O czym chcesz poczytać na blogach?

Koszty uzyskania przychodu

Twoja Firma Twoje Podatki - bloog.pl

Firmy, czyli inwestycyjnych ponosi Pani na pewno koszty utrzymania firmy np. wynajęcie biura, materiały biurowe, literatura, itp…. Takie koszty są bezpośrednimi kosztami uzyskania  przychodu i wpisuje się je...

CZYTAJ dalej...Podziel się:
Trackback:.

Wg zasad ogólnych (60% średniego prognozowanego wynagrodzenia...) składke na FP wpisałam do PKPIR
a pozostałe składki na US nie wpisuje do ksiazki a odliczam od przychodu.

Tak też zrobiłam. wpłaciłam obliczoną zaliczkę na PIT do Urzędu Skarbowego. Kilka dni temu okazało się że mogłam za styczeń być na niskim ZUSie. Będę więc robić korektę deklaracji ZUS DRA i pisać pismo w sprawie nadpłaty.

Jak mam to skotygować w PKPIR? Co z Funduszem Pracy zaliczonym w koszty w styczniu, co z odliczonymi od przychodu skałdkami na ZUS? Po skorygowaniu deklaracji do ZUS wychodzi na to że mam niedopłate podatku dochodowego - tzn zaliczki za.

pozycz.blog

.
Firmy, które zdecydują się na inwestycje w takiej formie moga w pełni korzystać z zakupionego sprzętu lub urządzeń. Dodatkowo inaczej rozliczane są koszty uzyskania przychodu niż w prypadku gdyby zakup finansować z kredytu dla firm

Tagi: leasing, lizing

skomentuj (0)

Telewizja Podatkowa TV

W tej Odsłonie Telewizji Podatkowej.tv Rafał Chmielewski wyjaśnia, w jaki sposób oblicza się koszty uzyskania przychodu z tytułu pracy za granicą, a także w jaki sposób należy pomniejszyć zagraniczny przychód o te koszty.

.blog.inside.

Dupkę po ojczyźnie. Dziś na przykład przez dziewięćset sześćdziesiąt sześć kilometrów, do tego za darmoszkę, którą mój pracodawca wrzuci sobie w koszty uzyskania przychodu, zmniejszając w ten sposób wysokość dochodu, od którego obowiązany będzie zapłacić podatek, przeznaczony następnie w formie dotacji na nierentowną kolej, jaką.

podatkiwpigulce blog

Kapitału. W konsekwencji, wydatki poniesione na tel cel (opłaty notarialne, sądowe, podatek od czynności cywilnoprawnych) nie są uznawane za koszty podatkowe.

Idąc dalej tym tropem, z kosztów podatkowych trzeba tez wyłączyć odsetki od pożyczek i kredytów na cele gospodarcze. W końcu koszty.Skoro mamy podatek dochodowy, to podstawą opodatkowania tym podatkiem powinien być dochód. Dochód to przychód (to, co zarabiamy) minus koszty jego uzyskania (to, co musimy wydać, żeby zarobić). I dopóki podatek ten nazywamy dochodowym, a nie np. przychodowym lub pogłównym – choćby dla zachowania podstawowej.Psychicznej trzymajmy się zasad.

Pogląd, że wydatki na podwyższenie kapitału nie mogą być kosztem podatkowym wynika z przekonania, że pieniądze nie przynoszą przychodu. One po prostu są. Z takim poglądem zgodzić się po prostu nie można.
Tagi: podatki, nsa, cit, podwyższenie kapitału, koszty.