O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Koty

Kotki, wszystko co można o Nich wiedzieć :) - bloog.pl

14 listopada 1994

Spotkanie trzeciego stopnia

łomot gdzieś na dole
omiatam okolicę niespokojnym wzrokiem i biegnę
ledwo czując pod stopami schody
meble jednak stoją
prowizorka
jak zawsze wiecznotrwała
choć niby tymczasowa i miernej urody

Tylko pod półką leży rumowisko książek
a obok kocia zołza
zaraza morowa
z niewinną miną myje czarną łapę
czarująca
egipska statuetka
tak słodka że nawet najsurowszy sędzia
wszystko by darował

Wybaczam więc
biorę na kolana i drapię po karku
zanurzając delikatnie palce w futerku mojej czarnej pantery w miniaturze
mruczy
ale równocześnie wbija mi pazury
wiadomo
róże i koty zawsze mają kolce to prawo natury

__Koty__ - bloog.pl


Najlepszym sposobem na zważenie kota jest waga z kotem i bez kota. Najpierw ważymy się bez kota i zapisujemy wagę, a następnie ważymy się z kotem. Odejmujemy wyniki i wychodzi nam waga kota.

Menu kota.

Mięso: powinny codziennie dostawać porcję świeżego, chudego mięsa. Mięso podaje się kotom surowe, gdyż w takiej formie lubią je najbardziej. Powinno być pokrojone w kawałki, żeby koty mogły je rozgryzać. Najlepsze jest chude mięso cielęca, wołowe, baranie, królicze i z drobiu. Należy unikać tłustej wieprzowiny. Doskonałym pokarmem jest dla kotów serce. Wątrobę należy podawać w małych ilościach, ponieważ zawiera zbyt dużo witamin A i D, których nadmiar może prowadzić do zaburzeń chorobowych u dorosłych kotów.
Żółtka jajek: powinien być to niezbędny, ale  nie codzienny składnik diety. Niektóre koty mają trudności z trawieniem białka , dlatego najlepiej jest podawać je ugotowane na twardo. Nie podajemy.

FOTKI I MAŁE KOTKI!!! słodkie kicie..... - Onet.pl Blog

Oraz osoby o obniżonej odporności nie powinny dotykać kociej toalety.
Koty mają tzw. trzecią powiekę. Zapobiega ona wysychaniu oczu oraz powstawaniu innych uszkodzeń. Kiedy kot jest chory, jego trzecia powieka często zamyka się połowicznie, co jest łatwo zauważalne dla jego właściciela.
Można odgadnąć nastrój kota patrząc w jego oczy. Przestraszony lub podekscytowany kot ma duże i okrągłe źrenice. U zdenerwowanego kota źrenice są zwężone. Rozmiar źrenicy zależy w równym stopniu od emocji, co od natężenia światła.
Ciąża u kotki trwa 58 - 65 dni.
Koty mogą spać do 15 godzin dziennie. To czyni z nich jedne z największych śpiochów wśród ssaków.
Kot potrafi skakać siedem razy wyżej, niż wynosi jego własna wysokość.
Jeżeli kot bardzo się spieszy, może biec z prędkością około 50 km/h.
Niektóre kocieta rodzą sie z dodatkowymi palcami. Wada ta mnazywana jest polidaktylią i nie przeszkadza zbytnio w normalnym funkcjonowaniu.
Ciało kotów pokryte jest gęstymi włosami okrywowymi, które chronią przed wpływem zmiennej pogody i z włosów puchowych, które formują krótki, miękki podszerstek.

kocie.blog

Wspinaczka

Siła mięśni grzbietu i tylnych nóg pozwala kotu na bardzo efektywną wspinaczkę. Wyciągając naprzód przednie łapy z rozczapierzonymi i zagiętymi pazurami, szuka dla nich punktu oparcia. Wdrapywanie się zazwyczaj rozpoczyna się od skoku, pozwalającego na szybkie osiągnięcie pewnej wysokości, ale po wdrapaniu się na wybrane miejsce, kot ma poważne kłopoty z zejściem na dół. Jego pazury są zakrzywione w jednym kierunku, toteż silne łapy tylne nie są w stanie utrzymać ciężaru wiszącego głową w dół ciała. Dlatego właśnie koty tak często nie potrafią zejść z drzewa o własnych siłach. Zdarza się, że kot schodzi w dół obejmując przednimi łapami pień, a tylnymi wykonując ruchy przypominające pedałowanie. Jest to w pewnym sensie czynność dla kota poniżająca.

Skoki

Silne mięśnie grzbietu i tylnych nóg pozwalają kotu na wykonywanie długich skoków. Kot najpierw przykuca, zniżając miednicę i zginając stawy biodrowy, kolanowy i skokowy. Te trzy stawy mają ograniczoną.

Mój duży świat? - Onet.pl Blog

Korat to kot typu orientalnego. W swojej ojczyźnie - Tajlandii nosi nazwę "Si-Sawat", czyli "szczęśliwy los". Cechą rozpoznawczą tej rasy jest piękna, niebieskosrebrzysta barwa futra. Nadaje ona okrywie włosowej niezwykłego blasku. Koraty mają umiarkowany temperament. Wykazują duże umiłowanie zabawy i towarzyskość, a w ich zachowaniu można się dopatrzeć wiele cech zwierząt pierwotnych. Są kotami średniej wielkości.

Korat

Kami-sama (16:53)
łęę...
kot jawajski

Kot jawajski Jest to niezwykła rasa - pełna uroku. Szczególna struktura sierści u tych kotów sprawia, że jest ona śliska i chłodna w dotyku. Koty jawajskie, w niektórych krajach nazywane też mandarynami, to w istocie koty orientalne.

Blog Anuleczka9


Koty to zwierzęta godne miłości
Koty odpłacają ofiarowaną im uwagę i uczucie przyjaznymi gestami, delikatnym sposobem bycia i łaszenia się do swego pana. Często swoją mruczącą obecnością wypełniają samotne godziny człowieka.

Koty to zwierzęta czyste
Odpowiednio ukierunkowany przez wychowanie instynkt oddawania i przysypawania odchodów w ustalonym miejscu sprawia, że kot jest idealnym współlokatorem. Potrzeba zachowania czystości skłania też, każdego kota do regularnego "mycia się" i tym samym dbałości o higienę.


Koty to zwierzęta o małych wymaganiach
Koty wymagają odpowiednich warunków trzymania, ale ich potrzeby można zaspokoić łatwiej i taniej niż na przykład potrzeby psa.


Koty to ssaki inteligentne
Mają one wrodzoną łatwość obserwowania i uczenia się. Cechy te rozwijają się szczególnie w przypadku ich współżycia z człowiekiem.


Koty to piękne zwierzęta
Piękne są koty domowe - europejskie koty krótkowłose z całą różnorodnością barwy i rysunku futerka. Coraz.

Blog o ogólnie Przyrodzie ;)

Ciała używanym przez kota w kontaktach z ludźmi a tym używanym wobec przedstawicielami swojego gatunku. Niektórzy zoolodzy uważają, że kot traktuje opiekuna jak zastępczą matkę, pozostając w stanie "przedłużonego dzieciństwa".

Kot nie znosi złego traktowania i jest pod tym względem bardzo pamiętliwy. Dobrze traktowany, przywiązuje się do swego właściciela i na swój powściągliwy sposób okazuje mu przyjazne uczucia (wybiega na spotkanie, wychodzi na spacery, towarzyszy przy pracy, domaga się głaskania itp.). Niektóre koty można nauczyć prostych sztuczek, np. "proszenia" o jedzenie. Skarcony, nie atakuje swego właściciela, ale się nań "obraża". Nie rozumie i nie ma poczucia winy w ludzkim tego słowa znaczeniu. Toteż po kilku godzinach przychodzi z "propozycją pojednania".

Higiena [edytuj]

Koty nie używają tak jak inne zwierzęta jakichkolwiek zbiorników wodnych do mycia się. Myją się kilkakrotnie w ciągu dnia, liżąc sierść, a tam gdzie nie sięgają językiem - zwilżoną językiem łapą, wycierają dokładnie całe.

Koty brytyjskie

So live...

Cieszyć z życia i znajdować w nim coś pozytywnego, ale ostatnio to bardzo trudne, z wielu powodów.

Jednym z nich jest fakt, że nie pojechałam do Bydgoszczy. Tak się szykowałam na spotkanie z Martyną. A tu wychodzi alergia na nowe zwierzę w domu - którym jest kot mojego brata. Widuję go dwa razy w tygodniu jak nie rzadziej, ale to nie przeszkadzało na wystąpienie wysypki. Pal licho wysypka (szkoda, ze tak swędzi tylko), ale ona moze zarażać, więc nie mogłam pojechać. Głupie krosty - dobrze że znikają.

Żeby więcej nie smucić zmienię temat. Jestem już jedną nogą na Uniwersytecie Brytyjskim. Musze tylko zaliczyć IELTS'a na 6,5 i już jestem tam na 100%. Nie wyobrażacie sobie jak się cieszę. W końcu jakieś światełko w tunelu. Teraz tylko musze się wykuć na 6,5, ale wierzę, że ta sama siła co pomogła mi zaliczyć prawo prasowe, pozwoli mi zaliczyć.

blog Hotusi^^

Konmi rasy aluzyjskiej, do ktorego doszlo podczas w szwedzkiej okupacji w hiszpanii, w czasi wojny osiemdziesiecioletniej (1568- 1648). konie te wywodza sie od prymitywnego konia lesnego. zajmuja wysoka pozycje w hierarchii ras europejskich. wplynely one na obecny wyglad niektorch ras brytyjskich, jak np. kucow fell i dales, koni shire. uzywane w zaprzegu, pracach rolniczych i pod siodlem. mimo slawy, jaka cieszyl sie ten kon, na poczatki XX w., rasa ta byla bliska wyginieciu. w 1879 r. powstala wprawdzie ksiega stadna, lecz popularnosc wyscigow klusakow, do.:)
Niedawno dodalam nowy dzial uwiazow (linkow^^) na tym blogu, w ktorym jak narazie znajduja sie 2 adresy: stajni makoszki i gałkowa. oby dwie stadniny sa super!! :)
stajnia makoszka znajduje sie niedaleko parczewa w makoszce^^ jeste tam 14 konikow, 2 psy, kozy i pare kotow ;)
a to ich krotka charakterystyka:
Horta (NN, Hort)-> gniady, piekny kon z charakterem :) ulubiony konik pani iwony. wczesniej podobno rzucala sie na ludzi, poniewaz w poprzedniej stajni byla bardzo zle traktowana. teraz juz sie troche uspokoila, ale dalej lubi.

Dziewczyna z pomarańczami

Życie nie umie opowiadać bajek i zawsze coś przekręci. Choć jeszcze pamiętamy, jak ma być naprawdę.

Kapturek zjada wilka.

Kot nie chodzi w butach.

Biedna Królowa Śniegu topi się w kałuży.

Brzydkie kaczątko będzie tylko starą kaczką.

Z zabawnych krasnoludków wyrastają ludzie.

Smok pożera królewnę aż do szpiku kości.

Czy za smukłą sylwetką nie stoi np. stres.

Komentarzy: 2 2010-09-21
Przeczytałam w porannej gazecie, że w brytyjskich sklepach sieci tesko można będzie wkrótce kupić viagrę! Trochę smutne, że.