O czym chcesz poczytać na blogach?

Kocięta

...wszystko w różowym kolorze...

Trawienia kociąt, ale nie musi już zachęcać ich do ssania - pobudza je do tego głód. Masują one łapami brzuch samicy w rytmie oddychania lub uderzeń serca, co powoduje napływ mleka.

Aby z maluchów wyrosły w przyszłości zwierzęta przyjazne człowiekowi, trzeba codziennie każdego kociaka brać na kilka minut do rąk, mówić do niego ciepłym głosem i głaskać. Koty, które doświadczyły takiego traktowania ze strony człowieka, później łatwiej się do niego przywiązują i są bardziej przymilne niż inne koty. Od trzeciego tygodnia życia, kiedy młode zaczynają chodzić, należy je dużo głaskać i bawić się z nimi. Trzeba też zapoznawać kocięta z innymi ludźmi oraz z innymi zwierzętami domowymi. Powinno się przy tym dbać o to, aby doświadczenia te nie były w żadnym wypadku przykre.

Drugi i trzeci miesiąc życia to dla wszystkich kociąt etap nauki. Dużo mniej śpią, za to uczą się tego, co w późniejszym okresie jest im konieczne do przeżycia. Większość lekcji odbywa się podczas zabawy. Ćwiczą podkradanie się, przyczajanie, robienie kociego grzbietu, skoki, gonitwy, ucieczki. Siostry i bracia w zabawie muszą być na zmianę ofiarami i myśliwymi. Podczas wspinaczki i balansowania kociaki trenują mięśnie oraz zmysł równowagi. Kocięta jeszcze są pod opieką matki i mogą korzystać.

kici-kici | e-blogi.pl

Zepsutego parasola...nie podchodziłam, bałam się że pies je wystraszy. Jednak wróciłam w to miejsce z transporterem i po prostu je spakowałam. Okazały się przymilne, miziaste, trochę wzdęte ale ogólnie w dobrej kondycji. Myślę, że ktoś się w ten “cudowny” sposób pozbył problemu...tej pani zostawiłam list, żeby nie martwiła się o koty. Jednak leżał tam przez dwa tygodnie, nie otwarty. Szkoda.


Kocięta szybko się przyzwyczaiły do pełnej miski, kuwety, człowieka, dokazywały, mruczały, brykały. Absolutnie przekochane, słodkie i przemiłe - aż nie chciało się z nimi rozstawać. Kocięta w takich kolorach miały spore wzięcie - tradycyjnie nastąpił solidny odsiew.

Fundacja Pod Jednym Dachem

Pierwszy wybrany został Mojito. Dziękujemy!

Tagi: akcja fundusze Mecenat PJD podopieczni ZBIÓRKA
21:32, luelka.z.kotami , dzieje się
Link Dodaj komentarz »
sobota, 23 lipca 2011
rozliczenie zbiórki publicznej - zapraszamy do lektury! :-)

Na stronie Fundacji ukazało się rozliczenie prowadzonej przez nas w Bielsku-Białej zbiórki publicznej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nim!


 

Tagi: zbiórka publiczna
01:37, manykiel , dzieje się
Link Dodaj komentarz »
piątek, 22 lipca 2011
Rakija - brzydkie kaczątko!

Czy pamiętacie zdjęcia maleńkich kociąt, zamieszczone 10 lipca? Malutkie, biedniutkie, chudziutkie kocięta trafiły pod bardzo troskliwą opiekę i... zmieniły się nie do poznania.

Pamiętnik Lily E. - Onet.pl Blog

Syriusz. Było w tym dużo prawdy, bo nauczyciel kilka razy nie stawił się na lekcję. Kiedy, po przypomnieniu, że już czas, nauczyciel zakończył lekcję wreszcie mieliśmy wolne.

- Co myślicie o imprezie? - zapytał James. - W końcu dawno jej nie organizowaliśmy.

- Świetny pomysł - zawołał Peter. - Można zrobić imprezę z okazji urodzin Łapy.

- Ale za parę dni jest mecz, a przecież zawsze organizowaliśmy imprezy po nim - przypomniał Remus.

- No cóż, każda okazja jest dobra. Kierunek: Hogsmeade. Większość jest za - przesądził sprawę Syriusz. - Zobaczcie, mamy ogłoszenie!

Na tabicy wisiała następująca kartka "Oddam kocięta w dobre ręce. Ich matka jest bardzo dobrze wychowana, więc może nie będą sprawiać kłopotu. Warunek: nie przywieziesz kota z powrotem do zamku. Wszelkie dodatkowe informacje w gabinecie. A.Filch".

Lily Evans (21:19)
12 komentarzy - dziękuję!

17 sierpnia 2005
Urodziny