O czym chcesz poczytać na blogach?

Kolonoskopia

Mam Haka Na Raka 5 edycja - Onet.pl Blog

Lub więcej z poniższych badań:

1. Badanie per rectum,
podczas którego lekarz wprowadza palec do odbytnicy przez odbyt, by sprawdzić czy nie ma tam nieprawidłowości. Pomimo swojej prostoty jest to bardzo ważne i podstawowe badanie, jako ze nawet do 75% raków odbytnicy jest wyczuwalne podczas tego badania, co stanowi w sumie około 20% raków jelita grubego i odbytnicy. Inna zaleta jest możliwość jednoczesnego zbadania prostaty.

2. Badanie stolca na krew utajona
Często polipy krwawią, a badanie to może wykazać czy w stolcu znajduje się krew, nawet bardzo mała ilość niewidoczna gołym okiem.

3. Sigmoidoskopia
Jest badaniem, które polega na wziernikowaniu dolnej części jelita grubego oraz odbytnicy za pomocą sigmoidoskopu.

4. Kolonoskopia
Badanie podobne do powyższego, ale obejmujące cale jelito grube i odbytnice.

Zarówno podczas sigmoidoskopii i kolonoskopii, w razie obecności polipa, możliwe jest jego usuniecie, ponadto możliwe jest pobranie małego wycinka podejrzanej tkanki (biopsja) w celu mikroskopowej oceny przez histopatologa.

5. Enterokliza
Badanie RTG z podwójnym kontrastem.

STOPNIE ZAAWANSOWANIA CHOROBY
Jeśli u chorego w badaniu mikroskopowym wycinka stwierdzi się raka jelita grubego, w celu dobrania najlepszego sposobu leczenia lekarz będzie chciał ocenić stopień zaawansowania choroby. Być może w tym celu będzie chciał wykonać badania, które nie były do tej pory zrobione lub powtórzyć inne.
Jest wiele podziałów, ale.

PRYWATNE GIMNAZJUM I LICEUM W KSAWEROWIE

Badania przesiewowe

W przypadku raka jelita grubego zastosowanie badań przesiewowych należy rozpatrywać osobno dla dwóch populacji: o ponadprzeciętnym i przeciętnym ryzyku zachorowania. O ponadprzeciętnym ryzyku zachorowania na raka jelita grubego mówi się w przypadku osób po 40. roku życia z obciążeniem dziedzicznym i/lub rodzinnym. Natomiast populację o przeciętnym ryzyku zachorowania stanowią osoby po 50. roku życia, bez obciążenia dziedzicznego i rodzinnego, wolne od objawów raka jelita grubego.

Narzędziami diagnostycznymi stosowanymi w badaniach przesiewowych w kierunku raka jelita grubego pozostają kolonoskopia oraz testy na krew utajoną. W większości krajów Unii Europejskiej w myśl zaleceń Advisory Committee on Cancer stosuje się dwuetapowy model przesiewu, polegający na corocznym wykonywaniu testów na krew tajoną i kwalifikacji do kolonoskopii tylko osób z dodatnim wynikiem tego testu. Tymczasem w Polsce, w myśl założeń Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, badania przesiewowe w kierunku raka jelita grubego są jednoetapowe i obejmują wykonywanie co 10 lat kolonoskopii u osób w wieku 50-65 lat o przeciętnym ryzyku zachorowania. W przypadku osób, u których w rodzinie na raka jelita grubego choruje przynajmniej jeden krewny I stopnia, przesiewową kolonoskopię również wykonuje się co 10 lat, ale pomiędzy 40. a 65. rokiem życia. Członkowie.

iwi85 blog

W lipnicy tam gdzie mam kuzynke.a ten nagle mi dop,ze musze w takim takim razie ejchac na wies by sobie z nim pogadac a w piatek sie nie widzimy :(

zapytalam czemu to do tej pory mi nie odp;/ nie wiem co sie dzieje;/ on ma koleznaki i to kolo siebie a ja mam nie dosc,ze malo kolegow to jeszcze starza mi o jednego ktory mieszka 200km ode mnie;/ czy to normalne??

zaczyna mi sie przypominac sytuacja z bylym dawidem jak wychodzial jego zaborczosc;/ a ten taki mial nie byc;/ zaczynam miec uraz do tego imienia:(

jestem ciekawa czy mi odp. napisalam mu meska od lukasza i zaznaczylam,ze jesli mi nie odp tzn,ze mu na mnie nie zalezy .... nie spieszy mu sie z odpisaniem :(
skomentuj (0)


2006-05-25 10:37:35
kolonoskopia mamy

mama pojechala rano na kolonoskopie do onkologii :( 3mamy za Ciebie mamus kciuki!!! bedzie dobrze Kochamy Cie mocniusienko:*

kolos z HACCPU => czekamy na wyniki
skomentuj (0)
2006-05-26 16:17:06
wolne z powodu przyjazdu Papieza:)

nie bylam dzis w szkolce ale od rana sie ucze polityki ktore niestety wmire opornie mi idzie wraz z kolejnymi panstwami.

dzwonilam dzis do dawida o 12,12 i niestety sie nie dogadalismy= >swierdzil,ze marudze i pewnie mam okres mial wziasc sobie wolne ale "wezmie" w przyszlym tygodniu, dzis mial miec wolne od pracy tylko mial isc popoludniu jako strazak ale jak sie okazalo jechal rano na tynk...

jutro mial miec.

Lustful memories...

 2007-06-05 23:39:55 >> bralk

by zapomnieć
skomentuj (1)

2007-06-05 23:40:15 >> brak

by zapomnieć
skomentuj (1)

2007-06-05 23:40:39 >> brak

by zapomnieć
skomentuj (7)

2007-06-18 15:05:33 >> jabgrab

Wujsku stewanie ukradli mi sniadańe..
coś konstruktywnego?
ktoś życzy sobie wiersz..
poddaj temat to napisze.. a jak nie to wierszena dzień matki wkleje;p
hadzia..
co w rzzyciu..? KOLONOSKOPIA?
z kamerą wsrud zwierząd..
a ogulni emam sie dobze..
szukam Boga spadam z drzew..
Coma i Insomia..
ogulnie ok..
kytoś wyjechał aby muc wrucić..
MARICHUANA?
gdzieżby znowu zatem toteż któż..
jestem głodny naprawde kłodny..
i chyba wkońcu znalazłem swuj pookarm..
.............
między tekstami link bo mi sie net wykszaczył
http://www.wosp.org.pl/przystanek/2007/index.php/39/2

.............

do bra czego ś nie ku mam

122?

wybity z rytmu?
inny?
skoro kołowtotek sie tylko odwrucił..
mała zmiana swiatła..
a gdzie tu symbolizm?
jak to gdzie w encyklopedi.
ZGUbiłeś się na życiu?
tak? nie?.

Aga co chce byc lekarzem - Onet.pl Blog07 sierpnia 2008
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...
Pacjentka, lat 76 skarżąca się na bóle w podbrzuszu od kilku tygodni, po długich namowach swojej rodziny a zwłaszcza wnuczki zgłosiła się do lekarza rodzinnego. Badanie USG ujawniło 3-centymetrowy "guzek" w jelicie grubym. Pacjentka została skierowana na dalsze badania i przyjęta do szpitala. Kolonoskopia wykazała polipy jelita grubego, badania laboratoryjne były dobre. Pacjentka w dobrym stanie zdrowia i z jeszcze lepszym samopoczuciem miała być wypisana do domu dnia 31 lipca. Nie zdążyła. Rano ok godz 7 pacjentka straciła przytomność w łazience, doszło do zatrzymania akcji serca. Lekarze bezskutecznie walczyli o jej życie prawie 1,5 godz. Zmarła o godz 8.22. Sekcja zwłok wykazała zator w obu tętnicach płucnych..... . Nic nie dało się zrobić....

Tą pacjentką była moja świętej pamięci babcia....

Wróciłam z Niemiec najszybciej jak tylko mogłam. Nie łatwo jest dowiadywać się o śmierci bliskiej osoby telefonicznie.Wczoraj był pogrzeb. To był trudny czas dla całej mojej rodziny.... . Miałam tu napisać rozważania na temat.