O czym chcesz poczytać na blogach?

Kojec

Potrzebne i ciekawe

Tagi: karmienie laktator laktatory
17:23, heterodupleks
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 lipca 2011
Kojec dla dziecka

Zanim nasze dziecko pójdzie do żłobka, musimy zapewnić mu bezpieczne miejsca do zabaw i wypoczynku, na czas kiedy nie będziemy mogli go przypilnować. Do tego świetnie nadaje się kojec dla dziecka.

Klasyczne kojce zbudowane z drewna zawierały łóżko z miękkiego materiału i pionowe sztachety  wyższe od dzieciaczka, które tworzą rodzaj ogrodzenia, aby zapobiec ewentualnej ucieczce milusińskiego. W nowoczesne kojcach najczęściej części metalowe lub z tworzywa sztucznego zastępują elementy z drewna, a często też na kojce można nałożyć pokrywy, które odwiedzą dzieci od pomysłu wspinania się na kojec. Niektóre kojce zawierają zabawki, a także kieszenie, a nawet miejsca na mp3 i głośniki z których można dziecku puszczać.

Życie Dodgea

Dnia życia szczenięta zaczynają otwierać oczy, udrażniają się też przewody słuchowe. Coraz więcej bodźców dociera do malucha. W tym czasie musimy zadbać, by poznały one codzienne życie domowe, oswoiły się z odgłosami domowej krzątaniny. W przeciwnym wypadku wychowamy strachliwe dzikusy uciekające na nieznany dźwięk czy ujadające na widok obcego.

* W tym okresie życia maluchy poznają człowieka. Musimy często brać je na ręce, głaskać, przytulać, mówić do nich.

* W miarę jak coraz sprawniej chodzą, widzą i słyszą, powinny być wypuszczane na spacery poza kojec.

* W trzecim, czwartym tygodniu życia rozpoczynamy naukę czystości. Dzielimy kojec na część sypialną (najlepiej nieco wyższą) i toaletę wysłaną np. drobno podartymi gazetami. Powoli zauważymy, że szczenięta starają się nie załatwiać w sypialni, tylko wychodzą do toalety. Latem możemy wynosić je na krótkie spacery w półcień.

* W tym samym czasie zaczynamy też

dokarmianie szczeniąt surowym wołowym mielonym mięsem lub odpowiednią gotową karmą.

* To także termin pierwszego odrobaczania.

świat okiem Juliona. - Onet.pl Blog

Tylko Julion nie mógł powstrzymać się przedkupieniem nowej pierdoły. Przyszli dziadkowie prześcigali się wnabywaniu coraz to innych grzechotek, śliniaczów i butelek.Jednak porządne zakupy też trzeba było zrobić. Wybrał sięJulion na owe wraz z przyszłymi ciociami – Szarlotką i Wetkągwoli nacieszenia oka ślicznymi wózkami i łóżeczkami.Ostatecznie jednak zakupy zrobiła z Lukiem. Do ślicznego, świeżoodmalowanego pokoju wjeżdżały przewijaki, szafeczki, łożeczka.Wózki nawet dwa, bo babcia Mania powstrzymać się nie umiała,żeby też nie kupić jednego. Przyszli rodzice kupili też kojec.Śliczny w pastelowych barwach. Bo przecież, jak przyszła mama(znaczy ja), będzie kuchcić obiad to w kojcu się malucha zostawi.Kojec był jak już mówiłam przepięknej urody. Mieszkaniejest duże, tak więc zmieści się i w kuchni, i w salonie w raziepotrzeby. No i owszem mieścił się... ale uniemożliwiał wyjściez kuchni, tudzież w innej kombinacji meblowej był tuż obokkuchenki, co nie byłoby bezpiecznym rozwiązaniem. Innymi słowy,kojec nawet w dużej kuchni był za duży. Choć i tak wydawał się mały i chciałam kupić większy. Okazało się, że po prostu nie może być kwadratowy,.

Blog Klanu Krwawej Krucjaty

Od różnych graczy.

Komentarzy: 0 Rozdział Klanu 2008-04-13 Z początkiem kwietnia udało nam się sprawnie przeprowadzić rozdział klanu. Przy tak dużej liczbie członków trudno było wszystko utrzymać w ryzach! Teraz wszystko jest już OK :-) Powstał elitarny Klan Krwawej Krucjaty oraz jego szkółka czyli Kojec Klanu Krwawej Krucjaty.

Ustaliliśmy spójną politykę "zagraniczną". Zweryfikowaliśmy nasze sojusze i po ostrych cięciach zostawiliśmy tylko te "realne". Żeby nie było żadnych nieporozumień wszystkie sojusze są uniwersalne - tzn obowiązują dla obu szczepów klanu.

Wybraliśmy nowe władze Kojca. Spośród zasłużonych oraz doświadczonych graczy wybraliśmy 4 osoby do zarządzania Kojcem. Z racji na dużą ilość członków potrzebnych było kilka par rąk do pracy. To dopiero początki ale jak na razie wszystko działa.