O czym chcesz poczytać na blogach?

Komunikacja interpersonalna

Systemowy

Przedstawione szczegółowo w kolejnych rozdziałach

„Jednym z trwałych wkładów systemowego myślenia” – piszą Dallos i Draper (2000) w ich doskonałym przeglądzie terapii rodzinnej – „jest zaoferowanie patrzenia na problemy jako fundamentalnie interpersonalne”. Systemowe myślenie skupia się na relacji odkąd wszystkie aspekty naszego życia społecznego, takie jak nasza „osobowość” widziane są jako współtworzone poprzez konwersacje i proces komunikacji z innymi ludźmi. Kulturalne i społeczne wartości są przekładane przez rodzinę na codzienne funkcjonowanie. W toku rozwoju człowieka dokonuje się ich transfer poprzez relacje z innymi ludźmi i opowieści na temat różnych zdarzeń oraz zjawisk, dlatego.

body-language - Onet.pl Blog

W urzędzie, bo pani w okienku Ciebie polubiła?

Są osoby, którzy mają naturalną zdolność dopasowywania się do innych osób i nawiązują szybko pozytywne relacje.

Na poziomie niewerbalnym komunikujemy się zawsze, głównie nieświadomie, ale możemy nauczyć się wpływać na proces komunikacji. Jak to mówią specjaliści NLP, można z każdym nawiązać kontakt i sprawić, by ta osoba nas polubiła. Zupełnie osobnym pytaniem pozostaje: po co to.

Ja
Mam na imię Wiola. Interesuję się psychologią a przede wszystkim mową ciała i psychologią komunikacji interpersonalnej. Zapraszam do czytania i komentowania mojego bloga.
Pozdrawiam:)

egoistka.blog


19.06 - Zaburzenia nerwicowe (~)
19.06 - Techniki perswazji (!)

23.06 - język niemiecki z 3 lat (~)
24.06 - psychopatologia z całego roku
25.06 (?) - psychologia sądowa i penitencjalna
26.06 - psychoterapia (!!!)
29.06 - komunikacja interpersonalna (!!!)

Czekamy na terminy: Psychologii pracy i organizacji oraz Reklamy w środkach masowego przekazu (to drugie z zaocznymi).
Legenda: znaczek "~" oznacza, że się nie boję. Wykrzyknik oznacza, że przedmiot albo wykładowca.

Świat oczami Ziewanny

  Wysiadka!
Tagi
 • biletomaty
 • blog
 • chamstwo
 • damska toaleta
 • dyskryminacja
 • foto
 • historia
 • kierowca autobusu
 • klimatyzacja
 • kobieta
 • Kobieta Idealna
 • Komunikacja Miejska
 • Kościół Katolicki
 • kot
 • koty
 • macho

Cokolwiek rozumieć. Dla jasności: poprzednia dyrekcja miała wyrażne, widoczne gołym okiem, fizyczne wręcz objawy utraty władz umysłowych w stopniu, który uniemożliwiał komunikację z nią. Z nową jest chyba jeszcze gorzej.

Ale wróćmy do meritum... Nowa dyrekcja zaczęła od opowiadania bajek o jednej, wielkiej rodzinie pracowniczej..

„weteranów”. Lecz ich doświadczenie wykorzystały w inny sposób. Stawali się oni doradcami od tworzenia w zespole dobrej atmosfery, wyciszania emocji, komunikacji interpersonalnej. Przesunięto ich ze stanowisk operacyjnych na funkcje związane z konsultingiem, mentoringiem, coachingiem."

Cieszy mnie jedno - to.

Z perspektywy Anioła... - bloog.pl

Nie martw się, groover
– tylko żartuję...

Pomyślałam sobie, że w komunikacji interpersonalnej obowiązują takie same zasady jak we wszystkich innych dziedzinach życia – trzeba dobierać środki  w zależności od celu, który chce się osiągnąć [i od towarzystwa, w którym do celu się dąży]. Ograniczony.

Moje życie i jego sens... - Onet.pl Blog

Mam za miesiąc, więc po woli można się uczuć, poucze się też na kolokwia no i jak koleś z historii wychowania zaakceptuje mi ksiązkę to zacznę ja czytać... mam nadzieję tylko że jakoś ją przeczytam... :/ no i chciałabym zacząć pisać prace z komunikacji interpersonalnej ale nie mam pojęcia jak ją w ogóle zacząć :(( nie wiem co mam na pisac, nic nie wiem, nie mam pojęcia jak ja ją napiszę :(( coś będe musiała wymyśleć... tylko co eh... :((
no i w sumie jeszcze jedno miałam napisać, moja kochana mamusia.Mam czytać jakieś nudne książki i pisać prace która mi się do niczego nie przyda!? ta szkoła jest powalona! pomijam fakt że dzisiaj byłam w bibliotece i u mnie nię ma ani jednej ksiązki więc musze jechać do wrocławia specjalnie żeby wypożyczyć książke! z komunikacji dał nam tematy i są beznadziejne, nie mam pojęcia co napisze :( z angielskiego kolesiówa też coś sobie wymyśla :( eh... przeginają :( tak więc w szkole nie było za ciekawie :(
wczoraj znowu mnie coś dopadło, rano było ok., a wieczorem.