O czym chcesz poczytać na blogach?

Koty brytyjskie

Blog maja030405

2012-03-13 HISTORIA
 Kot brytyjski krótkowłosy – rasa kota, której początki zwolennicy wywodzą od kotów sprowadzonych na Wyspy Brytyjskie przez legiony rzymskie, wykorzystujące je do walki ze szczurami. Legendy tej nie da się jednak udowodnić. Faktem jest, że rasa wywodzi się od kotów domowych zamieszkujących Wielką Brytanię (nie jest to jednak domowy kot "brytyjski"). Na skutek II.Rozstawione i zaokrąglone na końcach. Oczy duże, pomarańczowe, niebieskie, złociste, zielone, turkusowe.

CHARAKTER
Łagodny, zrównoważony, towarzyski. Zaskakująco (w stosunku do wielkości) cichy. Akceptuje bez problemu przebywające razem z nim w domu koty. Przywiązuje się do właściciela. Potrafi podążać za nim przez cały dzień, cierpliwie czekając, aż zostanie mu udzielona uwaga. Dom imprezowiczów to zdecydowanie najgorsze miejsce do przebywania dla takiego kota. Najlepiej się czuje w ciszy i spokoju, patrząc w.

PIESKI I KOTKI

Komentarze:
(0)
Tagi:
brak
Autor(ka):
pg_drugaa26
Czas publikacji:
czwartek, 06 stycznia 2011 12:06

Opcje

  • Przejdź do wpisu „Kot brytyjski krótkowłosy”
Oczy muszą mieć specyficzny "norweski" wyraz - powinny być duże, owalne, lekko skośnie osadzone, o odpowiedniej ekspresji. Uszy są duże, szerokie u nasady i dość szeroko rozstawione, z charakterystycznymi pędzelkami na końcach. Tułów i kończyny powinny być mocne - kot nie może sprawiać wrażenia zbyt wysmukłego. Ogon długi i puszysty - jest prawdziwą ozdobą norwega. Sierść półdługa, gładka, wodoodporna, z wełnistym podszerstkiem. Na szyi występuje obfita kryza i bogate portki na udach. U kota norweskiego dopuszczalne są różne.

nazywam się Oliwia.

Charlesa Schulza.
* W filmie "Underdog" polski : "Ultra pies" występuje w roli głównej Beagle bicolor
* W filmie Moja macocha jest kosmitką występował Beagle – Dave, z amerykańskiej hodowli Lanb
* W filmie "Psy i koty" również występuje beagle
* Beaglem jest pies "Smok" pojawiający się w jednym odcinku serialu Czarodzieje z Waverly Place.
Do najczęstszych problemów zdrowotnych tych psów gończych zalicza się:

* problemy.Aktywny tryb życia – grozi im otyłość.
:) sama mam takiego.
KOT :
 


Kot brytyjski krótkowłosy – rasa kota, której początki zwolennicy wywodzą od kotów sprowadzonych na Wyspy Brytyjskie przez legiony rzymskie, wykorzystujące je do walki ze szczurami. Legendy tej nie da się jednak udowodnić. Faktem jest że rasa wywodzi się od kotów domowych zamieszkujących Wielką Brytanię (nie jest to jednak domowy kot "brytyjski"). Na skutek II.

Sheltie Mój Przyjaciel=-) - bloog.pl

Szynszylowe, srebrzyste cieniowane, srebrzyste tabby, dymne i colorpointy (z ciemniejszymi oznaczeniami).

Oczy współgrające z umaszczeniem: pomarańczowe, złociste lub miedziane, u odmiany białej - pomarańczowe, niebieskie lub różnobarwne, u kotów szynszylowych i cieniowanych - zielone lub turkusowe, u colorpointów - niebieskie.

Typ sierści: krótkie, miękkie, podwójnie gęste, sprężyste i odstające od ciała futro, w dotyku przypominające plusz.

Mam nadzieję,że się przyda na przyszłość informacja;PP

Ale teraz troszkę foto-galerii kota brytyjskiego:

   

  

    

  

     

  

         

Prawdziwa wędrówka - Sekrety .

Kot to znak przetrwania i nadziei . Wędrówka do jaskini . W samo dno ... Szli tak przez gęste lasy, dzicze . -Nie przestanę iść, chociaż cel nasz jest daleko . Ja nadzieję mam w rękach.  - powiedział Geyman . (czytaj Gejman) Dlaczego symbolem nadziei i pomocy jest kot brytyjski ? Nikt nie wiedział . Geyman był człowiekiem sekretnym, tajemniczym . Co dzień zmieniał mieszkanie . Każda jego wędrówka, nie ważne w jakie miejsce była co dzień . Dlatego co dzień zmieniał mieszkanie . Szedł w cel i tam mieszkał do następnego dnia . Aż nareszcie doszedł do jaskini, rozpalił ogień, przysiadł z kotem . Jego kot, to kocur a zwał się Secret . To znaczy Sekret po angielsku . Sekretem i źródłem jego tajemniczości były koty, zwierzęta z własną drogą . Co dzień na podwórku znajdują sobie inne miejsce wypoczynku . Ma teraz swoje źródło . -Jeszcze 11 godzin . Jutro idziemy do samego serca lasu . Jesteśmy godni zainteresowania . - jednak nie pokazał się ... Nie mają rodziny, są tajemnicą.

||Instrukcje, dodatki, licytacje, wymianki, konkursy|| - Onet.pl Blog

Zwierzętami domowymi np. z psami. Nadaje się również jako towarzysz dzieci, ponieważ jest zrównoważony i nie jest agresywny. Nie jest pieszczochem ale trzyma się blisko właściciela towarzysząc mu w każdej z domowych czynności. A zarazem jest to kot cichy i nie natrętny. Koty brytyjskie długowłose są bardzo zdrową rasą ale nie można wykluczyć wypadku lub choroby naszego ulubieńca. Koty te mogą być wymarzonymi towarzyszami niemal dla wszystkich, zarówno dla osób samotnych jak i dla rodzin z dziećmi, ze względu na swój przyjazny i nienachlany.

:::Sweet cats world::: - Onet.pl Blog

Miau
Canis
Fundacja Felis
Koci humorek
koci rap:)
zimowa piosenka
atak kotka
zemsta kotów
kitty rodeo
kotek ślicznie gra
koci humor
Śmieszne koty
Śmieszne koty 2
uratuj kotki
koci labirynt
ubierz kotka
koci labirynt 3D
 kocia aleja
hodowle kotów
koty maine coon
koty brytyjskie
koty tajskie i syberyjskie
koty rosyjskie niebieskie
koty.