygrała drugie zawody w Pucharze Świata i w następnych dniach jeszcze dwukrotnie stawała na podium.19 lutego 2009 w biegu na 10 km techniką klasyczną Kowalczyk zajęła 3. miejsce na mistrzostwach świata w Libercu. Tym samym zdobyła pierwszy medal mistrzostw świata w historii polskich, kobiecych biegów narciarskich. 21 lutego 2009 Kowalczyk osiąga ponowny sukces zdobywając złoty medal w biegu na 15 kilometrów (7,5 kilometra techniką klasyczną i 7,5 kilometra techniką dowolną). 28 lutego 2009 Kowalczyk zdobyła złoty medal na MŚ w Libercu w biegu na 30 kilometrów techniką dowolną. Było to jej trzecie podium w tych mistrzostwach, najlepszych z dotychczasowych występów.

Blog michalek1256

Meczu) olsztyńscy zawodnicy. W 32' rzut rożny wykonuje Rafał Szwed. Piłka znowu mocno się "kręci", ale w zamieszaniu podbramkowym faulowany jest "Robak". W odpowiedzi - groźnie pod naszą bramką, gdzie tym razem faulowany jest nasz golkiper. W 35' po kontrze olsztynian - strzał głową zza pola karnego oddaje Holc, jednak uderza zbyt lekko. W rewanżu groźnie z rzutu wolnego uderzał Kiełbowicz - "Krzyształ" złapał jednak futbolówkę. W 42' mogło być 1:1, jednak po strzale Citki znowu bezbłędnie interweniuje Krzyształowicz. W 45' olsztynianom do pełni szczęścia zabrakło centymetrów. Rzut wolny z lewej strony, na wysokości pola karnego wykonywał Kowalczyk. Miękko wrzucił piłkę, a tu głową uderzył ją Cecot - jednak futbolówka trafiła w poprzeczkę! Kilka minut później arbiter zakończył pierwszą połowę, którą zasłużenie wygrał Stomil.

Jednak to wszystko było tylko zapowiedzią olbrzymiej dawki emocji jaka nastała w drugiej części gry. Rozpoczęło się od zmiany w Legii - Kowalczyka zastąpił Kucharski, przywitany przez olsztyńskich fanów oklaskami.Cezary Kucharski - były gracz Stomilu, strzelił dla Legii gola. W 50' Citko znowu próbował doprowadzić do wyrównania, jednak po podaniu Jarzębowskiego niezbyt precyzyjnie uderzył głową. W 57' po rzucie rożnym dla warszawian, w.

Blog MONA120

Z zawodników czołowej dziesiątki Pucharu Świata, którzy nie muszą brać udziału w kwalifikacjach, skoki oddało tylko dwóch. Austriak Andreas Kofler uzyskał 129,5 m, a Szwajcar Andreas Kuettel 124,0 m.

Początek sobotniego konkursu zaplanowany jest na godz. 17.00. Godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna.

Komentarzy: 0 Kowalczyk: Przestaję lubić trójkę! 2008-01-26 Justyna Kowalczyk po raz szósty w tym sezonie stanęła na podium zawodów Pucharu Świata. W Kanadyjskim Canmore Polka zajęła 3. miejsce w biegu na 10 km techniką dowolną.

"Przestaję lubić tę trójkę!" - powiedziała Kowalczyk w "Przeglądzie Sportowym", która piąty raz w sezonie uplasowała się na najniższym stopniu podium.

"Nie odpuściłam ani na chwilę. Na ostatnich dwóch kilometrach była prawie martwa, a i tak Jewgienija Miedwiediewa mnie wyprzedziła. Nigdy w życiu plecy i ręce nie bolały mnie tak bardzo, jak po sprintach dzień wcześniej. Dlatego postanowiłam, że zdobędę jakieś punkty, ale nie myślałam o.

Justyna Kowalczyk

Ten nie zmartwił podopiecznej Aleksandra Wierietielnego, która zapowiedziała, że jej forma będzie systematycznie rosnąć.

Potwierdziły to poranne eliminacje sprintu stylem klasycznym w Kuusamo. Polka na trasie o długości 1200 metrów swobodnie zapewniła sobie awans do ćwierćfinału, uzyskując szósty czas. Tuż przed nią uplasowała się Marit Bjoergen. Triumfatorka inauguracyjnych zawodów w Sjusjoen pokonała Justynę o niespełna sekundę
Justyna szósta - Biegi narciarskie - Kuusamo

Najszybsza była Norweżka Vibeke Skofterud, która uzyskała czas 2.47,75. Druga była Słowenka Katja Visnar, a trzecia Rosjanka Natalia Matwiejewa. Kowalczyk straciła do Norweżki 4,45 s.

Pozostałe Polki były tłem dla najlepszych. Ewelina Marcisz zajęła 71., Sylwia Jaśkowiec 79., a Paulina Maciuszek 84. miejsce. Startowało 90 zawodniczek.
;*

Komentarzy: 0 Justyna Kowalczyk 2011-11-25 Justyna Kowalczyk (ur. 19 stycznia 1983[1] w Limanowej) – polska biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska, mistrzyni i.

Christoforos Zografos GRE

SMA: Aldo Junior Simoncini (73 Federico Valentini) - Carlo Valentini, Nicola Albani, Davide Simoncini, Fabio Vitaioli, Michele Marani - Maicol Berretti (81 Mauro Marani), Fabio Bollini (46 Damiano Vannucci), Matteo Bugli - Andy Selva (k), Manuel Marani.

TRENER: Giampaolo Mazza.

POL: Łukasz Fabiański - Grzegorz Wojtkowiak, Mariusz Jop, Michał Żewłakow (k), Marcin Kowalczyk (28 Jacek Krzynówek) - Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Roger Guerreiro, Euzebiusz Smolarek - Łukasz Piszczek (88 Rafał Murawski), Marek Saganowski (59 Robert Lewandowski).

TRENER: Leo Beenhakker HOL oraz Rafał Ulatowski i Frans Hoek HOL.

0:1 Smolarek 36, 0:2 R.Lewandowski 67.

żółte kartki: Berretti, D.Simoncini, Mi.Marani, Mau.Marani

(W 3 minucie Fabiański broni karnego Andy'ego Selvy)

NOTA: Piąty mecz z San Marino, po raz trzeci na wyjeździe, piąte zwycięstwo. Najstarszy: Żewłakow (32 lata i 141 dni), najmłodszy: R.Lewandowski (20 i 20). Średnia wieku 26,18 (po zmianach 26,45). Dwóch debiutantów: Wojtkowiak i.