O czym chcesz poczytać na blogach?

Konflikty zbrojne

Strefa wojny

Chociaż problem „dzieci wojny” dotyczy wielu krajów na świecie, m.in. Iraku, Afganistanu, Sri Lanki czy Birmy, to najczęściej problem ten problem wiąże się z państwami afrykańskimi, takimi jak Liberia czy Uganda. W wymienionych państwach rozgrywają się konflikty o niskiej intensywności, które generowane są przez dwa główne czynniki umożliwiają rekrutację młodocianych żołnierzy do paramilitarnych bojówek i organizacji. Po pierwsze, niewielki koszt zakupu broni i możliwość prowadzenia działań zbrojnych w oparciu o lekki sprzęt. Ciężarówki.

Od innych, co osiągają poprzez terroryzowanie bezbronnych mieszkańców niewielkich wiosek, w których niegdyś sami mogli mieszkać. Wymienione czynniki w znacznej mierze ułatwiają indoktrynowanie i manipulowanie dziećmi, których pojmowanie świata zaczyna ograniczać się wyłącznie do życia w zbrojnej grupie.

Nie bez znaczenia jest również fakt, iż w Afryce jedna trzecia dzieci jest niedożywiona, a w 2010 r. problem ten będzie dotyczył połowy wszystkich dzieci na kontynencie. Dlatego przyłączenie się do jakiejś bojówki dla wielu z nich jest jedyną.

Historia!

Letniego przystąpiły do wojny Wielka Brytania i Francja (w piśmiennictwie zachodnim podaje się czasami tę drugą datę jako początek wojny światowej). Niektórzy za początek wojny światowej uznają wojnę japońsko-chińską, rozpoczętą 7 lipca 1937 najazdem wojsk japońskich, jednakże aż do 1941 konflikt ten pozostawał lokalny. W historiografii radzieckiej istniało pojęcie Wielka Wojna Ojczyźniana, rozpoczynająca się 22 czerwca 19417 grudnia 1941, wraz z atakiem japońskim. wraz z atakiem niemieckim na ZSRR. Dla Amerykanów wojna rozpoczęła się

20:39, vemnax1994
Link Dodaj komentarz »
Materiały o I wojnie światowej

I wojna światowa– konflikt zbrojny (28 lipca 1914 – 11 listopada 1918)[2].

Info-Contest Islam-21-Century

Info-Contest Islam-21-Century

Kategorie: Wszystkie | Bliski Wschód | arabowie | arabska wiosna | islam | konflikty zbrojne | stłumione wiadomości
RSS
Na zasadzie wolontariatu podajemy informacje o świecie arabsko-islamskim. Oznacza to również, że blog obejmuje również informacje konfliktów w Afganistanie, Pakistanie i Turcji. Podajemy wiadomości zarówno w formie skróconej lub jako z reprezentacją wiedzy w tle. Monitor-Content Islam-21-wieku

W przededniu możliwego odnowienia konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie powstał blog "Islam-21-wieku." Blog jest stymulowany Arabską wiosnę, reakcją Zachodu na nią jak tendencjami.

Blog Marka Borowskiego - Onet.pl Blog

Się w stronę Gruzji, która jest w porównaniu z Rosją państwem mikroskopijnym. Pojawiło się wspólne oświadczenie Polski i trzech krajów nadbałtyckich popierające Gruzję. Jest tylko pytanie, czy możemy przejść do porządku dziennego nad tym, kto pierwszy użył broni. Otóż, niestety, konflikt zbrojny – podkreślam, nie konflikt w ogóle, lecz konflikt zbrojny – zainicjowała Gruzja i ponosi za to odpowiedzialność. Jak stwierdzono w komunikacie gruzińskiego rządu, Gruzja postanowiła przywrócić porządek konstytucyjny w Osetii Południowej. Rosja też nie jest bez winy. Lotnictwo.

I nie chodzi tylko o ich rządy, ale także o obywateli. Zarówno Osetyńcy, jak i Abchazi nienawidzą Gruzinów i nie chcą pozostawać z nimi w jednym państwie. Przypomina to trochę sytuację w Kosowie, gdzie kosowscy Albańczycy nie znosili Serbów, a Serbowie Albańczyków. Zamiast uregulować ten konflikt polubownie, Serbowie postanowili „przywrócić konstytucyjny porządek” siłą. Czym to się skończyło – wszyscy wiemy.

Saakaszwili popełnił.

Miłość bez granic – Bunt Queerowy!

  • Wystawa Q9 Tel Awiw

Co kobiety NATO?

Co kobiety NATO?
Kobiety a konflikty zbrojne.

18 II 2009 (środa) godz. 18:00
TIK, ul. Krakowska 19, Ip.

Pokaz filmu:

*Golgotha of the Llapi Region (Golgota e Llapit)*
38′, Kosowo, 2006
reż. Bardhyl Bekteshi, Osman Podvorica

Film poświęcony losom cywilnej ludności kosowskiego regionu Llapi.