O czym chcesz poczytać na blogach?

Kontrola jakości

Innowacje w farmacji

Sporych środków pieniężnych w modernizację pomieszczeń produkcyjnych, przystosowanie technologiczne produkcji oraz zakup kosztownej aparatury. Drugim fundamentem dobrej praktyki produkcji jest utworzenie spójnego i uniwersalnego systemu procedur i instrukcji niezbędnego dla utrzymania wysokiej jakości wytwarzanych produktów. Mimo wysokich kosztów, korzyści długofalowe wprowadzenia GMP są niezaprzeczalne. Dobra jakość produkcji wyeliminowuje koszty związane z  działaniami korygującymi np. zanieczyszczenia mikrobiologiczne lub błędy technologiczne. Ścisła kontrola jakości na każdym etapie wytwarzania powoduje, że producent nie traci czasu i kadry na odpowiednie działania naprawcze. Z kolei ustystematyzowanie i oprocedurowanie procesów technologicznych jest znacznym ułatwieniem dla personelu wytwarzającego i kontrolującego. Podnosi to znacznie komfort.

Własny biznes – jak założyć firmę? | Własny biznes – jak założyć i prowadzić własny biznes, niekoniecznie w internecie?

zalegania surowca w magazynie to wymierne pieniądze, bo
przecież musimy za materiał zapłacić.

Nie inaczej ma się sprawa z niematerialną kwestią zgrania procesów w czasie. Jeśli
wiemy, że w cztery dni od momentu rozpoczęcia procesu potrzebne
będzie zaangażowanie działu kontroli jakości, w ilości
czterech osób, na czas jednego roboczego dnia, w celu skontrolowania
określonej partii materiału, to wiadomo już, jak zaplanować
pracę, by nie było przestojów, aby ludzie wiedzieli, co
mają robić i aby wszystko odbyło się sprawnie.

Zwróć,.

Monika Gibes – o płytkach

Zwykle powyżej tysiąca stopni celsjusza.

Właściwie po opuszczeniu pieca płytka jest już wyprodukowana. Pozostaje tylko sprawdzić jej jakość i zapakować. Aby mogło to nastąpić, gotowe płytki wędrują, nadal specjalnymi taśmociągami.

Jeszcze do niedawna kontrola jakości to był jedyny dział, w którym nie udało się zastąpić człowieka komputerem. Na dodatek w tym dziale pracowały wyłącznie kobiety, bo stwierdzono, że damskie oko lepiej nadaje się do trudnego wyłapywania niuansów kolorystycznych. Dlatego przez lata komputery mogły badać parametry.

droc.blog.pl

Ostatnio ciągle coś się w firmie dzieje... ale nie są to pozytywne "akcje"...

Dopiero co w ramach jakiegoś chorego programu rozwoju kompetencji mój wydział stracił jednego z najlepszych Liderów Produkcji w całym zakładzie ;/ którego ma zastąpić nasza obecna specjalistka zapewnienia jakości - dzięki czemu stracimy też dobrą osobe na tym stanowisku bo ją z kolei zastąpi inna "fachmanka" z poza wydziału. Dziś niczym cios w nos spadła na mnie informacja, że dobrowolnie odchodzi z firmy nasz technolog ;/ nie ma mu się co zresztą wcale dziwić ;/ bo szans rozwoju mu nie dawali za.Nieoficjalna, ale niestety pewna. Co to dla mnie oznacza?? Że odchodzą 2 osoby, z którymi nawiązałem dobry kontakt, z którymi pracowało mi się super a w przypadku technologa nawet powstała między nami nić przyjaźni :P i porozumienia. Zresztą teraz nie będzie mnie miał kto bronić jak na przykład Kontrola Jakości będzie próbować zwalić winę za wszystkie opóźnienia na mnie :p

pzdr,
Droc.
by droc | 2004-07-14 15:13:55 | skomentuj! (5)


strona główna


blog.pl

CAD Blog

CNS Solutions zaprasza na seminarium pod hasłem “Translacja danych 3D CAD”. Bezpłatna impreza odbędzie się 14 lipca 2009 w Warszawie.

Seminarium poprowadzi Wojciech Ziętak, przedstawiciel firmy Capvidia działającej w branży translacji danych oraz kontroli jakości plików. Będzie to niepowtarzalna szansa zapoznania się z zagadnieniami związanymi z utratą jakości modelu 3D w procesie translacji danych.

Na seminarium poruszone zostaną następujące tematy:

- zagadnienie translacji danych pomiędzy systemami 3D CAD,

- przyczyny.

Czy mogę Cie opluć?

Pominąć należy fakt, że wcześniej to ja, przynajmniej naście razy, byłem górą. Raz się wygrywa, a raz się nie wygrywa.

Mam nadzieję, że nie dożyję popołudnia, przede mną przykry obowiązek ogolenia się, tzn. kilku bardzo szybkich, za szybkich, ruchów maszynką po twarzy, potem kontrola jakości - dotyk plus spojrzenie. Poprawka, kontrola. Po wszystkim i tak okazuje się, że się nie dogoliłem. Chuj z tym.

Czasem mam ochotę stanąć przed lustrem i spytać siebie: kurwa, kim ty jesteś?2008-03-02 02:36:35 skomentuj (1)


Nasza 159.

Realne życie

Do szycia ciężkiej odzieży dżinsowej i kurtek zimowych dla dorosłych.

Składałam koszule męskie. Pakowałam inne gotowe wyroby odzieży Później przyszło pracować jako brakarz kontroli jakości odzieży przechodząc stopniowo do wykonania roli brygadzistki zespołu szwalniczego oraz zespołu chałupników i zespołu całej załogi.

Były do pomocy prace biurowe.