O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Konflikty

pitm.wordpress.com

Ma takie plany
Aby grabić lud, a samemu się bogacić
Wielkie tłumy sfrustrowanych, a więc agresywnych
Nowy konflikt światowy zbiera swoje żniwo

Im więcej widzę, tym wierzę mniej
Im więcej widzę, tym mniej mogę zrozumieć
Im więcej widzę, tym wierzę mniej
Im więcej widzę, tym mniej mogę zrozumieć

Nowy konflikt światowy,
Nowy konflikt światowy,
Nowy konflikt światowy,
Nowy konflikt światowy,

Nowy konflikt światowy, pożoga na wschodzie
Nowy konflikt światowy, pożoga na zachodzie
Nowy konflikt światowy, wojna w Libanie
Nowy konflikt światowy, krew w Afganistanie
Nowy konflikt światowy, gazety informują
Nowy konflikt światowy, politycy okłamują
Nowy konflikt światowy, pożoga we dnie
Nowy konflikt światowy, pożoga w nocy
Nowy konflikt światowy, życie mało znaczy
Nowy konflikt światowy, finansowe żądze
Nowy konflikt światowy, chcę, by było inaczej
Nowy konflikt światowy, bomby za pieniądze

Im więcej widzę, tym wierzę mniej
Im więcej widzę, tym mniej mogę zrozumieć
Im więcej widzę, tym wierzę mniej
Im więcej widzę, tym mniej mogę zrozumieć
Im więcej widzę, tym wierzę mniej
Im więcej widzę, tym mniej mogę zrozumieć
Im więcej widzę, tym wierzę.

Blog Arnold192

Rozumy", nie mieli żadnych autorytetów, powątpiewacie w sądy rodziców, poprawiacie ich i pouczacie, czasem podejmujecie działania ryzykowne, a nawet niebezpieczne wierząc we własną omnipotencję (wszechmoc i niezniszczalność). Albo przestajecie wierzyć w siebie, użalacie się nad sobą, przejmujecie się całkiem nieistotnymi drobiazgami.Wasze Ego (psychiczne JA) we wczesnej adolescencji jest słabe, ciągle zagrożone cofnięciem się w rozwoju (do pozycji całkiem zależnego dziecka) i naporem niewiadomych popędów. Koniecznym więc jest jego wzmacnianie. To kolejny proces, który musi zajść w tym okresie. Wbrew pozorom bunt, liczne konflikty, objawy niezadowolenia, zniechęcenia i wieczne wątpliwości nie są cechami silnego ja. Po czym poznać słabego? Po tym, że wciąż walczy, wciąż musi się bronić i udowadniać swoją siłę - choć tak naprawdę próbuje odstraszyć ewentualnych napastników, jak mały piesek ciągłym szczekaniem. Tak naprawdę jesteście osłabieni lękiem, niepokojem, wewnętrznymi konfliktami, stanami depresji i poczuciem winy. Poszukujecie jakiegoś ideału, który mógłby wypełnić Wasze poczucie braku i samotności; ideału, który wypełniłby pustkę, a z drugiej strony, rozstrzygnął piętrzące się konflikty. Ale ponieważ ideał budzi zawiść, że ma wszystko, czego.

rozmownica-cd - Onet.pl Blog


18 stycznia 2012
Mury które łączą ???

            Czy mury mogą łączyć???   Co mogą spowodować w relacjach??? 

Konflikty to nieodzowna część naszego życia i ważne jest jak do nich podchodzimy - mówi rozpoczynając audycję ks.dr Grzegorz Kudlak.   Dzisiaj chciałem usłyszeć od państwa czy były takie konflikty, które coś rozwiązały? Czy, paradoksalnie, wybudowane przez nas mury mogą też połączyć?

             Ostatnio wydaje się że konflikty stały się sposobem na życie. Wystarczy posłuchać polityków czy otworzyć internet. Użeramy się z sobą przy każdej okazji, sądząc że w ten sposób eksponujemy siebie. Pomyślmy jednak co naprawdę eksponujemy. Naszym dzisiejszym gościem jest p. Krzysztof Skórzyński, dziennikarz TVN. Na wstępie chciałem pana zapytać o zacisze domu. Czy zdarzają się państwu konflikty?

p.Krzysztof  - oczywiście. My ciągle zmęczeni i dwoje dzieci - to generuje konflikty. Ale mamy z żoną na.

| ...::Charmed Ones::... |

Zielony tłumaczy jej co oznaczały słowo, które wtedy recytował.
Phoebe: „Czy to, że jesteś tym złym i w ogóle, nie oznacza, że będziesz mnie okłamywał, prawda?
Zielony: „Czy to, że jestem złym i w ogóle, oznacza, że uwierzysz mi jeśli powiem ‘nie’?” :D

Leo przebrany w uniform idzie do pomieszczenia gdzie Czarny wydaje polecenia innym. Mówi coś, że zarażanie cholery ma się rozprzestrzeniać, w szczególności w Azji, i że epidemia ospy w Wenezueli ma dalej szaleć. W pomieszczeniu jest tablica ze zdjęciami poszczególnych Jeźdźców, a pod spodem są wyniki ich ofiar. Podpisane są tam ich imiona czyli: Wojna, Śmierć (czarny krawat), Konflikt (zielony) i Głód (żółty)... Śmierć poprawia sobie kołnierz, przez co widać jego tatuaż na szyi czyli omegę...

Głód będący w kuchni z Piper również poprawia kołnierz. Piper zauważa jego tatuaż i pyta co on oznacza. Jednak demon wymiguje się. Piper przyrządza miksturę, wrzuca składniki do garnka etc. Dziewczyna pyta go co oni tak na prawdę kombinują. Głód uważa, że to naiwne wierzyć, że uzyska się odpowiedź na takie pytanie. Piper uważa, że skoro mają oni razem pracować to powinni wiedzieć o sobie coś więcej. Głód mówi, że wszystko co muszą wiedzieć to to, że chcą oni odzyskać swojego partnera. Tłumaczy, że to tylko interes tak samo dla niego.

Odkłamać prawdę - Polityka - Onet.pl Blog

O „niekwestionowanym geniuszu politycznym”  J. Kaczyńskiego – tylko w PiS , co należy automatycznie przenieść na równie „genialnego” byłego prezydenta , który w podstępnym konflikcie gruzińskiego gracza z Rosją nawoływał aby NATO nie stało bezczynie ??? Na szczęście  tym potężnym sojuszem nie kierują zaślepieni nienawiścią mali ludzie bez wyobraźni i wiedzy wojskowej , którzy nie pozwolili do wciągnięcia Europy do samobójczej konfrontacji ! Od bardzo dawna obserwuję J. Kaczyńskiego , który moim zdaniem jest może i wybitnym - ale GRACZEM politycznym potrafiącym prowokować i cynicznie wykorzystywać konflikty do nieustannego niby „patriotycznego oszołomienia prawem i sprawiedliwością”- niestety zbyt naiwnego i niezbyt światłego elektoratu ! Natomiast jego umiejętności i talent polityczny , który miałby służyć Polsce - jest mały pod każdym względem . Warto przypomnieć FAKT ,że przegrał wszystkie bezpośrednie pojedynki na wizji z Tuskiem , który jest o wiele zręczniejszy – ale żaden sługus z PO nie miałby odwagi aż tak przesadzić aby najzdolniejszego w polskiej polityce Tuska nazwać geniuszem !??.

ciekawostki-psychologiczne.blog

Staje się naszym udziałem coś nieoczekiwanego. Coś czego, mówiąc krótko, sobie nie życzymy.

2) W rezultacie powyższego zdarzenia tracimy nad sobą kontrolę, Owo wspomniane coś wytrąca nas z równowagi i burzy nasz spokój.

3) Utrata kontroli pozbawia nas poczucia niezależności i wyzwala w nas lęk.

4) Lęk wywołuje złość.  Złość niemniej jest tak na prawdę tylko psychiczną kompensatą utraty kontroli nad wspomnianym zdarzeniem.

 

Istnieją tylko dwie możliwości naszej reakcji na stres. Jak mawia pewne brytyjskie przysłowie : Istnieją tylko dwa sposoby lądowania. Można samolot spokojnie posadzić na ziemi, lub go rozbić. To samo, jeśli chodzi o konflikty. Jeżeli panujemy nad naszym podejściem do kłótni i sporów - możemy skutecznie im zapobiegać. Jeżeli jednak tracimy nad sobą w złości kontrolę - będą naszymi częstymi towarzyszami w kontaktach interpersonalnych.

 

Konfliktom można zapobiegać w bardzo prosty sposób. Większość bowiem konfliktów wynika niestety z trywialnego faktu, że ludzie wzajemnie siebie nie słuchają. 

 

Słuchaj więc swoich rozmówców. Kieruj się w owym słuchaniu i dyskusji bardziej próbą zaspokojenia i dopieszczenia czyjegoś ego niż konkretnym problemem danej osoby. Szczególnie jeśli ów problem - co zdarza się najczęściej - jest problemem błahym i.

skullwiel | e-blogi.pl

Ich natura nie pozwala tworzyć większych struktur organizacyjnych poza tiurnami, w których rządzą wodzowie wybierani w drodze wyboru na podstawie największej liczby osiągnięć. Chociaż w walce niebezpieczni, nie potrafili się zjednoczyć przez co z czasem nie stanowili dużego zagrożenia dla sąsiadów. Dopiero w trzeciej erze sytuacja zaczęła się zmieniać. Zaczęli handlować z sąsiadami i pozyskiwać ich wiedzę. Zaczęli się też jednoczyć. Jednakże zwykle kończyło się na zjednoczeniu kilku lub kilkunastu tiurnów na raz. Nawet w czasach obecnych zdarzają się pojedyncze osady, które skutecznie opierają się zasymilowaniu. Czwarta era to okres względnego spokoju. konflikty zelżały, handle i dyplomacja chociaż wolno, dalej rozwijała się. Jednak na wschodzie zaczyna dochodzić do niepokojących wydarzeń, Syriadzi zaczynają atakować nadmorskie tiurnie, pojawiają się coraz liczniej demony. W powietrzu wisi złe przeczucie. Oczy ludów wschodu zwracają się ku Larkum.


Religia. Większość ludzi to wyznawcy Vaundrii lecz pozostając pod wpływem innych ras pojawiają się wyznawcy innych opiekunów. Rybacy często modlą się do Seffona, ludzie pustyni do Laszkina, a rolnicy zafascynowani kulturą elfów i magią do Barneusa. Jedynie ludy górskie pozostają wierne Vaundrii, chociaż z drugiej strony oni nigdy nie byli zbyt.

Konflikty zbrojne

porozmawiaj-ze-mna.blog

A to jest Zembosz ;]
skomentuj (4)

Kolejne wypociny Agi 2004-07-10 21:57:50

Dzisiaj rano miałam ochotę zaszyć się w jakiejś kieszeni i pozostać tam na długo... Rodzice wciąż w konflikcie, jak zawsze niewesoło, u mnie z kondycją emocjonalną (o ile wiecie co mam na myśli) też nie najciekawiej (tak znowu jakiś pierdolony full mroczny kretyn z chorymi ambicjami i kompleksem wyższości raczył mnie udupić!). Kilka dni temu miałam okazję zakupić książki do I licealnej i.

A nie przepraszam mówi "CÓŻ ZA ZBIEG OKOLICZNOŚCI" :P)

PS 3. "Kosiarza" wedle moich wcześniejszych przypuszczeń nie było ale za to wypożyczyłam "Kolor Magii" Pratchett'a i coś bliżej nieokreślonego o 610 stronach: "Piątą Czarownicę" Roberta Newcomba... :] Mam w sumie (razem ze "Zbrojnymi" Pratchett'a i "Mini wykładami o maxi sprawach" Kołakowskiego)do przeczytania 1479 stron w wakacje - tak sobie założyłam :P

skomentuj (2)

Miało być o wakacjach wyszło teologicznie ;) 2004-07-29 13:36:41

Z.

cocktail.blog

Walczą, nie widać straty Stanka. Lecz sezon furbolowy to nie tylko zawodowcy. My także coraz częściej gramy sobie w szkole jak i poza nią.
i juz na koniec, jakoże czas powoli sie na sniadanie udać...
informacja do dwóch osób: do pana Wariata: jest propozycja polubownego załatwienia konfliktu.
do Agi: :* super

skomentuj (11)

Polityczne Szkodniki - FELIETON BOGUMIŁA KOLMASIAKA 2004-03-29 17:44:22

Należy uświadomomić sobie, że awanturnictwo i prostactwo ludzi Andrzeja Leppera i polskie,.


Obecnie, jest jeszcze gorzej. Partie głoszące różne formy rewolucji mogą liczyć na poparcie 35% proc. Wyborców. Dwa oblicza populizmu: z jednej strony Andrzej Lepper i grupa przestępcza pod nazwą, excuse moi „Samoobrona”, z drugiej strony Liga Polskich Rodzin Giertycha i jej zbrojne ramię Młodzież Wszechpolska, organizacja wyróżniająca się rzucanie śnieżkami w feministki, negowaniem zdobyczy ostatnich 15 lat w Polsce i głosząca że Unia Europejska zakłada iż Polska będzie liczyła 12 mln obywateli.
Samoobrona neguje wszystko, co jest do zanegowania, w.

Nie Mów Nikomu

Siły rosyjskie. Rosjanie to przeszło połowa ćwiczących żołnierzy, 171 czołgów i 271 wozów opancerzonych. W Polsce i w innych należących do NATO państwach Europy Środkowo-Wschodniej od wielu lat nie odbywały się manewry w takiej skali.

Według polskich ocen ćwiczenia są przygotowaniem do konfliktu lokalnego (mało prawdopodobnego w tej części Europy) oraz sprawdzianem dotychczasowej integracji sił zbrojnych Białorusi i Rosji. Na razie Białoruś i Rosja mają zintegrowany system obrony powietrznej i wspólną doktrynę obronną.

Żołnierzy mają odwiedzić prezydenci Białorusi Aleksander Łukaszenka i Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Przedstawiciele Polski mają oglądać ćwiczenia podczas.

Marzenia się spełniają, ale nie tak, jakbyśmy tego chcieli - Inna Wersja Oban Star Racers - Onet.pl Blog

I pomści śmierć tylko już kosmitów.   
     Ta bitwa rozegrała się pod małą wówczas mieściną Vancoix, która miała potem stać się wielkim ośrodkiem turystycznym, wyrosłym na chwale jednego jedynego starcia zbrojnego. Bo nawet na tragediach, a może zresztą szczególnie na nich, da się zarobić.
     Nacoo zajęli pozycje w lesie, który wcześniej na miejsce swoich działań wybrała partyzantka. Zepchnęła na te tereny regularne oddziały wojska, do tej pory.Osoba z neutralnej, przynajmniej do tej pory. Ich poglądy wymieszały się ze sobą, stanowiąc jeden wielki tygiel rozmaitości. To Kidzie w pewien sposób nawet odpowiadało - gdzie brak jedności, tam łatwo manipulować. Z drugiej strony, bez zgody nie ma też siły, dlatego organizacją targały różne konflikty wewnętrzne, a jej pozycje we Wszechświecie upadała powoli, ale systematycznie. I to była pierwsza rzecz, którą musiała zmienić.
     Kida dowiedziała się już, czego chciała, spakowała się grzecznie, pożegnała z ich dawną przewodniczką,.