O czym chcesz poczytać na blogach?

Kolory farb

Lexie

Powiedziała, że dbanie o siebie jest jak ciężka harówa rolnika na ugorze – ciągle w jednym miejscu coś zarasta, w innym wysycha, a w jeszcze innym obumiera).

Pełna nadziei, L. odwiedziła Naturę w poszukiwaniu konkretnego kremu i konkretnego peelingu. Niestety, żadnego z nich tam nie było, ale żeby nie wychodzić z pustymi rękami – wzięła farbę do włosów, krem-żel do twarzy, który powinien nawilżać i nie zapychać, i dwie maseczki, wciśnięte jej trochę siłą przez panią przy kasie.

Niezrażona tą porażką L., kobieta zdeterminowana, poszła kolejnego dnia do Superpharm, pełna wiary, że znajdzie te cudowne specyfiki, które pozwolą jej wyładnieć. Niestety, przeliczyła się. Znów nie.

Na mieszanie i uzyskiwanie rozmaitych odcieni. Ustawiłam sobie wszystko na stoliczku, a potem zestawiłam, bo wizja mocno niebieskiego pigmentu na białym stoliku okazała się dość niepokojąca. Położyłam stare gazety i rozstawiłam od nowa.

 

Postanowiłam zrobić sobie ładne pastelowe kolory farby, co by ten cukier ładnie na nich wyglądał. Ruszyłam szukać plastikowych kubeczków jednorazowych do mieszania, albo starych niepotrzebnych talerzyków, czegokolwiek co mogłam wymazać farbą i spisać na straty, bo farba akrylowa do drewna i metalu nie lubi złazić z rozmaitych przedmiotów. Niczego nie znalazłam. Desperacko rozejrzałam się po kuchni i wzrok mój padł na.

prace plastyczne krok po kroku

Się wzorki. Wycięte paski dopasuj do każdego z boków pudełka i obetnij do odpowiedniej długości. Na wierzch pudełka przygotuj cztery wytłaczane papierowe paski, a następnie przytnij je na końcach pod kątem 45º,tak aby pasowały do siebie na rogach.

Przygotowane paski z serwetek odwróć na druga stronę i posmaruj klejem do decoupage. Przyklej je do pudełka. Wygładź ich powierzchnię przy pomocy lekko wilgotnej szmatki, a następnie pozostaw do wyschnięcia.

Przy pomocy pędzla nałóż jedna warstwę lakieru. Pozostaw pudełko do wyschnięcia.

Przygotuj farbki i cienki pędzelek. Pomaluj przy ich pomocy wzorki znajdujące się na paskach wyciętych z.

Krok 6.Jak już okleimy wszystkie brzegi, czekamy aż klej dobrze wyschnie i  dokładnie przycinamy gazę na krawędziach; jeżeli zrobimy to, jak gaza nie będzie jeszcze dobrze przyklejona - trudno nam będzie uniknąć wypruwania się nitek.

Krok 7.Następnie, jak gaza wyschnie, malujemy ją wybranym kolorem farby - w moim przypadku ecru. Robimy to pędzlem o syntetycznym, miękkim ale sprężystym włosiu - dość zdecydowanymi ruchami, tak aby warstwa farby była nie za gruba i struktura gazy pozostała dobrze widoczna.
.
Krok 8.Czekając na wyschnięcie farby wycinamy nasz motyw i.

być aniołkiem:) - Onet.pl Blog

o dniu dzisiejszym...
byliśmy w oleśnie i dobrodzieniu. zamówiliśmy wersalkę dla patryka i dla mnie, z tym, że ja mam fotele w komplecie:) przy okazji kupiliśmy czerwoną farbę.
po powrocie zaczęłam malować mój zielony sufit, ale przyszedł tata i zwyczajowo marudził i sam go pomalował. nerwy mi puściły(bo wcale nie robił tego lepiej!) i zostawiłam go samego. skończył i razem z mamą stwierdzili, że jednak bedziemy potrzebować do tego fachowca, a że mamy.
Czerwonej lub jeszcze jakiś bordowy pigment i wtedy będziemy mieszać tak długo, aż uzyskamy piękny, truskawkowy kolor farby...:)
i nici z malowania:) ale za to mam więcej czasu na wymyślanie nowego ustawienia mebli w moim pokoiku i ewentualnie dodatków wizualnych:))) TAJEMNICA!!!
dla wtajemniczonych kolory będą takie jak były tylko świeże:)))
alunia.

bela-mi

musilam się nieźle napocić, aby oddać odpowiednią ilość
do badania. ale udało się. uff... :)

skomentuj (0)


2010-07-01 20:29:25
kolory jesieni
byłam dziś w leroy merlin wybrać kolor farby do salonu
bo mój mężuś zarządził remont mieszkania. no i remontujemy.
upodobałam sobie ładny odcień brązu - orzechową jesień.
niestety farba była z nobilesa a mój mężuś zażyczył sobie śnieżkę. poprosiłam więc.

Niespokojno

»
niedziela, 11 stycznia 2009
Co na to moja podświadomość?

Dzień przed pójściem do szpitala taki sen:

Stoję w długim, jasnym korytarzu, przede mną tłum kobiet w falbaniastych koszulach i rozchełstanych szlafrokach. Papiloty, kolorowe gazety w rękach, śmichy chichy, atmosfera wybitnie kurnikowo-poranna. Stoję na samym końcu kolejki, dyskretnie wstając na palcach, by spojrzeć, co tam słychać na jej czele i za czym, u licha, stoimy. 

Na końcu korytarza, w dalekiej perspektywie - drzwi. Lekko zamazane. Coś się tam dzieje, co jakiś czas zawiasy skrzypią, słychać krótkie zamieszanie i po chwili.

Że ustalono dla bieli parametr jasności Y=82; idealna biel powinna mieć ten parametr równy około 100. Po przeliczeniuustawowej bieli na jedną z barw RGB, sRGB, otrzymuje się szesnastkowo # E9.E8.E7. (...)

Dobrym odwzorowaniem barwy czerwonej na fladze mogą być wzorce stosowane w komputerowych mieszalniach farb, które są zdefiniowane przez trzy parametry liczbowe, dające się jednoznacznie odnieść do podanych w Ustawie teoretycznych wartości CIELUV z uwzględnieniem dopuszczalnej odchyłki delta E. Kolorami farb, które spełniają podane kryteria są trzy odcienie ze wzornika Natural Color System: S1080-R, S1080-Y90R oraz 1085-Y90R, a w notacji standardu RAL, kolorem takim jest RAL3018.

ptaszyca blog

Niej pomyślałam, to... "Wężykiem, Jasiu, wężykiem."
Do niej po prostu nie dociera żadną miarą, że JA NIE MAM PRACY!!! Jest odporna na przyjmowanie złych wiadomości, jeśli nie dotyczą jej zdrowia i jej stanu konta...
A wymagania szanowna pani ma spore: farba DULUX do jej pokoju, a właściwie dwie, bo sufit MUSI być biały, jakby, cholera, nie mógł być pokój w jednym kolorze, NALEŻAŁOBY kupić JEJ nowe szafki do pokoju i do łazienki, ah i dywan taki wytarty, jaka szkoda, bo to prawdziwa wełna, więc dywan też by się przydał. Wrrrr!
Oczywiście, bracia męża, którym pomagał niejednokrotnie - nie kiwnęli małym palcem, żeby nam pomóc przy tym remoncie. Tzn. przyszedł jeden i pokrył emalią wannę, bo już wyglądała b. nieprzystojnie. I na tym pomoc się skończyła. Weekendy mam więc b. pracowite: robię za fizycznego i za pokojowego malarza a niedługo i za złota rączkę, bo muszę odszorować kalorufer z pokłądów farby i położyć siweżą, oraz skręcić biurko. Wiwat kobiety pracujące!
Czy muszę dodawać, że podczas wszystkich prac remontowych teściowa stoi nam za plecami i krytykuje każde pociągnięcie pędzla oraz kolor farby oraz "umila" nam czas ględząc o swoich urojonych chorobach?
Nie, nie muszę.


ptaszyca 2002-08-09 10:04:59
skomentuj (1)

Mandale - jak rodzą się obrazy Marioli Żylińskiej-Jestadt - czyli moje :D - bloog.pl

Energia mnie rozsadza od kilku dobrych tygodni.

Obrazy same się malują.

Głowa sama boli od terpentyny. Ja sama, a jaka szczęśliwa.

Kolory, farby, pędzelki i przygotowania do kolejnych wystaw. 

Zośka Samośka tfu Mariolla wróciła do ostrego malowania,

może dlatego, że sama (chciała)- to żyję.

Cóż... schizole tak mają.

Ostatnimi czasy maluję na umór. Standardowo wiodę żywot matki (zakupy, żarcie, lekcje, buzi, spać) oraz żywot kobiety w farbach, która nagle zaczęła wierzyć, że to co robi ma sens. Mimo, że nikt tak nie twierdzi; mimo, że wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazują inaczej. Ona maluje. Mimo, że figuratywne malarstwo zupełnie nie kręci nawet tych, co jeszcze cokolwiek widzą w kolorze. 

Pół godziny przed moim wernisażem "MiastoLudzie" w SCK w Stargardzie Szczecińskim (2011-12-09) poszłam celowo do Galerii. Galerii z ciuchami mieszczącej sie obok, podkreślam