O czym chcesz poczytać na blogach?

Kleopatra

Psi Świat - Onet.pl Blog

Border Collie

Hejka!

Napiszemy notkę o Border Collie.

Rasa:Border Collie

Wygląd:Średniej wielkości pies ma dość długą sierść koloru czarno-białego.Uszy są klapnięte.Pies ma czarny nos.

Pochodzenie:Szkocja

KONIEC

Narazki!

 

Kleopatra i Ziomalka
Może ktoś?

02 listopada 2008
Witamy!!!
Witamy w świecie psów!
Tu znajdziecie dużo porad co do waszych pupili,opisy ras,czego dana rasa potrzebuje.
Wchodźcie na naszą stronkę i piszcie dużo komentarzy!
Sorki,że tak mało dzisiaj piszemy ale to dopiero początek.Może dziś coś jeszcze napiszemy.
Narazki!
                 
Kleopatra i Ziomalka

Blog amazi89

Tego związku było zacieśnienie porozumienia między panami dwóch części rzymskiego świata. Nie miał on szans trwania, narastające napięcia między Oktawianem a Antoniuszem wyraźnie zmierzały ku wojnie. Antoniusz nie przeprowadzając jeszcze rozwodu (nastąpiło to dopiero po dwóch latach) odesłał Oktawię do Rzymu w 37 r. p.n.e. Wezwał wówczas Kleopatrę do Antiochii, gdzie wtedy rezydował. W jakim stopniu na tę decyzję wpłynęły uczucia, którymi ją darzył (nie ma powodów w nie wątpić), a w jakim potrzeby polityczne, nigdy nie będziemy w stanie ustalić. Po to, by odnieść zwycięstwo nad Partami, a w dalszej perspektywie nad Oktawianem, potrzebował zasobów materialnych Egiptu. Kleopatra ze swej strony miała wszelkie powody (poza osobistymi), aby wspierać Antoniusza w większym stopniu, niż to by wynikało z obowiązków, do jakich byli pociągani królowie klienccy. Królowa przybyła do Antiochii z bliźniętami, które urodziła Antoniuszowi, a które otrzymały znamienne imiona: Aleksander Helios i Kleopatra Selene. Niektórym historykom przypominają one tytuł króla Partów "Brat Słońca i Księżyca ", niewykluczone, że Antoniusz świadomie do niego nawiązywał (choć nie jest to jedyne możliwe wyjaśnienie; Kleopatry Selene występowały już w dziejach hellenistycznych, a Helios przy imieniu chłopca mógł mieć wyłącznie sens religijny, a nie polityczny).

Lily Evans - Onet.pl Blog

Patrząc realistycznie - było po prostu koszmarnie.

Chociaż nawet sam Syriusz zmuszony był przyznać, że James, jak na kogoś, na kim od dwudziestu minut uwieszone było dziesięć kilogramów pudru i dwanaście deko ubrań, niestabilnie osadzonych na owej niewiaście, trzymał się dość dobrze.

Ba, wciąż potrafił jeszcze wykrzesać z siebie jakieś podstawowe zwroty grzecznościowe.

Wujcio łapka był dumny…

 

- No to… mówiłaś, że jak masz na imię? - Zagadnął Potter jeszcze raz, rejestrując z przykrością, że w miejscu, gdzie zdążyła dotknąć jego koszuli, prawie natychmiast pojawiły się ohydne brązowe zacieki

 - Kleopatra – westchnęła blondynka, kusząco przygryzając dolną wargę Syriusz przejechał otwartą dłonią po twarzy.

Zdecydowanie był głodny i zamiast stać na środku korytarza, jak zdesperowana ulicznica, wolałby już cos zjeść, ale – jak przypuszczał – James nie zamierzał tak łatwo dać za wygraną. Jego obawy potwierdził tylko wymuszony uśmiech Rogacza, który najwyraźniej desperacko starał się zignorować wszystkie symptomy mówiące „ODEJDŹ”

 

- A więc milo cię poznać Kleopatro, ja jestem Jam…

- Zaraz, zaraz. Skąd znasz moje imię?

- O boże – jęknął Syriusz najwyraźniej nie mogąc się już.

Ciecioblog

Nieco o demagogię. Cóż, teraz tego żałuję. Emocje to zawsze zły doradca - kolejny argument za tym, by wyprać się z uczuć. Najgorsze zaś jest to, że mam teraz poczucie, że zawiodłem. Przepraszam wszystkich zainteresowanych.

[John McLaughlin, Al di Meola, Paco de Lucia "Mediterranean Sundance"]
skomentuj (4)


William Shakespeare "Tragedia Antoniusza i Kleopatry"
sb 1 V 2004 16:33

Podobno najwybitniejsze przedstawienie miłości u Shakespeare'a. A dla mnie Antoniusz jest człowiekiem, który mógł rządzić światem, lecz zaprzepaścił to przez swą lekkomyślność, nieodpowiedzialność i przede wszystkim zaślepienie miłością. Kleopatra to zaś typowa femme fatale - kapryśna, egoistyczna, niszczy w końcu Antoniusza i siebie przy okazji - ale to dlatego, że stała po złej stronie barykady. Antoniusz zabija się z rozpaczy po klęsce i z miłości do Kleopatry. Kleopatra zabija się ze strachu. Są tragiczni i piękni w swej tragedii, ale to ludzie przegrani. Antoniusz przez swoją głupotę, Kleopatra przez swoje intrygi.

Równie dwuznacznie przedstawia się Oktawiusz Cezar. Chłodny, logiczny, praktyczny, konkretny - życiowy. Stawia sobie jasny cel, konsekwentnie do niego dąży i w rezultacie wygrywa. Patrząc z drugiej strony, to władca okrutny i bezwzględny, obłudny i dwulicowy.

Enobarbus. Trzeźwy,.

Alliliya blog

Ale to juz inna notka! napisze wam o tym innym razem kiedy sie zemscimy :DD!!! papapap

skomentuj (2)Z ŻYCIA WZIĘTE...odcinek1 2003-04-30 16:47:26


2 kwietnia
Na dzisiejszej biologii Bakteria spokojnie mogłaby reklamować pastę do zębów: jeden wielki uśmiech. Zaraz sie wszystko wyjaśniło:okazało sie, że jest z nas wyjątkowo dumna, bo nasza klasa ma najwyższą fregwencje w całej szkole. Nie wyprowadzaliśmy jej z błędu, że ten cud zdażył sie dlatego, że: 1. ja chodze do szkoły ze względu na Janka; 2. Paulinka chodzi ze względu na Janka ( szkoda komentować, powiem tylko jedno: "zero godności") 3. wszyscy chłopacy ze względu na Kleopatre. Kleopatra to nowa pani od hitorii.
Ja osobiscie wolalam Antyka; byl w podeszlym wieku, a pamięć miał taka, ze orientowal sie, jaki był ulubiony kolor Aleksandra Wielkiego, nie znał zatomiast planu lekcji. Potrafił wejsc do jakiejs klasy, rozpoczac lekcje, podac temat, wezwac do odpowiedzi numer szósty i kiedy nieszczesnik dowlókł sie do tablicy, z niebotycznym zdziwieniem zapytac: "czy numer szósty to nie czasem Grzypczak?". Po usłyszeniu zdecydowanego zaprzeczenia, rozgladal sie nieprzytomnym wzrokiem i wychodził z klasy. Zwykle okazywało sie, ze pomylily mu sie sale.Był swietny, mielismy z nim luzy. Bez problemu wmawialismy mu, mniej wiecej co tydzien, ze klasówka miala byc dopiero podczas.

'Ale ja tą książkę wypożyczam dla Zuzi :D'

My life :P
Optymistyka :):):) piątek, 06 marzec 2009, 18:44
Chociaż nie zwykłam tego mówić, to teraz nie oprę się pokusie: 'lol'
Takim 'lol' ostatnio kieruje się moje życie.
Optymistyka jednym słowem :)

Dialog 1:

ElaWira: Patrz... - wskazuje grupkę gimnazjalistów - po
co oni tam siedzą pod tym sklepem?
Kleopatra: Zadaj sobie to samo pytanie: Po co my siedzimy
pod tym sklepem?
ElaWira: (zamyślona, po chwili pyta): Bo my żule jesteśmy?

Dialog 2:

Kleopatra: Soniu, czemu ty masz taką obsesję na punkcie (...) <imię nie do publikacji :)>
Sonia: No, bo wiesz trzeba sobie kimś zastąpić tęsknotę po W (dialog nie zrozumiały dla osoby, która nie jest debilem :PP)

Dialog 3:

Wuefistka (czy jakkolwiek się to pisze): Ania, bardziej skłony co ty emerytka jesteś?!
Kleopatra: No... - i wymieniła znaczące spojrzenia z paroma debilkami :):):)

Yyy... w sumie ten dialog mógł być na serio nie zrouzmiały.

Świat simsów - Onet.pl Blog

Polecam żebyście codziennie odwiedzali tą stronkę jeśli interesuje was historia tej rodziny.Ciał!
 Kto był na stronie
Na stronie było sim-fanów
A komentarze napisali sim-fani
O mojej osobie
Cześc!Nazywam się Karolina i będę prowadziła bloga pod pseudonimem Kleopatra.Jestem z Krakowa.Najbardziej ze wszystkich gier lubię grę the sims 2 dlatego też o.