O czym chcesz poczytać na blogach?

Końskie

Chcesz koniowi spojrzeć w oczy ? Pierw spójrz mu w serce. - Moje życie... - bloog.pl

Witam!!!Moja nowa notka brzmi tak:skoczyłam.Oczywiście pierwszy skok przez przeszkodę, a szczegółowo to przez kopertę.Skałam na Figielku i był bardzo cierpliwy i wyrozumiały.Skoki naprawde nie są takie proste a szczególnie to że podczas wybicia leci sie do tyłu na siodło a przydałoby się w siadzie:).No wiecie o co chodzi. Ale ogólnie podobało mi się. A Wy jak wspominacie swój pierwszy skok przez przeszkodę albo swój pierwszy raz na wspaniałym czworonogu??Chętnie posłucham. Niestety nie mam fotek bo nikogo ze mną nie było, a szkoda. A co do mojego poza końskiego życia to jest całkiem ok. Moje znajomości powracają do normy i mój kolega chyba zacznie mieć dla mnie czas,przynajmniej się odzywa:):). Mam dużo pracy ale to normalka. No i zamówiłam sobie dwie końskie książki:). A mój wyjazd się trochę skomplikował ale zobaczymy co z tego będzie. Sonia zdrowa choć to zapalenie krtani trochę długo ją trzyma:(. A i jeszcze jedno UśMIECHAJCIE SIę:).żYCIE JEST WTEDY PIęKNIEJSZE!:):):)

Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,1469971,trackback

komentarze (5) | dodaj komentarz

konie-moje hobby pasja milosc - Onet.pl Blog

gify

Dziś powstawiam gifki.Miłego oglądania!   

                                 

Myślę że tyle dziś wystarczy  .Narka    

kocam konie
nikt nie kocha koników =(

21 grudnia 2008
wielkie zmiany

Jak widać wygląd bloga bardzo się zmienił...  

myślę że wam się podoba.Teraz morze o widoczności konia

Konie mają bardzo duże oczy i widzą dobrze zarówno w dzień jak i w nocy.Oczy końskie umieszczone są po bokach głowy,dzięki czemu zwierzę obejmuje wzrokiem prawie cały.

jak pies z koniem...czyli o nas i innych zwierzętach domowych... - Onet.pl Blog

Mój Tata Janosik, jak na Górala przystało obiecał, że i w tym roku na Wigilię śnieg spadnie, ale czy TEŻ pod Krakowem, czy TYLKO w górach...? Tak czy inaczej, trzymam Tatę za słowo - w końcu Góral.  Póki co, w Żydowie mamy pięknie i biało... od mgieł i szronu. Koniom taki stan rzeczy szczególnie nie przeszkadza - na pastwisku trawa i zielona i sucha, więc można sobie powybierać co komu pasuje. Zimowe ptactwo garnie się do ludzi, więc może wreszcie ta zima przyjdzie? Bażanty, jak co roku, zamieszkały już w sadzie i śpią na drzewach. Przy okazji samo zrobiło się końskie "friendly", bo bażanty chętnie nocują na orzechu, koło którego co rano konie wychodzą na pastwisko. Zrywają się te kolorowe ptaszyska z krzykiem co rano znad głów bo „O ja cie! Koń idzie! Z człowiekiem! ”. W związku z brakiem śniegu, ptasia ferajna posila się rozgniecionymi przez końskie kopyta orzechami, których nie zdążyliśmy zebrać. Każdy lubi co innego, bo jemiołuszki i kwiczoły np. orzechami są średnio zainteresowane, no ale mają swoją jabłonkę z której czerwone jabłka do tej pory nie spadły więc ptaki przylatują na wyżerkę gromadnie. Porządne z nich stworzenia, drodzy państwo. Gdy taki kwiczoł np. zaczyna jabłuszko, to.

StrogInJoburg

5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Ostatnie wpisy
  • EOB?
  • Dzień po dniu
  • Trzeba mieć końskie zdrowie..
  • Cisza na morzu..
  • Sezon na korki
  • Ciżemki.

..."Dosiadając konia, dosiadasz wiatr"... - Onet.pl Blog

Polaka. A dlaczego? Np "Jak piszecie wypracowania, to po każdej stronie kartki 2,5 cm na moje notatki". A co notatnika sobie nie może kupić?! ;-)

No dobra dobra ;] Nie przynudzam. Chciałam podziękować blogowi http://karo425.blog.onet.pl
za prezent, oraz blogowi http://konski-dziennik.blog.onet.pl za wytypowanie mnie :)

Rozwiązanie MK. Imiona które napisaliście:

Karo425- Emma
Gniada01-Leslie
Koński-Dziennik-Nikita

Ponieważ mało osób się zgłosiło, więc nie mogę dać 3 osobom po 10 kom.
Nagrody :
Gniada01- 10 k.
Karo425 - 5 k.
Koński Dziennik-5 k.

Gratulacje! :) 
Komcie będę rozdawała dzisiaj :)


Końskie życie.

Ostatnio dużo przesiaduje w stadninie. Głównie się przyglądam jeździe innych, albo czyszczę konie. Przychodzę gdzieś o 17 i wracam o 20. Fajnie jest. xD  
Wróciły Qnie z wakacji więc jest fajowo :) Nareszcie. :)


MK
Czym charakteryzują się araby? Podaj 3 cechy.


Powodzenia!Katka
14 %

Volta Horse - Onet.pl Blog


06 lutego 2009
Pierwsza, pożądna notka.

Witam wszystkich koniarzy na moim blogu poświęconym światowym sporcie jeździeckim i koniom. Hmm... No nie będę się tu zbytnio rozpisywać. Notki będą regularnie pisane.

O czym blog.?

  • O koniach - to jest główny temat. W tym światowy sport jeździecki, pielęgnacja, rasy, maści, zachowania, gry jeździeckie online, zabawy końskie, polecane reproduktory, spis stajni, filmy i książki z końmi... No ogólnie taki koński temat x]

Kim jestem.?

  • Mam na imię Karolina i mam 13 lat. 6 lutego mam urodzinki xD Jeżdżę konno od 5 lat. Moje ulubione realne konie to myszata Tatarka, ciemno gniady Jaśmin i gniada Kaskada. Planuję kupno własnego wierzchowca.Moimi ulubionymi rasami są folbluty, holsztyny, welsh pony, DRP, koniki polskie i hucułki :) Ulubioną maścią jest myszata, tarantowata, kasztanowata i siwa. W lipcu 2009 miną 3 lata od mojego pierwszego skoku xD Startowałam na kilku zawodach w tym ujeżdżenie, cross i.

Horses-hoof - Onet.pl Blog

Hodować konie, najważniejszym ich celem było, niestety, zapewnienie sobie dużych ilości mięsa. Do przysmaków należało także mleko klaczy. Jednak ludzie w miarę szybko zorientowali się, że konie o wiele bardziej nadają się do transportowania zapasów, towarów czy paszy dla innych zwierząt, niż krowy. Ładunek albo umieszczano na końskich grzbietach, albo kładziono na płachtach ze skór, rozciągniętych między dwoma długimi drągami, skrzyżowanymi nad grzbietem konia. Kiedy pod koniec epoki kamiennej w Azji i Europie rozpowszechniło się koło i wóz, konie mogły transportować jeszcze większe i cięższe ładunki. Tak zaprzężonymi końmi kierował przeważnie.
Blogi
 Blog Sandry o koniach
Oceny blogów
Końskie testy