O czym chcesz poczytać na blogach?

Konstytucja rp

cyc blog

Dumnie “Konstytucją Europejską” (**). Stworzonko owe pojawiło się i zmarło (ino są próby reanimacji), niemniej przysłuży się nam, do udowodnienia “Teorii przykładu W górze” (TW). Mianowicie, porównajmy niektóre artykuły konstytucji RP (51 stron) i UE (484 stron z załącznikami).

Zastanówmy się, kim jest Prezydent RP. Ano art. 126, ust. 2 Konstytucji RP mówi nam, iż prezydent, między innymi “Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji (...)”. W.Jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej” (art. 8, ust. 1). Chyba znowuż będzie trzeba to odpowiednio zinterpretować. Pomijam już fakt, że prezydent RP “stoi na straży suwerenności” (art. 126, ust. 2), którą to niezależność Konstytucja UE narusza.

No cóż. Skoro i na górze Konstytucję RP ma sie.. hm.. w poważaniu, to co ma biedy TK powiedzieć. No nic. TW się sprawdza.

A. Coby nie było. Nasza ustawa zasadnicza to niezły bubel. Ot, chociażby zapis o Krajowej.

intelektualia - bloog.pl

Do odrzucone.

Po drugie: rowniez niekonstytucyjne, jest to, ze zakazywanie pracy w jakies dni bezposrednio ogranicza wolnosc osobista obywatela.

Po trzecie: niekonstytucyjne jest to, ze wedlug art.32 Konstytucji RP, kazdy jest rowny wobec prawa, a wspomniane zmiany, jakkolwiek nieprecyzyjne (to juz zasada w polskim prawodawstwie), nie beda w stanie zamknac np. szpitali czy elektrowni ( a mowi sie o jeszcze kilku innych "wybranych" sektorach), a co sie z tym wiaze osoby.

Sie od zakazu np. kupowania. Zamiast zakazywac otwarcia sklepow w jakies dni, dlaczego nie zakazywac kupowac, postawic Kaczynska zandarmerie przed sklepami i karac kazdego kto sie zblizy.

Konstytucja panowie rzadzacy i reszta politykow, KONSTYTUCJA!!!


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,2376814,trackback

komentarze (1) | dodaj komentarz

UPR - Wolność, Własność, Sprawiedliwość - Onet.pl Blog

2% rocznie, co w porównaniu chociażby z państwami azjatyckimi jest wynikiem żałosnym. Z takim tempem rozwoju nigdy Niemcom (najbogatsze państwo Unii) nie uda się dogonić Stanów Zjednoczonych.

    Polska w Unii nie jest państwem suwerennym. Konstytucja RP stanowi ,,Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową''. Krótko mówiąc decyzje państwa polskiego stają się podrzędne w stosunku do.Miało na celu tylko i wyłącznie zachęcić do stworzenia takiej komisji.

Chwile po wystąpieniu Pana Kaczmarka, konferencję zorganizował Roman Giertych. Podkreślił, że słowa Kaczmarka są mocne i PiS stał się partią podejrzaną. Skrytykował także "IV RP", wymienił wszystkie niepowodzenia rządu. Szkoda, tylko że zupełnie zapomniał o fakcie, że sam tą "IV RP" współtworzył i za wszystkie błędy rządu ponosi taką samą odpowiedzialność jak PiS.

Na zarzuty Kaczmarka próbował odpowiedzieć Ziobro..

strzegowskie wiesci - Onet.pl Blog

Z prezydentem Dimitrijem Miedwiediewem dotyczącej możliwości dopuszczenia na miejscu katastrofy do samolotu TU-154M wyłącznie polskich śledczych, aby zabezpieczyć wszelkie nośniki informacji dotyczące bezpieczeństwa państwa, a w szczególności Sił Zbrojnych RP oraz państw sprzymierzonych będące w posiadaniu Prezydenta, Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Kancelarii Prezydenta oraz oficerów WP jak również urządzenia i nośniki informacji znajdujące się na wyposażeniu wojskowego statku powietrznego. Z dostępnych.

I E N I E


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski przejął pełnienie Wykonującego Obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej około godz. 12.00 dnia 10 kwietnia 2010 r. Z tą chwilą zaczął wypełniać m.in. obowiązki wynikające z art. 134 ust. 1 Konstytucji RP oraz art. 4a ust. 1 pkt 5 i ust. 2 ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej. W wyniku zainstniałej tragedii narodowej stojąc na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa, nienaruszalności i niepodzielności terytorium RP.

agregator prywatny

Komentarz
Komentarz -> http://www.tomaszlisnazywo.pl

shampon (2008-02-25 15:47:06)

Przeczytałem ostatnio Konstytucję RP i odnoszę wrażenie, że koncepcja była dość jasna - to Prezydent ma w niej gwarantować ciągłość władzy i państwa, czuwać nad przestrzeganiem Konstytucji (art. 126); zrozumiałe jest, że w tej mierze musi pełnić też władzę wykonawczą (art. 10 ust. 2),.
Związana i zobowiązana Konstytucją. Według mnie to powinno uspokajać nastroje społeczne i pokładać większą ufność i wiarę rodaków w ciągłość władzy i w to, że musi być lepiej, bo zapisem naszych dążeń i celów, punktem oparcia jest nade wszystko Konstytucja.
15:28, shampon
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 lutego 2008