O czym chcesz poczytać na blogach?

Knossos

art folie |ärt fôˌli|

W Bramie Lwic w Mykenach jest jedyną monumentalną płaskorzeźbą, która zachowała się w Grecji z epoki brązu. Prawdopodobnie miał znaczenie symboliczne i oznaczał, że miejsce pobytu władcy znajduje się pod opieką bogów. Koniec XIII wieku p.n.e.

 

Kapłanka z wężami (ok. 1650 – 1600 r. p.n.e., wys. 34,5cm) 

 

Kapłanka z wężami

 

Figurka przedstawiająca boginię z wężami, Niektórzy badacze sądzą, że to kapłanka. Znaleziona w magazynie przedmiotów kultowych, tak zwanym repozytorium sakralnym pałacu w Knossos, należy do nielicznych statuetek fajansowych na Krecie. Bogaty strój pozwala odtworzyć ubiór dam dworskich tej epoki. Figury te oddają dobrze stroje kobiet – długie suknie do ziemi i otwarte gorsety.
Figurka odznacza się delikatnym modelunkiem i zróżnicowaną kolorystyką.

 

Rzemiosło

Podziemne groby w kształcie szybów odkryte na dziedzińcy twierdzy mykeńskiej dostarczyły znalezisk w postaci wyrobów rzemiosła, najczęściej broni z brązu inkrustowanego złotem. 

Złota maska z Myken

historia sztuki - Onet.pl Blog

I łąk, ale także życie fauny i flory morskiej. Nie były to malowidła naturalistyczne. Widać to zwłaszcza w sferze kolorystyki - na przykład małpy przedstawiano w kolorze niebieskim. Wiązało się to najprawdopodobniej z przyjętymi konwencjami. Duży wpływ na powstanie i rozwój malarstwa minojskiego miała sztuka egipska, jednak z biegiem czasu minojscy artyści wypracowali własne sposoby ujmowania tematów. Pomijając malarstwo mykeńskie i nieliczne znaleziska malarstwa greckiego, dopiero malarstwo etruskie i pompejańskie dostarcza nam tak bogaty zbiór zabytków z tej dziedziny sztuki.Knossos, "Paryżanka".
Sandra16 (13:59)
-zabłąkany płatek
Brak tytułu

 

Architektura

Na największą bodaj uwagę zasługują ogromne pałace, które zaczęły powstawać od około.

Tanie wakacje i wycieczki oraz wyjazdy

Państwo okazję nauczyć się słynnego tańca Greka Zorby, delektując się przy tym lokalną kuchnią oraz wysmienitym winem. Cena ok. 45 EURO.

Spinalonga całodzienna wycieczka na wyspę, która słynie z burzliwej historii. do dnia dzisiejszego można podziwać imponującą twierdzę z XVI wieku zbudowaną przez Wenecjan. Wyspa zasłynęła również jako kolonia trędowatych i od tego czasu pozostała bezludna. wrażenie na Państwu zrobi na pewno spacer po uliczkach Agios Nikolaos, słynącym z tajemniczego “zatopionego jeziora” Vouliasmeni, w którym nie znaleziono dna pomimo wieloletnich badań.

Pałac Knossos & Muzeum wycieczka pozwala cofnąć się w czasie o prawie 4 tys. lat i odkryć slady bogatej historii wyspy, a przede wszystkim swiat kultury minojskiej. zwiedzacie Państwo ruiny pałacu w Knossos, który był prawdopodobnie mitycznym labiryntem oraz Muzeum Archeologiczne w Heraklionie, gdzie znajdują się najważniejsze znaleziska prechistoryczne i z okresu kultury minojskiej. Przewidziany jest również czas wolny w centrum Heraklionu. Cena ok. 45 EURO.

Gramvoussa całodzienna wycieczka na niezamieszkałą wysepkę, która słynie z ruin weneckiego zamku z 1579 roku, górującego ponad nią. Następnie popłyniecie.

"Jaźń swą świdrując szaleństwem wyobraźni" prafrazka


W sumie szkoda, przestanie się odznaczać... Dość lubiłam to logo...

OFE zmieniają 1.05

I warzy się kolejne piwo...

A inne sposoby na emeryturę...

Może faktycznie czas zaplanować zabezpieczenie... Nie żeby mnie było stać, ale pomyśleć można.

Odrycie archeologiczne w Peru

To trzeba będzie pośledzić jeszcze gdie indziej... Myślę że pierwsze (wartościowe) publikacje pojawią się gdzieś za pół roku...
Swoją drogą: podobno do Egiptu można teraz pojechać za 1000 zł. o ile się przyrzeknie nie odłączać od grupy... Cóż po tzw. "wycieczce do Knossos" postanowiłam nigdy więcej nie jechać nigdzie z żadną grupą...

Machlojki z indeksami

Masło pod inną nazwą też byłoby maślane...

"fiu fiu" jakby powiedział pewien wróbelek... "Ten kto nie wie może zgadnie" jakby napisał Fredro... "A to feler" - westchnąłby seler... "Dziwnym nie jest" cytując Entombeta... Itd. Itp...

Nie ma w tym sensu nijakiego...

Konflikt praw autorskich na giełdzie opon :D... A jednak bibliotekarstwo przydaje się wszędzie :D...

Zarobki tzw. pracowników szeregowych...

Curiosity.