O czym chcesz poczytać na blogach?

Kodeks drogowy

zapiski pirata drogowego - Onet.pl Blog

Kursu spędzam z nieustająco zamkniętymi oczami, bo nie chcę żeby mi się to kiedykolwiek przyśniło.


Na ostatnim kursie pan policjant poinformował nas też o nowelizacji kodeksu. Te kursy, które właśnie opisałam, potrwają tylko do stycznia 2013. Po tej dacie każdy kierowca, który przekroczy 24 punkty, będzie dostawał przymusowe skierowanie na kurs reedukacyjny, prawdopodobnie płatny i trwający kilka dni. Potem przez 5 lat.

Widuję sporo młodych kierowców, może przybędzie im trochę wyobraźni..


Więc wszystkim balansującym niebezpiecznie blisko krawędzi24 punktów polecam taki kurs, ale wszystkim z minimalną wrażliwością, a już szczególnie kobietom (których na kursach nie ma zbyt wielu )proponuję mieć zamknięte oczy przez większość czasu ;)


pirat drogowy

 

blog znaleziony w wannie czyli gadki potrzaskanych


alias zdziwiony do granic możliwości
To są jeszcze takie ograniczenia? Jakoś chyba nie wiem jak taki znak wygląda... i przyganiając jak kocioł garnkowi powiem ino, że interlokutorka tyż...

Eia przeglądając kodeks drogowy
już wiem jak wygląda!

alias zaciekawiony
I zapamiętasz? Idę o dwa zakłady, że nie!

Eia zamykając kodeks drogowy
już nie pamiętam!

alias triumfująco

blogprawniczy | Prawo nie jest takie straszne

Nadaje sygnał czerwony 100

(pełen taryfikator)

Ale jak to już zazwyczaj bywa od każdej reguły muszą być wyjątki. Tym razem na korzyść spieszących się pieszych. Mianowicie, zgodnie z tzw. kodeksem drogowym (poprawna nazwa: Prawo o ruchu drogowym) można przejść w miejscu do tego nie przeznaczonym jeżeli:

Art. 13 ust. 2

(…) odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się.

dla ciebie wszystkim byc

(1)


elo...
Mialam dodac wczoraj notke ale cos mi net nie dzialal.
Poniedzialek: minal mi spokojnie mialam byc na wszystkich lekcjach ale bylam na 3 :)Pogoda byla brzydka bo padalo wiec siedzialam w domu i czytalam kodeks drogowy. ogolnie dzien minal spokojnie ale nudno.
Wtorek: swieci dzis sloneczko, nie bylam w szkole i juz do piatku czyli do zakonczenia roq nie pojde. Pozniej pewnie polaze gdzies a poki co to zjem zalegle sniadanko :)


Na koniec podam.