O czym chcesz poczytać na blogach?

Kolory ścian

malowanie ścian

Jaki  kolor wybrać?
Wybór koloru do ścian powinien zależeć od kilku czynników. Na pierwszym miejscu można postawić indywidualne preferencje – przecież to od nas samych zależy jak będziemy się czuć w danej kolorystyce. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę:

  • ilość okien w pomieszczeniu (czyli ile naturalnego światła dostaje się do pomieszczenia)
  • kształt oraz wymiary pokoju do pomalowania
  • kolorystyka posiadanych mebli, dywanów, zasłon itp.
  • przeznaczenie pomieszczeń (pokój sypialny, dziecinny, do pracy)

Przy dobieraniu koloru ścian kierujmy się raczej własnymi odczuciami i wybierajmy raczej z tradycyjnych barw nie kierując się aktualną modą. Stawiajmy własną wygodę i relaks nad aktualnie panujące trendy w kolorach ścian – nie zawsze będące dobre dla nas i naszych.

Myszka1232 - bloog.pl

Spotkać bardzo wielu producentów zajmujących się produkcjom tego typu elementów. Ze względu na coraz większe wymagania klientów, są oni zobowiązani do wytwarzania coraz to nowych i ulepszonych drzwi z drewna. Drzwi drewniane spotykane są w różnej kolorystyce. Spotyka się takie w kolorze brązowym, czarnym, białym i w wielu jeszcze innych kolorach. Możemy je kupić zarówno w sklepach z wyposażeniem wnętrz, w marketach budowlanych, zamawiając przez internet, a także możemy dać sobie je zrobić.Estetyczną. Dają nam one szerokie pole manewru jeżeli chodzi o dekorację i upiększanie pomieszczeń. Świat idzie do przodu a my chcemy mieszkać w przytulnym i ładnym domu. W związku z tym ważne są efekty dekoracyjne. Najczęściej dotyczą one ścian. W końcu najłatwiej jest nam zmienić na przykład kolor ścian aby w całkowity sposób zmienił się charakter wnętrza. Ale efekty dekoracyjne to nie tylko kolor ścian i przemalowywanie ich. To również różnego rodzaju mieszanki kolorów i.

Rolety i Żaluzje | Wszystko o osłonach okiennych

Wnętrza przyjemnego i domowego przenigdy nie stosuj zimnych barw, unikaj czystej bieli, na rzecz écru. I odwrotnie gdy zależy Kobiety i mężczyźni na dodaniu pomieszczeniu oddechu, świeżości i morskiej bryzy zastosuj czystą biel, błękit, zieleń albo kolory piasku.

Ogromną podpowiedź jak łączyć kolory daje nam koło barw, jest kilka zasad które przestrzegając, uchronią nas przed ewentualnymi porażkami. Koło kolorów zawiera kolory podstawowe (od których wszystko się zaczęło:)) żółty.

Czyli odcieni jednej barwy, kontrastowe kolory, czyli kolory leżące naprzeciw siebie na kole barw oraz dodatkowo dekoracje wykorzystujące kolory należące do jednej z dwóch grup ciepłej i zimnej.

Wybór pościeli, żaluzji, rolet, mebli czy koloru ścian zależy głównie od wyboru rodzaju w jakim chcemy zaaranżować pokój, kuchnię czy łazienkę. Jeżeli wybieramy styl eko, czyli hołdujemy naturze, i wszelkim materiałom które z niej pochodzą, nasz wybór powinien paść na kolory które w niej.

Architekt wnętrz

Rozwiązaniem będą meble o geometrycznie prostej formie.
Co raz częściej projektowanie wnętrz salonu zaczynają znikać fotele czy wysokie zestawy wypoczynkowe a ich miejsce zajmują pufy i niskie narożnikowe kanapy. A żeby meble nie gryzły się z kolorystyką wnętrza, barwy ścian powinna być jasne i neutralne. Niekiedy warto wybrać tradycyjny biały kolor ścian, ponieważ to głównie barwa biała ścian nadaje wnętrzu czystości i świeżości oraz jednocześnie powiększa optycznie przestrzeń. Jednak że.

Żona Zarobiona

Na meble do salonu. Ważne to jest o tyle, że póki co mamy:
telewizor
stolik kawowy

Trochę mało, nie? Gości raczej "nie podejmuję się podejmować" rzekłabym.

Oto nasze-to-be mebelki :)


Kolory ścian też już wybralismy. Nie ma to jak owoc upojnej (i upojonej) nocy...

by Ju 2010-02-07 11:41:23
skomentuj (4)


takie tam
Zablokowałam się na wydawanie kasy. Tak zaprogramowałam glowę, że siedzę i mysle,.

kamienny-lew blog

Kryła w zakamarkach mojej pamięci. Wspominać będę to szaleństwo w chwilach smutku.

skomentuj (5)

09:50:22 2004-02-25

Kolory wiosny.
Mimo że do wiosny jeszcze daleko już ją zaczynam czuć. Kupiłem nawet już sobie kwiatki doniczkowe. Już kwitną w mym pokoju, w żółtym, czerwonym, granatowym i białym kolorze. Jak każdą wiosna ruszą hormony znów będzie mnie.Na którym zawiśnie przezroczysty woal o kolorze jasnej zieleni by zdobił moje okno. Ścianę zdobi wielki plakat Monici Bellucci w antyramie w odcieniu biało zielonym. Nowe meble z dużą szklaną witryną o pięknym kolorze drzewa wiśni zdobią jedną ze ścian. Na środku stanął mały okrągły szklany stoliczek na powyginanej metalowej nodze. W ramach oszczędności, a może bardziej z własnej chęci zrobiłem żyrandol, którego zaprojektowanie zajęło mi pieć razy więcej czasu i niż jego zrobienie.

Alec blog - blue skin TM - Onet.pl Blog

Jakiś pejzaż z cyprysem i gwiazdą albo coś takiego. narazie brak przestrzeni na takie ekstrawagancje. znając nasz ukochany kraj, umiłowany kraj to wezmę się do malowania na emeryturze bo wtedy będzie już i czas i mam nadzieję odpowiednio duża ściana w moim posiadaniu. teraz cieszy mnie mango i terakota wymazane z zapałem podczas weekendu oraz czerwony bezrękawnik podkreślający złotą opaleniznę na moich ramionach hehehehehehehe

 

odkopałem wczoraj starą płytę z.

Nobiles straciłem dodatkowy dzień na malowanie całego pokoju (łącznie z sufitem) drugą warstwą farby. nigdy więcej.

co prawda kolor jest taki jak trzeba ale miało mi to zając pól weekendu a nie cały żeby było tak jak chcę (różne kolory na różnych scianach więc malowanie idzie odpowiednio wolniej). efekt jest ok ale postanowiłem ostrzec tych, którzy być może też lubią zmieniać kolor ścian jak niżej podpisany.

aha, już wiem, że jak będę miał jakieś większe.