O czym chcesz poczytać na blogach?

Konin

Damska piłka nożna - Onet.pl Blog

2 no proszę pamiętacie o nas :)
AZS Wrocław w finale Mistrzostw Polski do lat 19

Piłkarki nożne AZS-u Wrocław z Katarzyną Rafalską i Dagmarą Grad w składzie awansowały do finałów mistrzostw PolskiU-19. Wrocławianki w turnieju półfinałowym pokonały: Gryfa Szczecin 3-0, Medyka I Konin 4-0 i  uległy minimalnie 0-1 Medykowi II Konin. 

Akademiczki ze stolicy Dolnego Śląska w turnieju półfinałowym musiały wystąpić bezdwóch kontuzjowanych zawodniczek, a mianowiście Marty Świrdowskiej i Magdaleny Domagalskiej. W pierwszym spotkaniu podopieczne Mariusza Kowalskiego i Wojciecha Basiuka nie miały problemów z pokonaniem zawodniczek ze Szczecina i pewnie wygrały 3-0. W drugim spotkaniu po bardzo zaciętej walce akademiczki musiały uznać wyższość zawodniczek Medyka II Konin. W.

"bo tutaj jest jak jest po prostu" - bloog.pl


     Od 9 marca do 5 kwietnia przeprowadzono aż 24 rewizje w klasztorze, ale bezskutecznie. W nocy z 15 na 16 czerwca wojsko rosyjskie otoczyło klasztor. Bez trudu znaleziono kapelana w jego skrytce.. Aresztował go naczelnik wojenny w Słupcy, niejaki Wiskoski, rzekomo Polak, o godz.  5.00 rano (Ojczyzna 1864 nr 57 s. 2).

     Zakutego w kajdany, przy biciu w bębny, oprowadzano po mieście, a następnie wrzucono na wóz dowożenia kamieni i przewieziono do więzienia w Koninie. Sąd polowy skazał go na karę śmierci przez powieszenie.
Wyrok swój umotywował następująco: Kapucyn Maks Tarejwa, człowiek nader burzliwego i fanatycznego charakteru, jeden z pierwszych zalecał bunt z kazalnicy, i co straszniejszym jest do powiedzenia, niejedno powieszenie nastąpiło z jego rozkazu, kiedy nie słuchano jego podżegawczych poleceń, jak to miało miejsce mianowicie przed potyczką pod Ignacewem, względem wielu niemieckich kolonistów, których kazał powiesić. Ten niegodny ksiądz zawsze jechał konno na czele bandy Taczanowskiego, z krzyżem w ręku, który świętokradzko.

PSL Krzysztof Czajkowski - Onet.pl Blog

  • Wielkanoc 2012 (Krzysztof Czajkowski; 06.04.2012)
  • Andżelika Chojnacka nowym Prezesem PSL w Golinie (Krzysztof Czajkowski; 18.03.2012)
  • Zarząd Powiatowy PSL w Koninie (Krzysztof Czajkowski; 24.01.2012)
  • Wzbory do Izby Rolniczej (Krzysztof Czajkowski; 24.03.2011)


25 maja 2009
Powiatowe Święto Ludowe 2009
W imieniu władz powiatowych i miejskich Polskiego Stronnictwa Ludowego w Koninie serdecznie zapraszam na Powiatowe Obchody Świeta Ludowego, które odbędą sie w Koninie 31 maja(niedziela). Uroczystości rozpoczną się o godz. 16:00 mszą świetą w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Koninie, nastepnie nastąpi przemarsz uczestników uroczystości do Zespołu Szkół Medycznych.

adopcje-angeliia - bloog.pl

Kategorie
  • wszystkie

Ładne i bezpieczne zabawki

czwartek, 10 listopada 2011 7:15
Jeśli chodzi o ładne i bezpieczne zabawki konin jest miastem, w którym znajdziemy niejedną hurtownię. Jeśli jednak interesują nas zabawki w koninie adresowane do indywidualnych klientów, z łatwością natrafimy na sklepy oferujące sprzedaż detaliczną. Sprzedający unikatowe zabawki Konin znany jest w kręgach rodziców poszukujących dla swoich pociech niezbyt drogich, ale jednocześnie bezpiecznych zabawek wykonywanych z naturalnych materiałów, bez użycia toksycznych farb czy lakierów.
Takie podejście do produkcji sprawia, że każda zabawka w Koninie odpowiednia jest nawet dla bardzo małych dzieci w gestii rodziców leży tylko, aby.

Zwierzaki z Leśnej Paki - Onet.pl Blog

Będą ludzie wszelkiego typu pożywienie. Odbywa się ona w Polomarkecie oraz stojącym obok Leviatanie (obok SP12 na zatorzu) w godz. 12-16, podzielonych na tury od 12-14 i 14-16. Chętne zuchy, na czym mi bardzo zależy proszę zgłosić telefonicznie dzisiaj, jak najprędzej z podaniem wybranych godzin. Zbieranie odbywałoby się w mundurkach.
2. Jak co roku harcerze biorą udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. I ten rok nie będzie inny jeśli chodzi o branie udziału, ale ciut inne jeśli chodzi o miejsce. W tym roku szkolnym odbędzie się ono 8 stycznia, ale tym roku w Ferio na Starym Koninie razem z harcerzami z naszego Szczepu, gdzie pomagać będziemy Radiu Konin. Zgłoszenia proszę przynieść na zbiórkę, czyli zdjęcie legitymacyjne wraz z datą urodzenia, peselem oraz adresem. Mam nadzieję, że weźmie w tej akcji cała nasza gromada!!
3. Serdecznie zapraszam na Betlejemskie Światełko Pokoju, które w tym roku odbywać się będzie w parku 700-lecia oraz niedalekim kościele św. Wojciecha w dniu 16.12 o godz. 17.00 Jeśli jakiś zuch chcę wziąć udział zapraszam, ale niestety w tym roku nie będę mógł wziąć ich pod opiekę, ale zapraszam z rodzicami jako myślę świetne.

ich-troje czyli sami swoi!! - Onet.pl Blog

Wiśniewski, który przyleci na stadion śmigłowcem razem z głównym sponsorem turnieju Zbigniewem Witkowskim z firmy Avans oraz generałem Adamem Świerkoczem, którzy z pokładu helikoptera zrzucą piłki na murawę stadionu.

W przerwie pierwszego dnia zawodów odbędzie się msza polowa, którą poprowadzi honorowy kapelan polskiego sportu ksiądz Mirosław Mikulski. O 14.30 na boisko wyjdą kluby motocyklowe: Gremium Polska i Rycerze Dróg Szamotuły. Przed 15.00 zagra Orkiestra Dęta KWB Konin, a po niej orkiestra z Rychwała. Po tym muzycznym przerywniku odbędzie się konkurs rzutów karnych z udziałem Michała Wiśniewskiego i Wojciecha Ruminkiewicza.

Organizatorzy (również Stowarzyszenie Rodziców Zamordowanych Dzieci) przygotowali dla dzieci na czas trwania turnieju masę atrakcji: przelot balonu, śmigłowca, paradę motocykli, występ iluzjonisty i szczudlarza oraz loterię fantową. Kanapek zabierać nie trzeba, bo dla kibiców przewidziano grochówkę.

- Puchar Prezydenta RP wręczy, w jego imieniu, pan Maciej Janicki z Biura Inicjatyw Społecznych Kancelarii Prezydenta -.

Blog Natalka67

Się do roli oraz na planie towarzyszył nauczyciel chińskiego. - Kiedy mówię w ich języku chińska ekipa ma zawsze błogi uśmiech na twarzach. Mam tylko nadzieję, że lepiej mówię po chińsku, niż oni śpiewają "Kasztankę" - powiedziała aktorka.

Chińscy aktorzy, których zobaczymy w "Statystach", zostali zaangażowani podczas w castingów w Pekinie. Ci aktorzy teatralni i filmowi, poza jednym wyjątkiem, nie mieli do tej pory okazji pracować poza granicami swojego kraju. 

Zdjęcia do "Statystów" powstają w Koninie. Na jednej z uliczek odchodzących od rynku powstało prawdziwe Chinatown. - W Koninie trafiliśmy na niezwykłą sytuację urbanistyczną. Oto stare miasto jest kompletnie odcięte od nowego - oba leżą na przeciwległych brzegach Warty. Po jednej stronie opuszczone i smętne stare miasto, a po drugiej - socrealistyczna zabudowa - mówi Michał Kwieciński, reżyser, który już nie może doczekać się wyjazdu do Pekinu, gdzie nakręcony zostanie finał "Statystów".

"Statyści" trafią do polskich kin późną wiosną lub jesienią przyszłego.