O czym chcesz poczytać na blogach?

Kolędy

LSO Grudziądz Lotnisko - Onet.pl Blog

Niedziela 22.01.2012.
Ogłoszenia dla LSO

- chęć zmiany dyżuru Niedzielnego lub powszedniego zgłoś ks. Andrzejowi lub ks. Danielowi w celu uaktualnienia listy dyżurów (Lektorzy i Ministranci mają dwa dyżury w tygodniu i jeden w Niedzielę, Kandydaci mają jeden dyżur w tygodniu i jeden w Niedzielę).

- w czasie kolęd przychodzimy na Mszę św. każdorazowo w dzień kolędy rano lub w dzień przed kolędą wieczorem i wpisujemy w na liście punktacji w kolumnie „DYŻYR”. 

Kto nie będzie miał kolędy przychodzi na swój dyżur normalnie.

Kto będzie miał kolędę niemal codziennie przychodzi na Mszę św. kiedy tylko będzie mógł. 

Usprawiedliwienia piszemy normalnie jak dotąd.
 
- DYŻUR PORZĄDKOWY W TYM TYGODNIU PEŁNIĄ: Mossakowski Ł i Jabłoński J.
do dyżurujących należy:


Żyj, walcz, kochaj - Onet.pl Blog

Kilku koleżanek.

31.12.2o11

Sylwester

 Ale miało być inaczej spędziłam go w domu całkiem przyjemnie z rodzinką mamą i wujkiem żle się czułam spałam wymiotowałam potem było lepiej wystroiłam się i wyległa się ze mnie piękna dojrzała kobieta

10.01.2011 -16.01.2011

Zakos leci

18.12.2011

To wszytko co widzicie to moje stare notki jak jeszcze blog nie funkcjonował w necie teraz będę pisać regularnie 

Wczoraj byłam na ciekawym wydarzeniu a mianowicie

Wigilii stowarzyszenia osób niepełnosprawnych " feniks".Był biskup Wacław Depo i mówił mądre słowa o tym jutro

Było magicznie i wyjątkowo  jasełka, kolędy w domach tradycje zanikają u mnie w domku nie śpiewa się kolęd dużo ciepła i.

Święta Bożego Narodzenia, Adwent - Onet.pl Blog

Przez kapłana parafian w ich domach. Trudno dziś ustalić dokładnie czas, kiedy pierwsze kolędy pojawiły się w Polsce. Prawdopodobnie mogło to być już w XIII wieku, kiedy to przybyli do nas ojcowie franciszkanie. Wzorem założyciela swego Zakonu, św. Franciszka z Asyżu, który pierwszy urządził żłóbek wyobrażający Boże Narodzenie, propagowali kult Dzieciątka Jezus. Oni to zaczęli urządzać po kościołach szopki, oni też pierwsi organizowali jasełka - ruchome przedstawienia scen Bożego Narodzenia. Przy takich widowiskach na pewno śpiewano też i stosowne pieśni, jednak z tego czasu nie zachowała się ani jedna kolęda. Najdawniejsze kolędy, które znamy, pochodzą z wieku XV, a najpopularniejsza z nich to kolęda "Anioł pasterzom mówił". Kolędy nigdy nie poszły w zapomnienie, bo śpiewali je z ochotą wszyscy, młodzi i starzy, przekazywano je z pokolenia na pokolenie, a gdy wynaleziono druk, drukowano je i zbiory takich kolęd i pastorałek zwano "kantyczkami". Kolejne wieki przyniosły nowe kolędy, a największy ich rozkwit datuje się na wiek XVII i XVIII. Wówczas powstały znane do dziś kolędy, jak: "Wśród nocnej ciszy", "Lulajże Jezuniu', "Bóg się rodzi" i inne.

S ' A g a p o - tytułowa - bloog.pl

W regionie i w Polsce.

Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczono na wsparcie Rodzinnego Domu Dziecka w Starachowicach, prowadzonego przez Krystynę i Dariusza Skruchów. Od Artura Jarosińskiego, naczelnika Urzędu Skarbowego w Starachowicach dzieci z tego domu dostały specjalne wsparcie finansowe.


Wieczorny koncert w sali widowiskowej hotelu Europa był podzielony na dwie części. W pierwszej kolędy śpiewały reprezentacje kilkunastu zakładów i instytucji, w drugiej części były kolędy i małe show Eleni.

Prócz Eleni na estradzie wystąpiły reprezentacje zakładów i instytucji ze Starachowic: Urzędu Skarbowego, Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, Zakładu Energetyki Cieplnej, Policji, Straży Pożarnej, Nadleśnictwa Starachowice, Młodzieżowej Rady Miasta, Starachowickiego Centrum Kultury, Schola z kościoła Wszystkich Świętych, Agencja Rozwoju Regionalnego i chór Concentus.