O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Klimat

OCENY BLOGÓW - pół serio, pół żartem ;)

Literami???). Na samym dole jest sonda, ale głosowały tylko 2 osoby, byćmoże dlatego, że jest w tak słabo widocznym miejscu??? Proponuję przenieść ją pod linki, lub archiwum...
POD STRONY: 5/10.
Uuu spodziewałam się czegoś w kolorze czarnym... a tu (o zgrozo...) zielony!!!
To absolutnie nie pasuje do strony głównej!!! Zmień to na czerń, bo taki melanż jest beznadziejny!
NOTKI: 14/15.
Jak na przedstawiciela płci brzydkiej piszesz nieźle... Podobają mi się notki o twojej ukochanej. Powinno być ich o wiele więcej!
Wada: kończysz noty jak dziewczynka "całuski, papa"... ---> fu!
KLIMAT: 13/15.
Spokojnie, nastrojowo, miło, ciepło, tajemniczo...
Noo mogłabym wymieniać tak w nieskończoność...

RADA: Jeśli chcesz, by Twój blog był odwiedzany sam musisz odwiedzać blogi innych.
RAZEM: 55/70.
OCENA: 4.
Pozdrawiam!
skomentuj (0)


2004-04-07 18:53:21
http://izmaja.blog.pl
OCENIA:OZZY.

PIERWSZE WRAŻENIE:7/10.
Ładnie... Laleczka-aniołek siedząca na drabince. A drugi aniołek gapi się w dal... Na serio ładnie. Serio serio!
STRONA GŁÓWNA: 15/20.
... O wyglądzie większość.

Chłodno o klimacie

neutralny506

@Matt:

“Ja tam uważam, że globalne ocieplenie istnieje, lecz jest raczej naturalnym tworem, a że ludzie ze wszystkiego muszą wycisnąć pieniądze to obwiniają o to ludzkość by przepchnąć podatek emisyjny…”

I ma Pan racje, owszem jest cieplej- ale wynika to z naturalnej CYKLICZNOSC I klimatu. A jak duże i czy rzeczywiście obecne ocieplenie jest tak bardzo wyjątkowe- jednoznacznych dowodów na to nie ma i nigdy nie będzie! Klimat ZAWSZE się zmieniał…

Problem pojawia się wtedy, gdy (jak Pan już słusznie zauważył) pojawiają sie pieniądze i szansa na dodatkowy dochód jakim jest min. podatek CO2. A przecież to nie są jedyne “profity” jakie płyną z histerii klimatycznej (o czym można min. przeczytać w w/w e-mailach).

@Paweł:

“Osobiscie w spiskowa teorie dziejow nie wierze ale moze trzeba przejzec na oczy.”

byc może i ma Pan racje, pamiętajmy.

||Instrukcje, dodatki, licytacje, wymianki, konkursy|| - Onet.pl Blog

Usunąć ten post
Wejdź do pisania bloga i skorzystaj z przycisku [Usuń]. Jeżeli uważasz, że informacje mogą Ci się przydać - skorzystaj z przycisku [Zapisz szkic]. Post zniknie z bloga, ale będzie można go przeczytać na stronie pisania bloga.
Pogodynka
1 komentarz
Pod pojęciem klimat rozumie się średni stan atmosfery i oceanu w skalach od kilku lat do milionów lat. Zmiany te wynikają z czynników zewnętrznych takich jak ilość dochodzącego promieniowania słonecznego lub czynników wewnętrznych takich jak działalność człowieka (zmiany antropogeniczne) lub wpływ czynników naturalnych. W ostatnich latach termin „ogólna zmiana klimatu”, używany jest w kontekście globalnego ocieplenia i wzrostu temperatury na powierzchni Ziemi, ale rozważane są scenariusze powodujące oziębienie powierzchni Ziemi (np. wywołane odbiciem energii słonecznej od zwiększonej pokrywy chmur lub aerozoli.

Etyka na nowe tysiąclecia - Onet.pl Blog

Jeśli nie dbamy o nasz dom,cóż innego ma sens?[8]

                            Bogdan Góralski bogdangoralski@wp.pl
                                                   Warszawa, dnia 27 grudnia 2007 r.      [1] Hayes Brian (2005), Lifecycles, http://www.americanscientist.org/issues/pub/life-cycles/5

[2] GóralskiBogdan (2006), Człowiek i klimat , http://republika.pl/zmiany_klimatu/.

Klimatyczna Opinia Publiczna

Do godnego życia. Decyzje podjęte dziś, będą miały konsekwencje na życie wszystkich mieszkańców Ziemi. Jednak już dziś dotykają najbiedniejszych.

Wierzymy, że klimat świąt nastroi kontruktywnie wszystkie strony negocjujące na COP14 w Poznaniu i podejmowane decyzje będą uwzględniały przede wszystkim cierpienie milionów ludzi z całego świata.

Oxfam i Polska Zielona Sieć uważają, że nikt lepiej niż dzieci, nie wyrazi nadziei na to, że delegacje rządowe i wszyscy decydenci pracujący w Poznaniu nad nowym protokołem, który zastąpi protokół z Kyoto zrobią wszystko stworzyć nowy ład klimatyczny.
15:56, oxfam-zielonasiec
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 grudnia 2008
Narciarze apelują, minister obiecuje

Dziś, pod poznańskim Starym Browarem, WWF zorganizował pokaz akrobacji narciarskich i snowboardowych. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę polityków obradujących w Poznaniu na problem globalnego.

Turcja

  Dodaj komentarz do wpisu „Fauna i Flora Turcji ”
 • Klimat Turcji

  Turcja, znajduje się w klimacie podzwrotnikowym. Klimat ten charakteryzuje się głównie dwoma porami roku, czyli pora sucha i pora deszczowa. Jednak Turcja znajduje się w innej odmianie tego klimatu, czyli w głównie w klimacie morskim, ale co najdziwniejsze w środkowej części Turcji, nabiera ona klimat kontynentalny. Tak więc ciężko jest określi, jeden a konkretny klimat tego kraju. Ponieważ spotkać tam można klimat umiarkowany, górski oraz śródziemnomorski. Najcieplejszym miesiącem tego kraju jest lipiec, w zależności o jaki teren chodzi temperatura dochodzi do 29 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o zimę, w Turcji jest ona bardzo zimna, w niektórych miejscach temperatura dochodzi do minus 40 stopni Celsjusza, taka temperatura w okresie zimowym jest bardzo częstym zjawiskiem. Turcja posiada na swojej powierzchni jedną wyżynę, w której śnieg utrzymuje się cały rok jest nią Wyżyna Armeńska. Surowe zimy w.

 • Klimat równikowy

  Blog milekMaturzysta

  100 I PO ŚWIĘTACH środa, 11 kwiecień 2007, 14:27 Najnudniejsza Wielkanoc, jaką w życiu miałem nareszcie dobiegła końca. Nawet w telewizji nie było co oglądać(nie dziwota, na codzień też jest niewiele). Ani gdzie się ruszyć, ani po co. Siedziałem w domciu i pochłaniałem sernik i czekolade w masowych ilościach.
     Poniedziałek był (za)lany. Najpierw chwilkę szalałem na rockotece, potem totalna zmiana klimatu i tańce w okół filaru w jakiejś remizie. Myślałem że prawie nikt mnie nie zna na tej wichurze, jednakże było tam pół mojej szkoły. A przecież ABSOLUTNIE NIKT nie słucha disco polo... Dzisiaj miałem dziwne wrażenie, że na mnie patrzy tzw. tło w szkole. A co tam. Jak sie bawić to się bawić!!!
    Fakt, że liceum kończy się za dwa tygodnie przerażałby mnie, gdyby do mnie dotarł. a ni cholery nie dociera. Zaczynam się bać tej znieczulicy...

  Skomentujesz?:

  Blog ancche

  Blog.interia.pl Następny blog »
  ancche
  ancche.blog.interia.pl
  Notki
  Konstantynopolitańczykiewiczówna 2010-07-18
  Wczoraj była sobota , imieniny kota. A dziś ? Czyje dziś sa imieniny ?
  Znów pada.. Znów. Chyba klimat Polski zmienia się z umiarkowanego na co najmniej równikowy ; //
  Nudze sie potężnie.. Przesłuchiwałam własnie nowe piosenki Stone Sour.. Fajne nawet , ale chyba wróce z powrotem do Happysad. Słyszeliście piosenkę

  Klimat umiarkowany

  .::pieski677-czyli wszystko o psach::. - Onet.pl Blog

  Husky syberyjski, inteligentny, wrażliwy i uległy jest przyjemnym psem do towarzystwa, który w ciągu kilku lat zdobył prawdziwa sławę.Jest bardzo schludny i pragnie towarzystwa dzieci.Charakterystyczne jest to, że husky częściej i chętniej wyje niż szczeka.Łatwo przystosowuje się do umiarkowanego klimatu, lecz potrzebuje wiele ruchu i nie nadaje się do życia w mieście.

  nika677 (23:11)
  3 pieski l dodaj komentarz l

  Kompot z gwoździ

  (nie wiem dlaczego, ale jest to od 2000 r. synonim czasów nowoczesnych), jesteśmy członkiem unii super zamożnych krajów, leżymy w centrum zachodniego świata, a dach nad głową jest dobrem luksusowym. Rzeczywiście niesamowite. Lepiankę mam sobie zbudować? Sorry, nie da się, bo w przeciwieństwie do Konga i Nigru klimat strefy umiarkowanej rozpuścił by mi tę chatkę w mgnieniu oka. (Poza tym mam wątpliwość czy aby przekonałbym urząd dzielnicowy do przyznania mi numeru lokalu). Paranoja i zbójecki kapitalizm. Nic nie wiemy o kulturze wolnorynkowej, nic! A teraz zabieram się za robienie tego wszystkiego co skutkuje osiągnięciem.