O czym chcesz poczytać na blogach?

Kofeina

Świt Żywych Trupów

05 stycznia 2006
Pojechałam do Chile zbierać truskawki...

wrócę na wiosnę....

23:46, ma.lenka , kofeina
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 stycznia 2006
Die Phalansterien als Wohnstätten der sozialen Harmonie

oczywiście szybko znudziło mi się pisanie tego bloga...
bo on niestety nie nadaje się na pisanie go w innym czasie niż w trakcie pracy...
wtedy można sobie zrobić przerwę na herbatę i napisać dwa słowa...
dziś nie ma kofeiny, choć wiem, że powinnam pracować dzień i noc
teraz tłumaczę text z niemieckiego do referatu...
w sumie nie za bardzo wiem po co, bo mam napisane cudze referaty i jest tam wszystko co potrzeba...
ale w sumie zawsze dobrze wychodzę na samodzielnej pracy (kiedyś nawet dostałam 5,5 z egzaminu i wcale się.

Tysiąc jeden drobiazgów - Onet.pl Blog

    KROPKA 5 - coś dla dzieci


22 kwietnia 2010
Kawa

   

Pogoda nas nie rozpieszcza - szaro, buro i ponuro. Przy życiu trzyma mnie kawa - zwłaszcza ta o siódmej rano. I właśnie znalazłam informacje, dość ciekawe, jak to właściwie jest z tą kawą?

  

  • Najważniejszą substancją odpowiedzialną za działanie kawy jest kofeina, która pobudza działanie kory mózgowej oraz całego centralnego układu nerwowego. W.

Hell's Kitchen

To właśnie ona jest producentem Burn’a) wypuściła nową wersję tego energy drinka (dokładniej to nie napój tylko suplement diety ze względu na wysoką zawartość kofeiny), w dość niecodziennej wersji:

Powyższy Burn Shot to buteleczka 50ml napoju , o zawartości kofeiny równej 250 ml puszce, czyli 80mg. Dodatkowymi substancjami aktywnymi są: tauryna, inozytol, glukuronolakton – również odpowiadające zawartości puszki zwykłego napoju energetycznego (plus witaminy z grupy B). Otrzymujemy więc skondensowany produkt, który można wypić jednym łykiem i nie męczyć się z całą puszką. Jako że kofeina jest gorzka, więc czuć pewien jej posmak w Shot’cie – mimo to nadal smakuje całkiem nieźle. Zresztą nie da się go dobrze poczuć, bo 50ml to naprawdę mała ilość.
Plusy?
Oczywiście zajmuje mniej miejsca niż puszka czy butelka, waży tyle co nic, nie jest gazowany, a organizmowi można błyskawicznie dostarczyć dużą dawkę kofeiny. Podejrzewam, że cena powinna też być niższa od puszki i stawiam na około 2 złote. Dotąd jeszcze nigdzie w sklepach nie widziałem, trafiło mi się jednak dostać sztukę na promocji pod uczelnią :)
Wady?
Dla osób z nadwrażliwością na.

Zapiski schyłkowca

Jeżeli stwierdzę, że strasznie mi się nie chce?...
    W pisaniu nie lepiej. Zamiast zająć się czymś sensownym, znowu piszę fanfiki i chyba zaczyna się z tego robić tragikomedia. Psychiatryczna. Najpierw pomyślałam, że fajnie byłoby napisać coś politycznego, ale potem zdecydowałam się na psychiatryk (nie, to nie ma absolutnie nic wspólnego z "Chirurgami". Ależ skąąąd...). Polityki, to mam dosyć w telewizorze, chyba mi się nawet pisać na ten temat nie chce. O mnie-kawałku-żelaznego-elektoratu (czytaj: zomowiec na wymarciu) będzie kiedy indziej. Albo wcale. To zależy od poziomu wkurzenia i ilości kofeiny we krwi. Kofeina. Jak to dobrze, że można się w spokoju oddawać własnym nałogom.
    Najchętniej nie wychodziłabym spod kołdry przez następny miesiąc, bo moja energia życiowa balansuje w okolicach zera, ale cóż. Jak trzeba, to trzeba. Mam nadzieję, że przeżyję ten tydzień bez atrakcji w rodzaju kosza na śmieci na łbie. W końcu to szkoła muzyczna, tamtejsze bachorstwo nie powinno być aż takie złe...


... prawdaaa?...

2007-09-13 13:38:39
Z pamiętniczka praktykantki    Dzieci w szkole muzycznej są przerażająco.

Ultra Slim Girl

Utlenianie LDL i w ten sposób zapobiega tworzeniu się blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych.

Składnik 5: Tyrozyna

Jest to składnik odpowiadający w dużej mierze za nasze samopoczucie. Wywołuje on u nas stan fizyczno-emocjonalej gotowości i witalności. yrozyna jest wykorzystywana przez trzustkę do wytwarzania tyroksyny – hormonu, który pobudza syntezę białek, zwiększa tempo metabolizmu, zwiększa wydzielanie hormonu wzrostu, zmniejsza poziom cholesterolu we krwi, reguluje kondycję skóry, paznokci, włosów, oraz tak jak pisałam na początku wpływa na dobry nastrój.

Składnik 6: Kofeina

Kofeina jest zaliczana do środków stymulujących, ponieważ działając pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy usuwa zmęczenie, polepsza nastrój i koncentrację. Ale jest jedno ale. W związku z tym, że Ultra Slim zawiera dosyć dużą dawkę kofeiny nie należy go stosować w przypadku ciąży, karmienia, chorób serca czy nadciśnienia.

Zmiany, zmiany…

No i jednak podejście to podstawa! Jak nie skupia się człowiek na negatywnych rzeczach to te pozytywne garną się garściami (kto to wymyślił? ) Kiedy tak dajej konsekwentnie zażywam 1-2 kapsułek dziennie