O czym chcesz poczytać na blogach?

Kleszcz

megawatt blog - stowarzyszenie paranormalno-debilistyczne

Światowym dniem kleszcza !!!


Nadszedł piękny dzień ... pierwszy czerwca .. światowy dzień kleszcza.Z tej oto okazji Megawatt chciał zaprotestować w obronie kleszczy i zorganizował manifestacje na Kąpielisku Lęsnym przy ulicy Kleszcza 15 .Z godnie z 16 konwencją Kleszczowską należy szanować kleszcze i gołębie. Kleszcze to niewinne stworzonka które tylko lubią wchodzic pod napleta i kopulować wraz z właścicielem .. chyba że na gołębiu to wtedy normy mówią wyraźnie .. kleszcz gołębiowi tylko na głowe. Manifestacja przebiegała dość spokojnie najpierw rzesza największych sympatyków zapakowała kleszcze pod naplety i zadowalali się pokazując zgromadzonym ileż moża czerpać radości z takiego małego kleszcza.Po wytestowaniu wszystkich kleszczy i po meczu piłki wodnej typu "syf" rozpoczęły się gry i zabawy muzyczne z udziałem słowa Kleszcz. Na koniec zagrał Dj Kleszczuch utwór "Kleszcz w operze".Sponsorem imprezy jest mucha kleszczucha oraz wywórca piłek z Teletubisiami Dr inż. Andrzej Kapa.

asdfger
megawatt 2003-06-01 16:36:41
skomentuj (1)
Z serii brafo gerl !!!
Drogie Bravo ! Mam 15 lat i bardzo kocham jednego chłopaka . Jest super : nie ma zębów , ma kolczyka na czole i ma.

Blog około-lekarski

Kleszcz może czekać 2 lata na swoją ofiarę. Przenosi groźne zarazki, powoduje boreliozę i zapalenie opon mózgowych.
Jak się przed nim bronić?

Profilaktyka

  • Kleszcze występują w zarośniętych, wilgotnych miejscach. Leśne zarośla czy krzaki są dla nich idealne. Ukrywają się na spodzie liści, tak że bardzo trudno je dostrzec. Unikajmy więc takich miejsc.
  • Warto ubrać się szczelnie – wysokie buty, długi rękaw i długie spodnie, czapka.
  • Należy też odpowiednio zabezpieczyć wózek z dzieckiem.
  • W ostatnich latach popularne stały się preparaty w aerozolu, które odstraszają kleszcze. Przy okazji, unikniemy też komarów.
  • Przeciwko zapaleniu opon mózgowych możemy się zaszczepić. Niestety, nie ma szczepionki przeciwko boreliozie.
  • Wracając ze spaceru sprawdźmy, czy nie złapaliśmy intruza. Ugryzienie jest bezbolesne, konieczne są więc oględziny zwłaszcza skóry głowy, nóg, pach.

Postępowanie z ugryzieniem kleszcza

  • Im szybciej pozbędziemy się go, tym lepiej. Nie ma co czekać na następny dzień.
  • Nie wyciskaj, nie przypalaj, nie smaruj masłem, kremem czy benzyną! Nie chcesz, żeby kleszcz zwymiotował.
  • Chwyć kleszcza pęsetą jak.

Blog borowska1989


                                                                          Panorama Trzciannego.

MOJE POMYSŁY NA PRZYSZŁOŚĆ  DOTYCZĄCE ROZWOJU WSI KLESZCZE.

Chciałabym aby w niedalekiej przyszłości powstała w Kleszczach placówka wsparcia dziennego. Chociaż to mała wieś ale dzieci trochę ma. Często obserwuję jak nudzą się bo nie mają zbytnio co robić, gdyż nie ma tu żadnego miejsca gdzie można było by się pobawić. Myślę, że dojenie krów i doglądanie zwierząt dawno im się znudziło, chcą czegoś więcej od życia. Gdyby udało się kiedyś zrealizować ten projekt, to ja spróbowałabym.

ten kot mnie wkurwia blog pl

- zarówno dla mnie jak i dla sierściuchów).

Pomijam już całkowite przestawienie trybu karmienia, o którym pisałem wcześniej, i które przez pierwsze tygodnie jest zmorą dla kotów. Pominę także brak skrupułów w wyrzucaniu sierściuchów z domu rankiem i wpuszczaniu do domu na noc. Przemilczę również brak reakcji na ocieranie, przewracanie się i błagalne miauczenie, które w kocich łepetynach powoduje niemałą konsternację. Ale nie mogę pominąć pewnego problemu, który wraz z nadejściem wiosny dotyczy chyba większości czworonożnej zwierzyny pałętającej się na zewnątrz domostw - kleszcze.

Dotychczas problem kleszczy nie był przeze mnie zbytnio zauważany - jeśli miano by mnie spytać czy nasze kłębki sierści na czterech łapach posiadają kleszcze odpowiedziałbym "nie zauważyłem". Ale po głębszym zastanowieniu dotarło do mnie, że przecież jedną z ulubionych czynności rodzicielki jest niemalże rytualne wieczorne wyciąganie kleszczy z sierściuszych futer. Nic dziwnego, że nie zauważyłem nigdy żadnego kleszcza jeśli Pani wyciskała je z takim pietyzmem z jakim przedstawiciel subkultury w ortalionie z trzema paskami poleruje co wieczór lakier swojego 20-letniego be-em-wu. Jednakże, jak wspomniałem wyżej, Pani pojechała hen daleko a.

Twój własny pieski świat. - Onet.pl Blog
WAKACYJNE PASOŻYTY

Wakacje to dobra zabawa,ale również są związane z nimi różne niebiezpieczeństwa.Szczególnie w wakacje musimy uważać aby nasz pupil nie został ofiarą kleszcza.
CO ZROBIć Z KLESZCZEM
Gdy na psie znajdziemy kleszcza jeszcze nie umocowanego, szybko gostrząśnijmy. Jeżeli jednak doszło do "wkleszczenia", trzeba goodpowiednio usunąć.
Pamiętajmy, aby nigdy nie dotykać kleszcza golą ręką, ponieważ niektórechoroby przenoszone przez kleszcze mogą zaatakować człowieka. Niesmarujmy kleszcza masłem ani oliwą. Wprawdzie udusimy go, ale przedśmiercią zdąży on wydzielić ślinę, co może prowadzić do zakażenia. Niewyrywajmy też kleszcza na siłę, ponieważ pozostawione cześci gęboweprawie zawsze wywołują bolesny miejscowy odczyn zapalny..

odcienie-szarosci blogują

Rzadko jeżdżę, mam problemy ze zsiadaniem, zawsze się uderzę:-P
A ten rower dla „komunisty” jest jeszcze większy, chyba że mi się wydaje, dawno mojego nie widziałam;)
No.
Mama mi wmawia, że miejsce żony jest przy mężu, szczególnie na rodzinnych spotkaniach. Hmmm...
Więc pewnie i tak pojadę na tę komunię, a jej podrzucę małą do pilnowania. Całe szczęście, że to tylko jakieś 20 km od domu mamy, mojego rodzinnego:)

Od kilku cylki nie wyczuwam owulacji, mam nadzieję, że się nie „zepsułam”:(

2005-05-11 12:24:39 zapisała kobieta, która chce...

skomentuj (14)

kleszcze:(

Pezetbe się zapytała czy wszystko w porządku z ZaZką.
Tak.
Tylko trochę się zaczęłam martwić, bo odkąd zrobiło się cieplej ZaZa z każdego spaceru wraca z towarzystwem kleszczy:(. I niestety nic tu nie dają żadne zabezpieczenia. Pierwszego kleszcza usuwał ZaZce mąż Emocji, później moja mama się za to wzięła. Ja jakoś do tej pory boję się. Teraz w niedzielę.