O czym chcesz poczytać na blogach?

Koleje mazowieckie

Komunikacja kolejowa - Onet.pl Blog

Uwaga!
Masz coś ciekawego do dodania na tym blogu? Skontaktuj się z nami!
Jesteśmy otwarci na wszelkie kolejowe pomysły!
Zapraszamy.

14 lutego 2010
Nowy tabor Kolei Mazowieckich.
Koleje Mazowieckie ogłosiły wyniki przetargów na zakupy taboru:
  • 16 nowych 4 członowych EZT - wygrała firma Stadler.

Herbata z Vainillą, czyli moje przemyślenia i opinie - Onet.pl Blog

Dokładności. W pociągu zdarzają się ludzie, którzy opowiadają o swojej pasji - pewien pan mówił kiedyś cudownie o historii, aż szkoda było wysiadać!
Jeśli chodzi o kontynuowanie rodzinnych tradycji,  widzę siebie jedynie w roli pani z uroczym głosem (ha!) zapowiadającej pociągi spółki Koleje Mazowieckie albo Tanich Linii Kolejowych. Zawsze czułam sympatię do pań z drugiej strony głośnika, a na rewidenta czy elektryka, z racji mojej niechęci do zaglądania za kulisy techniki, nie za bardzo się nadaję. (Ostatnio wymieniałam CMOS w komputerze siostry. Nie chciałbyś, drogi Czytelniku, czytać w moich.

Nietypowe koleje na nietypowych trasach

Kolejka na stacji Warszawa-Rembertów

 

Tutaj następuje zmiana kierunku jazdy, załoga szynobusu zmienia kabinę, pociag odjeżdża w przeciwnym kierunku i udaje się przyszła trasa linii SKM z lotniska do Legionowa. Na tym odcinku jada głownie kolejarze spółki Koleje Mazowieckie przemieszczajacy się pomiędzy węzłami kolejowymi Wschodnia i Gdańska. Po drodze pociag ma tylko jeden przystanek Warszawa ZOO, który minawszy przejeżdża Wisłę i zatrzymuje się za nowymi wiaduktami ulicy Andersa na Dworcu Warszawa Gdańska. Teraz pociag zjeżdża w tory postojowe, by powrócić po.

nie zwykła rodzina

»
sobota, 11 grudnia 2010
klęska urodzaju

Ostatnio mam okazję podróżować PKP, niemalże codziennie. Pominę już fakt, że koleje nie przewidziały tego, że w naszej strefie klimatycznej łatwiej o śnieg o tej porze roku niż klęskę urodzaju bananów. Rozumiem zaskoczenie w końcu tyle się mówi o ociepleniu klimatu więc kto mógłby się spodziewać -10 zamiast + 10. Jednak niezrozumiałe są komunikaty i ich organizacja a bardziej dezorganizacja. Warszawa Śródmieście: niewątpliwie przemiły pan ogranicza się do zapowiedzi: "Pociąg spółki Koleje Mazowieckie" drugi pan kończy „z ... do ... itd" oczywiście kończy, jeśli nie wetnie mu się w słowo pani zapowiadająca SKM-kę, dzięki temu nikt z nich nie jest zrozumiały, do pełni niezrozumienia dochodzi dykcja „jak z kluskami w gębie” chyba po to by brzmiało bardziej światowo - z.

Ekowąty -=Niewiara w zielone=- - Onet.pl Blog

Nielegalna wycinka drzewostanu, czy pożary? Dopóki lasy nie będą miały rzeczywistego właściciela ten proceder będzie kontynuowany! Składy pociągów podmiejskich na Mazowszu też były regularnie demolowane dopóki, nie utworzono spółki Koleje Mazowieckie. Ta po roku papierowej walki z wandalami zatrudniła firmę ochroniarską.

Lasy Państwowe są właścicielem prawie 100%

Ruch pociągów. Aktualności. - Onet.pl Blog

Informowania Pasażerów o bieżącej sytuacji i zmianach w ruchu pociągów. Od dziś blog dostępny jest pod adresem www.kow.com.pl/infokolej

Pierwszy polski kolejowy blog informacyjny "Infokolej" zmienia oprawę, szatę graficzną i adres strony.

Dokładnie 13 stycznia 2010 roku, pierwszy polski blog kolejowy" Infokolej" wystartował na platformie Onet.pl. z.

NOWY ADRES BLOGU
PKP INTERCITY
SKM W TRÓJMIEŚCIE
SKM W WARSZAWIE
PRZEWOZY REGIONALNE
KOLEJE MAZOWIECKIE
GRUPA PKP