O czym chcesz poczytać na blogach?

Konkurs wieniawskiego

Wojciech Sitarz

Pomyślimy, gdy mi zabiorą. Na razie nie zabezpieczam się. Musiałaby stać się jakaś straszna katastrofa, żeby mi ten instrument zabrano. Ale wierzę, że nic nie dzieje się bez przyczyny i jeśli mi go zabiorą, to tak miało być i może dostanę lepszy.

Pod koniec ubiegłego roku odbył się konkurs im. Wieniawskiego, który obserwowałaś już spokojnie z fotela komentatora Polskiego Radia. Czy wydaje ci się, że dobrze wykorzystałaś ostatnie pięć lat, które minęły od twojego zwycięstwa?

Myślę, że tak. Miałam dużo szczęścia poznać przez te lata osoby, które bardzo mnie wspierały i mądrze mi.

The Pupils - Onet.pl Blog

Zakręcony 16-latek o artystycznej duszy. Uczęszcza do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, zwanej inaczej ,,poznańską szkołą talentów”. Bezustannie narzeka na brak wolnego czasu z powodu natłoku zajęć. Gra na organach w wielu kościołach w całej Polsce. W zespole ,,The Pupils” pełni trzy role: wokalisty, lidera zespołu i klawiszowca. Paweł już od najmłodszych lat swą przyszłość wiązał z.
Kompozycja. Paweł ma już w swoim dorobku wiele poważnych utworów na fortepian, organy, jak i również na chór oraz orkiestrę symfoniczną. Komponuje także muzykę rozrywkową. Ponadto jedną z jego pasji jest sztuka teatralna. Występował wielokrotnie na ważnych scenach w całej Polsce. Pisze wiersze. Jest zeszłorocznym zwycięzcą "Wojewódzkiego konkursu recytatorskiego twórczości poetów romantycznych". Uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi przy pysznej herbacie.

Pasja gorsza od kobiety...

Posiadania jedynie wejściówki, a nie bilety bez problemu znajdę miejsce. Kto by się wybierał na kocert akordeonowy. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po trzecim dzwonku nie widziałem ani jednego wolnego miejsca. Koncert zaczął się z niewielkim poślizgiem. Kilka pierwszych utworów i... No właśnie... ostatni raz słyszałem ich na konkursie współczesnej muzyki kameralnej, gdzie zostali zaproszeni, jako laureaci poprzedniej edycji. Wtedy widziałem Motion Trio dojrzałe, zgrane, świetnie bawiące się muzyką, w której było dostrzec artyzm, estetykę. Jakże inny był koncert dzisiejszy. Światła, reflektory w najróżniejszych kolorach, nagłośnienie z.

19:05, qbyh , Z Życia wzięte
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 października 2006
Filharmonia w Krakowie

Byłem na koncercie. Smetana, Wieniawski, Czajkowski. Jakże odmienne nastroje mi towarzyszyły podczas słuchania. Zaczęło się uwerturą do "Sprzedanej narzeczonej". Tempo - szybszego sie nie dało?Po kilku taktach wszystko się rozsypało. Ale kilka chwil później dało sie wyczuć jeden puls i "zgodność" z dyrygentem. Źle się po tej wpadce słuchało,.

ABC Numizmatyka : Monety złote, srebrne, Nordic Gold

Czytaj całość

14:25, liliputek , Monety obiegowe
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 lipca 2008
2 zł, XII Międzynarodowy Konkurs im. Henryka Wieniawskiego, 2001
Moneta obiegowa NG przedstawiająca sylwetkę wybitnego polskiego skrzypka, kompozytora i pedagoga.
Czytaj całość

23:03, liliputek , Monety.