O czym chcesz poczytać na blogach?

Komunikaty

Instytut Magii Słowa

    Co to jest „szyba”?
  • Co znaczy „wybić szybę”?
  • Kim jest „Janek”?
  • Czy Janek jest mężczyzną, czy kobietą?
  • A jeśli jest mężczyzną, to co oznacza słowo „mężczyzna”?
  • Poza tym, skoro o kimś mówimy „Janek” można domniemać, że go znamy, bo przecież o obcych (osobach nieznanych) raczej nie mówi się po imieniu

Tak można oczywiście w nieskończoność, ale zauważ że mimo braku bezpośrednich odpowiedzi na te pytania w samym komunikacie, każdy wie o co chodzi. Nikt nie pyta o definicję szyby, czym jest jej wybijanie i kim do cholery jest Janek.

Jaki z tego wniosek?

Ano taki, że komunikat słowny, który kierujemy do drugiej osoby, prawie zawsze niesie ze sobą informacje, których bezpośrednio w tym komunikacie nie ma. Skoro tak, logiczna wydaje się możliwość „przemycania” podczas rozmowy pewnych sugestii, które wprost nie zostaną wypowiedziane. Zasadniczo rzecz ujmując można przemycić w komunikacie dowolną sugestię, którą Twój rozmówca z dużym prawdopodobieństwem uzna za prawdę.

Przyjrzyj się dokładnie.

Kwiatki, szmatki - bloog.pl

Te wierzę zajedzie ksiaże z bukietem kwiatów. Książe ma oczywiście mieć klucz, i/lub rozpieprzyć mury wierzy, żeby księżniczkę z niej wydobyć. Co za pieprzone bzdury!!!!!!!!!!!!!!!!

Też miałam tą wizję jak byłam mała. Z grubsza tak to właśnie widziałąm, dopóki, nie zaczeły przeważać sprzeczne sygnały, jakie docierały z rzeczywistości, w jakiej mnie wychowano. A co mówiła ta rzeczywistość? Że kurwa, co prawda nie powinnam bawić się samochodzikiem, ani wbijać gwoździ- nie powinnam umieć odkręcać słoików- bo to ciężka praca, to są meskie rzeczy. Nie musze również zarobić na swoją rodzinę, bo może to zrobić mój ewentualny mąż, a moja praca ma być dodatkiem- tak mówiono słowami, komunikatami które słyszałam "jesteś słabą płcią, pozwól żeby ktos sie tobą opiekował". A gestami- dawano mi inny komunikat, który brzmiał - jak sama sobie nie wbijesz gwoździa- to nikt ci go nie wbije, jak sama nie zarobisz na siebie, to nikt na ciebie nie zarobi, jak nie odkręcisz słoika, to nie będzie miał kto go odkręcić!!! Kurwa!!!!!!!!!!!

A więc w skrócie- w dzieciństwie przekazano mi mimowolny komunikat: "nie możesz liczyć na żadnego faceta". Teraz jak obserwuje znajomych, widzę, że nie tylko ja taki sprzeczny komunikat otrzymałam. I to dotyczy obu płci. komunikat słowny przekazany chłopcom brzmiał:

...:::Piegusek:::...
No ale, może Bryce zagra lepiej od Rachelle, chociaż troche do bani że zmieniają aktorke, bo wszyscy się już do starej Victori przyzwyczaili! ;)

Twilightowa-Moje ulubione zdjęcie ze zmierzchu to chyba to:


Rachelle tak fajowo na nim wyszła! :)

...

Na wszystkie pytania już odpowiedziałam i teraz chce dać długo oczekiwany filmik (nie tylko przez was) New Moon Parody by The Hillywood Show™.Wszyscy uwielbiają parodie The Hillywood Show, bo nieobraża filmu, a na dodatek bardzo przyjemnie się ogląda.Parodia New Moon jest owiele lepsza od poprzedniej.
Mianowicie gdy Edward odchodzi a na jego miejsce wchodzi Jacob, powstaje taka "Bad Bella" xD np.robi sobie tatuaż z napisem "Team Jabo" a pod nim wilczy odcisk łapy xD.
Moim zdaniem najlepsza jest scena u Volturi, popatrzcie lyko na Jane!!! xD xDTo już koniec tej "notki", ale pamiętajcie że ten blog może zostać zamknięty!
Pozdrawiam was gorąco, bo przy tym mrozie troche ciepła się przyda xD
Piegusek/Rose

PS.Prosze mi nie wysyłać zaproszeń na nk, gdyż my się nie znamy osobiście, więc wszystkie takie zaproszenia będom odrzucane!
Mam jeszcze jedno pytanie do was: jak wy mnie znaleźliście na nk, przecież nie podawałam linku!
Rosalie Hale
Nastrój: Komunikat
Kategoria: brak kategorii

buduje mosty... z pajęczyny..

Do niego dopłynąć.. nigdy.. a może statek za szybko odpływa.. a może jestem skończona.. a może koło było fałszywe..

ludze.. kimkolwiek jesteście.. czymkolwiek płyniecie.. dokądkolwiek..
jestem przemoczona!

buka-boss 2004-09-16 16:06:12
skomentuj (2)


20 września!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D
I dla takich dni warto żyć!!!
I dla takich dni warto kochać ludzi!!
warto w nich wierzyć!!
warto się do nich śmiać!!
warto chodzić do szkoły!!
i Kermit i śpioszki i żaby w każdych postaciach:P Dziękuję wszystkim!! Obiecuję że poza dowodem nie bede zdradzać żadnych oznak dorosłości!!!


Komunikat dla zjotów:-Jutro idziemy i pijemy!!!!!!!:D:D:D

Komunikat dla zefów:
-Ruszyć te leniwe dupy idziemy w piątek!

Komunikat dla reszty zainteresowanych:
-Proponuje indywidualne wariacje:>

Komunikat dla panterusa:
-Jako jedyny nie załapałeś się na cukierki:P

Komunikat dla Hampel, Masteja itp:
-Nie ma szans żeby ze mnie jakiekolwiek wiadomśći wyciągnąć w tym tygodniu!!
BŁAGAM LITOŚCI!!!!

Komunikat dla rodzeństwa:
-Wy jesteście czasami ludźmi!

Komunikat dla 601822894:
-TEGO SIĘ NIE SPODZIEWAŁAM!!!
TO BYŁO MIŁE!!!:D:D:D:D:D