O czym chcesz poczytać na blogach?

Kodeki do filmów

Blog Cytrynka

Obróbka formatu tp0

Jestem niestety posiadaczem tunera Ferguson HF 8900 HD. Owszem ma on możliwość nagrywania filmów w formacie MPEG TS zarówno w rozdzielczości SD jak i HD. Niestety jeśli format tp0 SD nie sprawia problemu (opisywałem to tutaj) to z odtwarzaniem to wersji HD już tak zarówno pod Linuksem jak i.

1.10.6). Mplayer znajduje się praktycznie w każdej dystrybucji Linuksa, natomiast tsMuxeR możecie pobrać stąd.

Załóżmy, że mamy nasze nagranie pod nazwą plik.TP0. Musimy zrzucić zawartość nagrania do ścieżki wideo i audio. Do tego przydatny będzie mplayer z opcją -dump*.

mplayer -dumpvideo -dumpfile clipvideo.264 plik.TP0 && mplayer -dumpaudio -dumpfile clipaudio.264 plik.TP0

Tak zrzucone.

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

~ - autor: cytrynek w dniu Grudzień 27, 2011.

leone blog

Strona główna praca
praca, nauka, praca, nauka i tak w kółko. A tu jeszcze komp stwierdził że mu ześwirować czas to i pisze z nowego xp. Filmów w cholere naznosiłem i nawet oglądać niema kiedy bo po 10 h w pracy to i na własny ekran patrzeć się nie za bardzo chce. Wiedza rośnie odwrotnie proporcjonalnie do uczuć. Chyba wiem co powinienem.Leone no wiecie nie może się spocić czyli leone leniwy flegmatyk, kapelusz słomkowy, sniadanie na trawie i powrót mechagodzilli. No zaraz złamię swoją obietnice pluje sobie w twarz i wykręcam palce. Sciągam kodeki by obejrzeć harego potera tfu poczwaro jak możesz.
leone 2002-07-03 23:42:46
skomentuj (0)


i oglądam
Natargałem to i mam. Siedze nocą i oglądam. Wywaliłem obraz z kompa na tv słuchawki i do 4 :)). Ostatnio się podobało wielce memento. Nigdy bym nie przypuszczał, że opowiedziana od końca historia może przynieść tyle napięcia, emocji i niewiadomych mhmmmm baaaardzo mi się podobało. Za.

Programy do ściągania

Be the first to like this post.

Ffdshow

Ffdshow to darmowy filtr DirectShow i kodek VFW odtwarzający niemal wszystkie pliki typu DivX i XviD. Dodatkowo to darmowe oprogramowanie oferuje ciekawe funkcje post-processingowe, mogące poprawić jakość filmów o niskim standardzie kodowania.

nikoladka blog


2003-04-12 11:10:22 >>

Złość ;/// - wczorajsza


Postanowiłam wczoraj nic nie pisać bo byłam wqr... na maxa! wstałam w ogóle lewą nogą. Pokasowałam sobie na kompie kodeki do filmów i nic mi nie chodziło. Pokasowałam sobie w necie pasek z adresem, a to jeszcze nie wszystko. Na śniadanie nic ciekawego nie było, więc nie zjadłam, poszłam do budy głodna, oczywiście po.
Się działo, wszystkich ogarnęło białe szaleństwo. Najbardziej mnie rozśmieszył Milowicz ze swoim rozpiętym rozporkiem, ale taki dał takiec brzucha na scenie, że to głowa mała ;) Po koncercie poszłyśmy do bufetu i patrzymy że tam sobie siedzi Anka zee łzów, chciałyśmy autografa ale nie miałyśmy kartek. Odebrałyśmy ciuchy z szatni. Stałyśmy pod tv i czekałysmy na transprt a tu patrzymy jedzie jakiś.Konieec i wcale mi nie jest przykro, mam go już w dupie! bezapelacyjnie i na zawsze!
Dziś byłam w takim beznadziejnym liceum, jakaś rudera, na pewno tam nie złoże podania! KOńczę już, idę trochę filmów na dvd pooglądać a wieczorkiem wraca siostra z wycieczki :)
skomentuj (16)