O czym chcesz poczytać na blogach?

Knut hamsun

Laleczka

Wieczorna modlitwa

Teraz jestem sama w domu, patrzę przez okno. Czyste błękitne niebo przeorane jest smugami kondensacyjnymi. Właśnie leci jeden, błyszczący ptak oracz. Gdzieś na północny wschód. Siedzę w nim wtulona w fotel i lecę do mojej wymarzonej krainy Knuta Hamsuna. Gdzie lato trwa jeden dzień.

Teraz jestem sama w domu, patrze przez nieszczelne okno. Czyste błekitne niebo przesłania skondensowany smród nawozów z pól. Mucha znajduje dziurę w szybie i wypierdala gdzieś na północny wschód.

Teraz znowu siedzę sama w domu, szybę oblał pot pod moim oddechem. Znów na.

Placówka postępu - Onet.pl Blog

[4+]

Ian McEwan - The Child in Time
: Pomysłowe. Opowieść o zaginionym dziecku i nie tylko. Książka z późnych lat osiemdziesiątych - stąd pomysł autora na umieszczenie akcji w thatcherowskiej antyutopijnej przyszłości. W ogóle cała powieść to w dużej mierze fantastyka. [4+]

Knut Hamsun - Błogosławieństwo ziemi: Zrobiłem sobie powtórkę z jednej z moich ulubionych książek - warto było. Człowiek, wieś, natura, przemijanie, filozofia, dzieciobójstwo. Lektura obowiązkowa. [6]

Erich Maria Remarque - Łuk triumfalny: Samotny lekarz kontra okrutny świat. Wstrząsający.

terazcyryl blog

Później. Prymitywny rock and roll z nieświeżym kozim oddechem z najciemniejszych zakamarków fiordów. Przy nich zanika pruderia i wszelka powściągliwość. I oto jest! Turbo-nowa płyta najbardziej perwersyjnej nordyckiej kapeli umalowanej szminką cuchnącą serem. www.turbonegro.com. Pilnujcie Waszych tyłków. Gorący oddech na plecach nadchodzi.

W cieniu chałupy Knuta Hamsuna Hank von Helvete wnet ujeździ na swym rodeo kukłę Marylin Manson. Strzeżcie się wyznawców Turbojugend, nawet Masłowska nie wie czym to się je, nawet jeśli bardzo chce, a czy zrozumiesz mnie, gdy jak Monkey on your back pokocham Cię? Nie, nie, och nie! Zakrzyczysz mnie.

skomentuj (1) 

onibe | blog Izy i Darka

Krukiem, nie ma żadnych szans. Nie znaczy to na szczęście, że oszustwo nie wyjdzie na jaw. Jak w przypadku Geira Ove Kvalheima, przeciw któremu w Norwegii właśnie zaczyna się proces.

Kvalheim, reżyser, aktor i scenarzysta, miał zdobyć nieznaną wcześniej sztukę Ibsena „Solguden” („Bóg słońca”), egzemplarze innych sztuk z jego dedykacjami, rzekomy notes noblisty Knuta Hamsuna z 1943 r. zawierający list do Hitlera oraz inne pisma i listy Hamsuna. Kvalheim sprzedał te teksty norweskiemu handlarzowi starymi drukami Rolfowi Warendorfowi, który uznał je za prawdziwe, a następnie pośredniczył w ich dalszej sprzedaży. Jednym z kupców była Biblioteka Narodowa w Oslo, która wydała na fałszywki 695 tys. koron norweskich[3]. Wiadomo już, że Kvalheim.