O czym chcesz poczytać na blogach?

Koalicja

polityka - bloog.plPiS grozi, że jeśli Samoobrona zagłosuje za odwołaniem Wojciecha Mojzesowicza, będzie to oznaczać koniec koalicji. Wicepremier Andrzej Lepper odpowiada, że jeśli PiS będzie chciało końca koalicji, to do tego dojdzie.

Szef Samoobrony powtórzył, że jego partia nie wycofuje się ze swojego postulatu i nadal jest zdecydowana odwołać Mojzesowicza ze stanowiska szefa sejmowej komisji rolnictwa. Podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość ma wybór pomiędzy jednym posłem, a przyszłością koalicji. Oni nam łaskę zrobili, że jest koalicja? PiS uważa, że dał nam stanowiska, a nie oni dzięki nam mają władzę? - pytał Andrzej Lepper. Dodał, że PiS ma do wyboru - czy ważniejszy jest jeden poseł, czy koalicja.Wcześniej szef klubu parlamentarnego PiS Marek Kuchciński powiedział, że zarzuty stawiane Mojzesowiczowi przez Andrzeja Leppera nie potwierdziły się. Zaznaczył, że wszystkich koalicjantów obowiązuje umowa koalicyjna, w której jest wyraźnie zapisane, że nie można dokonywać żadnych zmian we władzach Sejmu i komisjach sejmowych bez zgody wszystkich koalicjantów. Marek.

Fundacja Kocia Dolina - blog archiwalny (nieaktualny) - bloog.pl

Kocia Dolina przystąpiła do Koalicji Dla Zwierząt

wtorek, 10 czerwca 2008 11:20
Fundacja Kocia Dolina przyłączyła się do niezwykle ważnego przedsięwzięcia - Koalicji Dla Zwierząt.

Pozostaje faktem, że mimo obowiązywania "Ustawy o ochronie zwierząt" los zwierząt w Polsce wcale nie ulega poprawie.

Koalicja dla Zwierząt została powołana, aby zmienić przepisy "Ustawy o ochronie zwierząt" oraz zmienić stosunek instytucji państwowych i samorządowych do zwierząt. Celem działań Koalicji jest również zmiana postaw szerokich rzesz naszego społeczeństwa, które nadal nie wiedzą, że zwierzę nie jest rzeczą.

Zajrzyj na stronę internetową Koalicji, poznaj Koalicjantów, przeczytaj dlaczego jest źle oraz jak można zmienić prawo, zostaw swój komentarz!

STRONA KOALICJI DLA ZWIERZĄTI jeszcze krótka wiadomość dotycząca Dnia Praw Zwierząt:

22 maja obchodzony jest Dzień Praw.

wyborczy.blox

Nieodpowiedzielni politycy PO moga nam zarzucać wsparcie Leppera, ale prawde jest taka, że Lepperowi jak zwykle zależy na nowych wyborach. Giertychowi tak samo. Biorąc pod uwagę zniechęcenie wyborców, mieliby oni duże szanse na lepszy wynik. Czy tego chce PO? Czyżby platformersi byli tak naiwni, że naprawdę wierzyliby w poprawę swego wyniu w stycznowych wyborach (bo może Rokicie i Tuskowi też zależy na nowych wyborach?).
Nowe wybory to najgorsze rozwiązanie. Kolejnej kampani wyborczej ludzie już nie wytzymają i będzie może 20 procent frekwencji (tej zimy ma byc podobno -40 st). Nastąpi totalna kompromitacja polskiej demokracji.
Nie ma innego wyjścia niż koalicja PiS z PO. Wiedza to wszyscy oprócz politykow PO. Widać jak dbają o kraj, a zwłaszcza gospodarkę. przez ich fochy niedługo nasza giełda i kurs waluty się całkiem posypią. Juz z tego względu powini zacisnąc zęby i wejść do koalicji. Ale nie, to ich nie obchodzi.
16:58, alaksa
Link Komentarze (4) »
środa, 26 października 2005
Co za dzień...

Zachodni punkt widzenia

Klotliwym i niewiarygodnie pamietliwym premierem i przede wszystkim klamca!

Panie premierze prosze mnie pozwac ;-). moze Ziobro sam poprowadzi sprawe. Oczywiscie wszyscy pamietamy klamstwa wciskane Polakom. Pamietamy jak bezwzglednie twierdzili, ze ni ebedzie Jaroslaw premierem, jesli Lech zostanie prezydentem. Pamietamy jak wymyslili afere bilboardowa i obciazyli nia Tuska, a potem okazalo sie ze to Kaczynski jest winien i sprawa nagle zapadla sie pod ziemie. Pamietamy jak namietnie przeszukiwali akta SB i twierdzili ze sa bezwzglednie prawdziwe, a potem okazalo sie ze Kaczynscy wspolpracowali. Pamietamy jak obiecywali koalicje z PO, a potem bezwzglednie zaatakowali swego przyszlego koalicjanta i zaprzepascili jakiekolwiek szanse na koalicje. Pamietamy ze krytykowali podatek liniowy sami go proponujac pod inna nazwa. Pamietamy jak obiecywali program "Tanie Panstwo" po czym rozbudowali administracje panstwowa tak ze zrobilo sie nam "Drogie Panstwo". Pamietamy jak krytykowali Lepera, a po chwili goraco sie sciskali i tworzyli koalicje. Pamietamy jak obiecywali obnizenie podatkow i walke z bezrobociem, po czym wygnali tysiace Polakow za granice. Pamietamy jak oskarzali WSI o niesamowite przestepstwa, a potem okazalo sie, ze wlasciwie to nie tak bylo. Pamietamy jak zdekonspirowali naszych agentow i pozbawili naszych zolnierzy wsparcia wywiadu.

tashiwater | CZAS położyć KRES rządom SS

freenata pisze:

Treść listu:
Szanowny Panie Premierze,
Szanowny Panie Marszałku,
Szanowna Pani Poseł,
Szanowny Panie Pośle,

Zwracamy się do Państwa z pilnym apelem o odrzucenie projektu nowej ustawy o nasiennictwie, bowiem:

1. Sposób w jaki próbuje się ją przeforsować jest drastycznym przykładem braku poszanowania obowiązującego prawa. Nie przeprowadzono konsultacji społecznych, w tej kluczowej sprawie, dotyczącej każdego Polaka. Nie zaproszono do konsultacji kluczowych organizacji społecznych jak Koalicja „Polska Wolna od GMO”, stowarzyszenie Polska Wolna od GMO, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi, Instytut Spraw Obywatelskich, Ekoland, Instytut Zrównoważonego Rozwoju.

2. Z treści obowiązującej ustawy o nasiennictwie z roku 2003 wykreślono zapisy Art. 5 ust 4. W brzmieniu: „Odmian genetycznie zmodyfikowanych nie wpisuje się do krajowego rejestru.” ( Dz.U. z 2007 r. Nr. 41, poz. 271 z późn. zm.). Ustawa zawiera także nieprecyzyjne regulacje w sprawie nasion i roślin GMO, co zostanie wykorzystane jako kolejna furtka prawna przez tych, którym zależy, aby w Polsce uprawiać GMO. To też jest szokujący dowód braku respektu dla żądań.

Lubię placki - Onet.pl Blog

Należę do umiarkowanych wyborców PiS-u i nie chciałbym, aby ta partia wiązała się koalicją z SLD po wyborach parlamentarnych w tym roku. To byłby sztuczny sojusz i raczej chichot historii. SLD kojarzy mi się ze wszystkim, co najgorsze. Przejęli przecież olbrzymi majątek po PZPR. W ich szeregach wciąż znajduje się wielu komunistycznych aparatczyków i innych postkomunistów. Napieralski tylko pozornie tworzy nową lewicę. Zostając szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, dopisał się do listy pełnej niezwykłych "patriotów" - do Millera, Janika Oleksego i Olejniczaka. Dziwię się, kiedy słyszę głosy, które mowią, że koalicja z PiS-SLD będzie dobrym ruchem i zbawieniem dla narodu.

SLD, na najwyższych szczeblach, również jest pełne postkomunistów. Niby odsunięto Kalisza, ale jest choćby Pastusiak, Iwiński, Liberadzki, Zbrzyzny czy Zemke. Jeśli oni znaleźliby się w sojuszu z Girzyńskim, Brudziński, czy Ziobro to ja dziękuję za takie rządy. Byłoby to zaprzeczeniem dotychczasowego dorobku PiS (np. walka z korupcją). Mam nadzieję, że Jarosław Kaczyński się na taką rzecz nie zdecyduję. Wiem, obiecywał, że nie będzie koalicji z Samoobroną. Jednak trudno mi uwierzyć, żeby po raz kolejny prezes największej partii opozycyjnej zdecydował się na taki krok.