O czym chcesz poczytać na blogach?

Kodeks cywilny

Sąd Postępowanie cywilne NACZELNE ZASADY

Ławnika sąd rozstrzyga zgodnie z przepisami poprzedzającymi a wniosek o wyłączenie pozostałych osób przekazuje odpowiedniemu organowi nadrzędnemu.


Tagi: Kodeks cywilny prawo Wyłączenie sędziego
11:39, xmcpl
Link Dodaj komentarz »

KANCELARIA PRAWNO - DEPOZYTOWA

Ciężar udowodnienia istnienia tych przesłanek [wskazanych powyżej] spoczywa na wierzycielu

(art. 6 Kodeksu Cywilnego).

 

 

Praktyczne problemy ubezpieczeń

2008r. stosujemy dwudziestoletni (20) okres przedawnienia roszczeń.

Co w sytuacji kiedy zdarzenie zdarzyło się wcześniej, czyli przed 10 sierpnia 2007r?

Wówczas obowiązywał inny przepis art. 442 § 2 Kodeksu cywilnego, który przewidywał, że roszczenia ze zbrodni lub występku przedawniają się z upływem 10 lat.

Pytanie czy w sytuacji kiedy przestępstwo miało swój czas np w 1999r. mam jeszcze jakieś szanse na uzyskanie jakiegoś.

tagi

30 dni na zapłatę AC art. 442 Kc atak dzika autocasco dobra osobiste dochodzenie odszkodowań firmy odszkodowawcze hiperinflacja jak obliczyć sumę ubezpieczenia Kodeks cywilny koszty leczenia obrażenia ciała OC odszkodowanie odszkodowanie za atak zwierzęcia pokrzywdzony polisa posagowa przedawnienie przedawnienie roszczenia przerwanie biegu przedawnienia przestępstwo PZU regres rehabilitacja renta sytuacja życiowa szkoda całkowita.

OpenNexus blog | Zarządzanie, produkcja, magazynowanie, logistyka i platformy zakupowe

Zasadą sporządzania umów jest jej swoboda. Jednak jak wszystko w prawie zasada ta ma swoje wyjątki, a najważniejszym z nich jest zgodność z ustawą. Należy więc pamiętać, że wszystkie zapisy niezgodne z literą prawa są nieważne. Większość zapisów w kodeksie jest „niezobowiązująca” co powoduje, że możemy je dowolnie modyfikować. Są jednak  i takie, których zmieniać nie możemy.
W takim razie co zrobić aby nie pominąć lub nie zmienić zasad, których zmieniać nie możemy? Najwłaściwsze rozwiązanie jest jedno: tworzyć umowy z kodeksem cywilnym w ręku. Znacznie ułatwia to naszą pracę i pozwala na nieomijanie najważniejszych zapisów w umowach. Pewnie teraz każdy pomyślał, że czytanie kodeksu jest nudnym i mało zrozumiałym zajęciem, ale z czasem możemy go zrozumieć i stworzyć naprawdę.