O czym chcesz poczytać na blogach?

Komunikacja miejska

Transport publiczny w Rzeszowie

Zdanie: "Nie ma bowiem takich absurdów, do których nie można dojść robiąc oszczędności za wszelką cenę - nawet za cenę zdrowego rozsądku".

Gorąco polecam materiał, który mimo upływu lat wciąż jest aktualny - bowiem mentalność pozostała w dużym stopniu niezmieniona, czego skutkiem jest źle działająca komunikacja.

21:31, transport-rzeszow
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 13 października 2009
.Wskazał na dr Ćwik, która mogła dopowiedzieć, że dysponuje badaniami przeprowadzonymi wśród mieszkańców i może się chętnie z wynikami podzielić. Nie kwestionowała tego że trzeba rozwijać kubaturę miejską tylko żeby zadać pytanie gdzie. Celem samym w sobie przecież nie jest budowa dróg, tylko taka zabudowa miejska, by ludzie chcieli do niego przyjeżdżać, tu mieszkać, wypoczywać w nim. I jeśli będziemy w nieskończoność tworzyć osiedla bez tworzenia innych składowych to będzie to rozwój ułomny.

Prezydent zaprosił dr Ćwik na spotkanie z mieszkańcami by dowiedzieć się od ludzi to bezpośrednio podkreślając,.

BLOG - Bartłomiej Jasiński - blog polityczny

Z każdym rokiem. Oczywiście z gustami się nie dyskutuje, ale ja raczej preferuję nowoczesną zabudowę, co w tym mieście wymusiło zagospodarowanie ogromnych połaci gruntów w centrum miasta pozostałych po obaleniu muru. Codzienny aspekt życia berlińczyka jest pewnym niedoścignionym w Polsce ideałem. Sprawna, punktualna komunikacja miejska, wygodna i pomyślana tak by zapewnić wygodę mieszkańcom, to jeden z jego przejawów.

Jednak nie o stolicy Niemiec chcę pisać, lecz raczej o porównaniu sytuacji gospodarczej. Dzisiaj Tusk i Rostowski nadal chwalą się rosnącym wzrostem PKB, co.

Miłośnik Komunikacji Miejskiej - Onet.pl Blog

Również autobus Solaris Urbino 18 (miał jeździc Jelcz MEX 272, ale z powodu temperatury ujemnej nie udało go się uruchomic). Jak zwykle były też licytacje kalendarzy, termosów i innych gadżetów z zabytkami komunikacji miejskiej.

 

  

Wagon PESA 120N #3101 - najnowocześniejszy tramwaj w stolicy - jeździł w niedzielę 11 stycznia po mieście jako okolicznościowa linia W, czyli WOŚP na.

Komunikacja miejska
  •  Zarząd Transportu Miejskiego
  •  Miejskie Zakłady Autobusowe

O tym co spotkać możesz w Warszawie

O tym co spotkać możesz w Warszawie
RSS
czwartek, 05 stycznia 2012
6. Komunikacja miejska w Warszawie

Komunikacja w Warszawie jest tak rewelacyjna, że czasami zastanawiam się kto układa rozkłady jazdy. Przykład: kiedy chcesz jechać z Mokotowa a dokładniej spod Galerii.

Klub Krytyki Politycznej w Poznaniu

Na budowy centrów handlowych na obrzeżach metropolii, co skutkuje pozbywaniem się ludzi z jej centrum, które umiera zabudowane bankami, czy aptekami. Miasto jest zarządzane jak firma i promowane w absurdalny sposób. Pomysł Pikniku jako spontanicznej, oddolnej i doraźnej akcji rewitalizacyjnej powstał z desperacji; przestrzeń miejska potraktowana została jak laboratorium.

Michał Kucharski ze stowarzyszenia My-Poznaniacy jako problem określa.

Liczba pasażerów wzrosła 12-krotnie, a spadek wydatków na remonty dróg w pełni zrekompensował brak przychodów ze sprzedaży biletów. 

Jakie są ekologiczne i społeczne argumenty na rzecz uczynienia komunikacji miejskiej bezpłatną? Czy wysokie ceny biletów w Poznaniu są dodatkową karą dla biednych? Dlaczego warto walczyć o prawo do przemieszczania się? 
W programie udział wezmą: Piotr Nowak, Maciej Szlinder, Hanna Gill- Piątek oraz Włodzimierz Nowak. 

Tagi: darmowa komunikacja miejska darmowy transport publiczny godzina krytyczna Komunikacja Miejska mpk poznan.