O czym chcesz poczytać na blogach?

Komunikatory

MyItSpace

WTF (popularny skrót w świecie Internetu, w tym przypadku kierowany do sytuacji w najbardziej popularnych komunikatorach).

Grupa 3 osób (której dowodzącym jest kaworu) napisało program, który ma być odpowiedzią na inne twory do komunikacji (szczególnie na nowe GG). Stawiają przede wszystkim na szybkość, prosty wygląd oraz brak reklam. Nie spotkamy się tutaj z telewizją, radiem i innymi niepotrzebnymi według nich dodatkami tylko z prostą komunikacją.

Komunikator obsługuje sieci tlen.pl , gadu-gadu (wraz z długimi opisami, awatarami, nowymi stanami) oraz XMPP. Do tego możliwość wysyłania maili, przesyłania plików pomiędzy sieciami oraz bramkę SMS.

Pomyślałem, że to będzie jakiś bardzo okrojony komunikator, brzydko wyglądający, z masą błędów i niedociągnięć. Jednak myliłem się.

Na stronie autorów mamy do wyboru dwie instalacje: online i offline. Pierwsza posiada instalkę o wadze 158KB i reszta danych jest pobierana z serwera. Druga opcja to instalator ważący trochę ponad 8MB i po jego pobraniu do instalacji nie jest potrzebny Internet.

Po instalacji tworzymy profil. Następnie możemy szybko i łatwo dodać sieci tlen.pl i gadu-gadu. Możliwy jest eksport i import kontaktów.

Po skonfigurowaniu ukaże nam się lista kontaktów. Tutaj moje miłe zaskoczenie – ładnie wygląda, estetycznie, bez przesadyzmu.

Możemy komfortowo i szybko zmieniać statusy, opisy.

Komunikowanie się z.

Blog o programach komputerowych

Strona główna > komunikatory internetowe > Komunikatory internetowe. Gadu-Gadu.

Komunikatory internetowe. Gadu-Gadu.

Marzec 30, 2011 krzysztofwro Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag

W dzisiejszych czasach, kiedy Internet stał się głównym źródłem informacji i nie tylko, większość spraw załatwiamy właśnie za jego pośrednictwem. Zakupy, regulowanie rachunków i również, jeżeli nie przede wszystkim, komunikacja z innymi.

Bardzo wiele osób staje się przeciwnikami komunikacji internetowej, twierdząc że niszczy ona potrzebę osobistych spotkań „w realu”, tak zwanych „face to face”. Mimo tego, różnego rodzaju komunikatory internetowe, to pierwsze z programów jakie instalujemy na naszym komputerze. Oczywiście, możliwość korzystania z nich możliwa jest tylko wtedy, gdy nasz komputer, i komputer osoby.

jablotron

Miały
miejsce w obiekcie poprzez sieć (Ethernet) LAN lub linię telefoniczną PSTN. Pozwala na przesyłanie
raportów w postaci wiadomości SMS (maks. na 8 numerów tel.), raportowania poprzez połączenie tel. i odtworzenie dźwięku syreny oraz przesyłanie danych do jednej lub dwóch agencji monitorowania. Komunikator umożliwia zdalny dostęp na dwa sposoby: z telefonu (poprzez wdzwonienie się do systemu i sterowanie nim jak z klawiatury systemowej lub przez wysyłanie wiadomości SMS) oraz poprzez Internet.

Komunikator można podłączyć do sieci LAN lub PSTN. Jeżeli komunikator zostanie podłączony do linii telefonicznej (PSTN), wówczas systemem można sterować zdalnie z telefonu, informacja o zdarzeniach może być przesyłania na tel. poprzez SMS lub połączenie telefoniczne oraz do agencji ochrony przy wykorzystaniu protokołu CID. Jeżeli komunikator zostanie podłączony do sieci LAN, wówczas sterowanie systemem jest możliwe zdalnie poprzez Internet, a przesyłanie danych do agencji ochrony odbywa się w protokołach: IP CID.

Previous Komunikatory GSM Jablotron Next Czujki.

Komputery

 

Gadu-Gadu uruchamia kolejne komunikatory

Gadu-Gadu może jeszcze w tym roku uruchomić komunikatory w Rumunii i Bułgarii. Do końca roku spółka liczy na około 150 tys. użytkowników uruchomionego w czerwcu komunikatora na Ukrainie. Rosnące przychody spółki powinny neutralizować ponoszone koszty i pozytywnie wpływać na rentowność w kolejnych kwartałach.


- Przygotowujemy się obecnie do uruchomienia komunikatora w Rumunii i Bułgarii i szacujemy, że może się to stać jeszcze w tym roku – powiedział na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami Krzysztof Szalwa, członek zarządu spółki.

Strategia uruchamiania komunikatorów przez Gadu-Gadu na rynkach zagranicznych zakłada ich dostosowanie do warunków lokalnych. Przedstawiciele Gadu-Gadu oczekują, że wejście na rynki Bułgarii i Rumunii będzie dosyć łatwe, gdyż.

† Moja Twierdza †

Że w Polsce mamy zmienną pogodę, ale czy ktoś wie jak tę zmienność wywołać na zawołanie? :P
Hastern
Nastrój:
Kategoria: brak kategorii
tagi:
Komentarze (4), Dodaj

Komunikatory ;)

poniedziałek, 3.lipica.2006, 02:52
Witajcie :)
Ciekawe czy ktoś kiedyś o tym pisał/mówił :P Być może, ale ja postanowiłem o tym nieco szerzej napisać. W moich rozmyślaniach na temat komunikatorów dominują dwie przeciwne myśli, które niejako konfrontują ze sobą. Mianowicie, to że komunikatory, to najgorszy sposób komunikacji między ludzkiej oraz to, iż poprzez komunikatory możemy poznać naprawdę bardzo ciekawe i wartościowe osoby. To takie dwa silne obozy, które mają sensowne argumenty. Czas ukazać karty ;)
Dlaczego, to najgorszy sposób komunikacji międzyludzkiej? Pomyślcie ile razy wyniknęło w Waszych rozmowach nieporozumienie wynikające z błędnego zrozumienia treści wiadomości. Czasem wystarczy jedno słowo w nieodpowiedniej chwili, o jedna emota za dużo/za mało, nieprzemyślane słowo lub zdanie, albo brak reakcji na czyjeś słowa i rodzi się zatarg. A dalej bieg wydarzeń może przybrać postać domina. Słowa uderzają o kolejne słowa, powodując wypowiadanie kolejnych słów. I rodzi się konflikt. Zauważcie, że o wiele.