O czym chcesz poczytać na blogach?

Koontz

Pisanie światłem .... Fotografie i nietylko..zapraszam - Onet.pl Blog


11 października 2004
Zachód

To była koncówka pięknego dnia...Opustoszałe boisko - gdy słonce schodziło coraz to niżej, jeszcze godzine wczesniej było tu gwarno -pełno kibiców, rozgrywał sie mecz między pobliskimi wsiami - och działo sie wtedy ...mogę przyznać z dumą ze wygrala wieś którą tak często odwiedzam :) Tylko gdzie Ci wszyscy ludzie tak szybko znikneli ?? zamiast świetować rozeszli sie po domach ??

 

" Nie jest jeszcze za późno, w miłości szukajmy ocalenia. Więc czemu sny nam nienawiść w koszmary wiecznie zmienia? Wiary, co w sercach nam mieszka, tłumić już nie musimy, by wiedzieć, że mury piekła my sami dla siebie wznosimy. To kształt mu my nadajemy; my ogień rozniecamy. I w jego jasny płomień nadzieje nasze ciskamy. Lecz i niebiosa przecie są dziełem naszego tworzenia, to w naszych dłoniach spoczywa łaska wiecznego zbawienia. Czego nam tylko trzeba? - wyobraźni i myślenia." Dean R. Koontz ( Księga Wszelkich Smutków z książki "Zmrok")

Książki, filmy, uczucia, emocje i wszystko inne. Świat widziany moimi oczami - Onet.pl Blog

Mnie świat wyobraźni i możliwości ucieczki w niego. Nie ważne od czego uciekałam, ale schronienie było bezpieczne i chętnie do niego wracałam. Najpierw było niewinnie, szkolne lektury, książeczki dla dzieci i inne bzdety. Potem trafiłam na coś, w czym zaczytywała się moja mama. Zaintrygowało mnie dlaczego chowa przede mną książki z biblioteki. Ciekawość zwyciężyła. Za każdym razem kiedy zostawałam sama, zakradałam się po "Książkę" i z przejęciem na twarzy i wielkimi oczami czytałam. Pochłaniałam. Nie mogłam się oderwać. Nie pamiętam tytułu tej książki, ale autora pamiętam doskonale. Dean Koontz. Horror, dreszczowiec czy thriller? Nie ważne - ważne jaką rolę odegrało to w moim życiu. Nie sądziłam, że jedna przeczytana ukradkiem książka ukształtuje mnie aż tak.  Utwór składał się z krótkich opisów i bardzo rozległych dialogów, dzięki czemu czytało się szybko, akcja wciągała czytelnika niczym wir. Byłam przerażona. Koontz uruchomił wszystkie moje dziecięce lęki i dodał kilka nowych, zupełnie "dorosłych" o których istnieniu nie miałam pojęcia. Od tego momentu zaczęłam interesować się wszystkim co  miało związek ze zjawiskami paranormalnymi, okultyzmem, strachem, mordercami..

Kuroi Neko.. - bloog.pl

Dni kiedy nie jestem bardzo silny? Kogo bym się radził, gdybym nie wiedział co mam robić? -Misiu...My... -My?! Nas by wtedy nie było Krzysiu! -Oh Puchatku.. Jeżeli przyjdzie takie jutro, że nie będziemy razem, musisz o czymś pamiętać. -Dobrze.. a o czym muszę pamiętać? -Że jesteś odważny.. i że jesteś silny.. i bardzo mądry..! Ale najważniejsze jest to, że nawet jeśli bylibyśmy osobno... To ja i tak będę z Tobą.. Zawsze będę z Tobą..!”Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,328409114,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Boże Narodzenie 2010

czwartek, 23 grudnia 2010 22:59

Nigdy nie zostawiaj przyjaciela. Przyjaciele to wszystko dzięki czemu udaje się na przebyć ten świat - i jedyne z tego świata, co może uda nam się spotkać w następnym.

— Dean Ray Koontz
Zabójca strach

 

I tego Wam życzę na tegoroczne Świeta..

Malinowy Świat

Więcej Grobowicza !!!
Youtalkingtome
Inne...
Kabarety.fani.pl
Moja praca... Zachęcam do kupowania
Wisła Kraków
Pomoc
Pajacyk
Seriale
Kryminalni
Lost
Przyjaciele
Ulubieńcy
Dean Koontz
Edward Stachura
Grzegorz Turnau
Kabaret Potem
Stare Dobre Małżeństwo
adopt your own virtual pet!
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna

Femme Fatal

Femme Fatal

Wizyt: 5225
Option Strona Główna
Zapamiętani
2
Dołacz do Zapamiętanych


Archiwum 2008
Luty


Me Nie jest jeszcze za późno!
W miłości szukajmy ocalenia!
Więc czemu sny nam nienawiść
W koszmary wieczne zamienia?
Wiary co w sercach nam mieszka
Juz tłumic nie musimy
By wiedziec, ze mury piekła
My sami dla siebie wznosimy.
To kształ My mu nadajemy.
My ogien rozniecamy.
I w Jego własny płomien
Nadzieje nasze ciskamy.
Lecz i niebiosa przeciez
Są dziełem naszego tworzenia.
To w naszych dłoniach spoczywa
Łaska wiecznego zbawienia.
Czego nam tylko trzeba?
Wyobraźni i myslenia.

"Ksiega Smutków"
Dean R.Koontz - Zmrok


Other