O czym chcesz poczytać na blogach?

Kłącze

Rzeczy nie są takimi, jakimi się jawią

2005


strona główna
2005-03-26 19:03:33
Egzotermiczna introinwersja
Zmóżdżony Popęd przycisnął z cichym sykiem peta o dno popielnicy i mierzwiąc swą włosowatą strukturę głowną przeciągle ziewnął. Tabletka przestawała działać. Zaczynał widzieć na niebiesko co stało się powodem delikatnych spazmów lędźwi jego niespożycie wirujących. Może trzeba by zjeść pomarańczę lub coś o wyrazistym kolorze smaku? Rozwiać zimnobarwny nieład myśli? Właśnie tak, by wyrosło kłącze myślopnączy odpopędując zmóżdżenie nieuchronne.
skomentuj (0)
2005-03-27 19:46:25
Pięciogłowy Baaleron
Pięć małych, pomarańczowych wyprysków wyskoczyło na jego bladej, zmatowiałej kilkoma ciężkimi nocami cerze. Pomarańczowych? Pewnie monsieur Huyssmans miałby na ten temat własną teorię. Lecz już po chwiliw drętwocie ogólnej zanurzone ciało jego w podrygach namiętnych pogrążane poczynać zostało. I każda z głów jego odrębną perspektywę uzyskać miało możność.

Mając świadomość istnienia pewnej wiotkiej granicy odstawił kubek z bezużyteczną kofeinową zawiesiną i.

raport o wewnetrznym statusie nie quo

raport list 2009-02-10 pisać list do Ciebie
śmiać się
ubierać mini mini
odpowiadać na pytania z odkrytą radością:
tak to jest fizjognomia bliskości

twarz mówi dużo więcej
mówi
to jest drzewo
to jest trawa
to są moje ręce
to jest zielona galaretka

z bitą śmietaną koniecznie
w kącikach ust drzemią
ważne słowa

i wiatr sprzyja
i wlność nam sprzyja


Komentarzy: 0 raport ze spotkaniai 2009-02-09 Podchodzi na miękko kot

obejmował i
czułam że ten strój
do mnie pasuje
że jest podszyty
zieloną galaretką

pierwszy raz niosę zwierzę
a śpi
przy mnie
dzika bestia

dotykałam go w oczy i uszy
i włosy na zimę
potem między dwa strumienie żywe
przyjęłam chłodne jeszcze kłącze
i ono wiosną rosło
i ja byłam wiosną

Magiczny kącik

W miejscach pół cienistych. Może nawet rosnąć w głębi pokoju, w cieniu. Tylko przy silnym niedoborze światła jego liście wyciągają się i są jasnozielone. Roślina lubi ciepło: 20-30 st. C; tylko zimą, gdy odpoczywa, może być chłodniej (16-18st. C). Roślina nie znosi nadmiernego podlewania. Zalany okaz traci liście, jego kłącze gnije, roślina zamiera. Zamiokulkas toleruje natomiast krótkotrwałe okresy przesuszenia.

 

19:32, magicznykacik , Kwiaty
Link Dodaj komentarz »
poprzednie
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8
następne

Blog dla wszystkich wielbicieli zwierzatWAZKA-NATASZKA


Wersja mobilna
RSS
niedziela, 23 października 2005
ten wiersz sama wymyslilam:)) "czasami są takie dni kiedy mowie DOSC! mam balagan przychodzi gosc!!!co sie dzieje???co sie dzieje????chyba zaraz oszaleje !!!dzwoni telefon ,takze domofon!!!!!!!!woda zagotowana wlączony telewizor od rana!!!!najpierw telewizor wylącze ,telefon odbiore ,posprzątam kłącze i wylącze czajnik.wtedy dzwi otworze!!!!!puf...ufff!!!!wszystko zrobione ale....nikogo nie ma...pustka....tylko z talerza wylatuje kluska....bo to samotnosc kiedy jestem sama w domu tą glupią samotnosc kazdy doswiatcza do zgonuale jest jedno ale czyli LUZKO!!!!!ratunek na cal;y dzien doswiatcza to pracus doswiatcza to len!!!!!!!
12:49, natalia121
Link Dodaj komentarz »
   Dzisiaj niedziela!!wczora byl u mnie wujek ciocia kuzynki i.

Blog 61Janusz

Komentarzy: 4 2008-04-12

Tę roślinę kwiat, spotkałem przypadkowo po raz pierwszy, może nie bylem w tym miejscu w odpowiednim czasie,  bo po przekwitnięciu nie zostaje po niej ślad, a kwitnie tylko w kwietniu. ŁUSKIEWNIK RÓŻOWY,  tak brzmi nazwa tego kwiatu, będącego rzadkim okazem kwiatu pasożyta. Żyje pod ziemią na korzeniach drzew liściastych Buka i Grabu, ale tu te okazy mają za żywiciela Dąb.
Podziemne rozgałęzione kłącze, pokryte jest łuskowatymi liśćmi barwy jasnej . Roślina nie zawiera chlorofilu więc żadna część rośliny nie jest zielona   Nad powierzchnię ziemi wyrasta jedynie krótkotrwały pęd kwiatonośny. Jest on różowy okryty skrętoległymi bladymi łuskami na wysokość do 25 cm.

Komentarzy: 12 2008-04-12

To zbliżenie tego dziwnego i niecodziennego kwiatu