O czym chcesz poczytać na blogach?

Klosze

Blog Egzota

Mu nie chciało butów zakładać, pogratulować. Umieściwszy bosą stopę w śniegu na wpół zeskorupiałym rzekł Egzot do siebie jakieśtam przekleństwo w celu poczucia się raźniej.
Organoleptycznie przeczesał hałdy śniegu podświerkowe i odnalazł wierzchołek kopuły kloszowej. Stwierdził on wtedy, iż w stópki jest jednak zajebiście zimno, i pomysł założenia butów wcale takim głupim nie był. Pobiegł na górę po schodach, w hawajskich spodenkach, z włosiem do pyska wpadającym i dużą metalową łyżką w dłoni dzierżąć. Przyodziawszy buty, ponownie zszedł na dół na miejsce archeologicznych uniesień kloszowych.
Jął śnieg odgarniać histerycznie łyżką li i jedyną. Kiedyto śnieg cały po bokach artefaktu zacnie leżał, postanowił Egzot iż oderwie klosz od podłoża i zaniesie na górę (klosz, nie podłoże). Plan ów byłby się udał, gdyby nie fakt, że klosz przymarzł do podłoża podświerkowego i za jasną cholerę ruszyć się nie dał. Na nic zdało się podważanie łyżką (która za trzecim podejściem bardziej przypominała kształtem fale dunaju niż przyrząd do konsumowania zupy) i drapanie ręcami egzotowymi. Wpadł Egzot na genialny pomysł. Ponownie pobiegł na górę i w kuchni wodą kranową dzban.

viplight.blog

Soho 7-Fajny żyrandol 2011-07-28 15:27:42

Ekskluzywny żyrandol w kolorze ciemnego srebra lub ciemnego złota. Dzisiaj opiszę tą srebrną lampę. Prawdę mówiąc to sądziłam że ta lampa będzie satynowa, ale po otworzeniu przesyłki okazało się że jest to stal pomalowana na metaliczny szaro-grafitowy kolor. Rewelacyjnie to wygląda. Jeśli chodzi o wykonanie to naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Muszę przyznać że lampy polskiej produkcji coraz bardziej mi się podobają. Są o wiele lepszej jakości niż niby włoskie żyrandole robione w Chinach. Ogromnym zaskoczeniem dla mnie są klosze w tej lampie. Wydawać by się mogło że to też metal, jednak tak nie jest. Klosze są całkowicie szklane i tylko są pomalowane na szaro-metaliczny kolor. Jednak wrażenie ogólne jest zdumiewająco dobre. Kaskada kwiatów (dokładnie tulipanów) rozświetlająca pomieszczenie.


Tagi: zwis, żyrandol, lampa wisząca, soho 7

skomentuj (0)Strona główna
lipiec 2011

Everything...! - Everything... - bloog.pl

Rodzinę??? Marzę, by być wilkiem, mam wilcze serce, duszę... Ale czy warto by było nie uzyskać tego, co uzyskałam jako człowiek? Nie wiem, dokąd zabierze mnie świat, ale też i nie wiem, co by się ze mną działo jako wilk...Pogadam z mamą, aby mi pozwoliła na częstsze i dłuższe wyjścia... Może wtedy poczuję się bardziej niezależna...-

  Zastanawiałam się, czego brakuje mi w życiu? Mam kochaną rodzinę, ciepły dom, wymażone ptaszki, wszystko co zapragnę. Ale jednak czegoś mi brakuje...Może wolności??? Już to parę tazy analizowałam. Czyż nie jest ciężko żyć pod kloszem??? Jestem człowiekiem o otwartej duszy i lubię się powłóczyć...Marzę, by podróżować zdala od domu i ciepłego łóżka...Sama...A potem wrócić bezpiecznie i być zdrową...Mogłabym tak biec, lub chodź by jechać... Ale nie mam prawo jazd, jestem za młoda, znacznie za młoda...No więc co mam zrobić???Wsiąść na rower, włożyć rolki i do parku??? To dla mnie za mało...Mama zawsze tylu rzeczy zabraniała...Jest taka kochana... Ale jednak czuję się za bezpiecznie, za mało beztrosko...Ale czy w tym wieku mogę chodź by pojechać z przyjaciółkami na działkę, która znajduje się max trzy kilometry od domu???.

blogrolniczy

Takiego tunelu należy najpierw zbudować stelaż z drewna lub metalu, a następnie rozciągnąć na nim folię. Sposób ten jest bardzo efektywny jeśli przed mrozem chcemy uchronić grządki roślin. Nie należy jednak zapominać, że rośliny muszą oddychać i mieć stały kontakt ze świeżym powietrzem. Dlatego w ciągu dnia dobrze jest podwijać folie, aby ułatwić roślinkom wymianę powietrza. Jeśli zastosujemy sie do wszystkich tych zaleceń, do ochrony ogrodu przed zimą można też wykorzystać folię.

W ogrodniczych sklepach można również nabyć plastikowe klosze i agrowłókninę. Te pierwsze doskonale spisują się przy ochronie pojedynczych krzewów czy kwiatów, ponieważ po nałożeniu takiego klosza, który jest najczęściej przezroczysty, nie ogranicza się roślinie dostępu do dziennego światła. Klosze posiadają wywietrzniki więc proces przepływu powietrza nie jest zakłócony. Zakres zastosowania jest jednak wąski, klosze mają ograniczoną pojemność i jak już mówiliśmy mogą być wykorzystywane w przypadku pojedynczych roślin. Agrowłóknina natomiast nadaje się do ochrony roślin szczególnie nie podatnych na zimowe warunki. Rolnicy szeroko stosują ten produkt w.