O czym chcesz poczytać na blogach?

Kirysek

Podwodny świat :) - Strona Główna - bloog.pl


komentarze (1) | dodaj komentarz

Kirysek spiżowy

czwartek, 13 listopada 2008 18:53

Opis

Kirysek spiżowy – Corydoras aeneus. Kirysek spiżowy jest rybą cenioną przez akwarystów od wielu lat. Osobnik dorosły jest brązawo-żółtawy, z dosyć dużą czarniawą plamą obejmującą środkowy pas boku. Plama ta połyskuje zielono, a miejscami złoto. Jest to gatunek stadny o bardzo łagodnym usposobieniu. Bardzo dobrze czuje się w akwarium wielogatunkowym. Spełnia również bardzo pożyteczną role, ponieważ wyjada resztki pokarmu z dna akwarium. Specyficzną cechą kiryska spiżowego jest ,, mruganie’’ do hodowcy, jednakże ze względu na brak powiek mruganie z punktu widzenia biologii jest niemożliwe. Kiryski ruszają gałką oczną , żeby oczyścić ją z osadu,.

super blog o rybach akwariowych!!

Jest ryba mozna powiedziec dla poczatkujacych nie jest ryba zbyt wymagajaca jest poprostu ryba dla kazdego poczatkujacego..

Następna ryba to...Kiryśnik Czarnoplamy

Kirysnik Czarnoplamy Hmmm.....na to czekalem!!ta ryba jest z mojego akwarium najfajniejsza buszuje w nocy powszystkich roslinach naprawde fajna rybka !!

Kirysek Pstry

Tej ryby nie mam zbyt dlugo jest to ryba napewno pozyteczna czysci caly żwir w akwarium jak kazdy kirysek, mój kirysek jest maly ale mam nadzieje ze osiagnie dlugosc okolo 7cm..

Sajica

Sajica bardzo piekna ryba w okresie kiedy osiaga swoje 12cm..moja sajica jest jeszcze malutka nie ma nawet takich barw jak ta na zdjeciu choć juz cos tam u niej widac PIEKNA RYBA!!

Glonojad

No i ostatni okaz mojego akwarium ''glonojad''ta ryba chyba jest najpopularniejsza ryba jak glupik wszyscy znaja ta rybe z tego ze sie przylepia do szyby i to jest ciekawe jak??heh..

Moje akwarium

Jakieś rybki jedzące ślimaki bo mi się ich bardzo dużo namnożyło. Następny wpis jutro jak wprowadzę rybki.

Tagi: długo się nie odzywałem
20:24, wlagos
Link Dodaj komentarz »
sobota, 27 marca 2010
Rozwiązanie problemu

Parę dni temu pisałem, że gupiki sie żle czuują. Niestety gypiki i jeden kirysek umarły, gdyż była zachwiana równowaga biologiczna. ;(((( Rozwiązałem problem. Kupiłem nowy lepszy filtr, który lepiej napowietrza, bakterie, środek do odkażania i środek, który sprawi, że woda będzie bardziej przejżysta. ;)) Zauważyłem znaczną poprawę samopoczucia rybek. Chętniej pływają ;) nie zatrzymują się. Dokleiłem tez tło z boku akwarium, gdzie są drzwi, co zmniejszyło stres rybek. Drzwi już nie przeszkadzają, a za parę dni jade dokupic rybek i roślinek rosnących z przodu.

Tagi: rozwiązanie problemu

Akwarium słodkowodne. Moje akwarium - od jego założenia, dzień po dniu. - Onet.pl Blog

Blog ten założyłam 20.04.2006r
Cześć.Mam na imię Ewa.Mam męża i dwie córki ale nie o nich będę tu pisać.Blog ten poświęcam mojej pasji jaką jest akwarystyka.Ci z Was,którzy mają akwarium i lubią się nim zajmować, wiedzą o czym mówię.Swoje pierwsze akwarium założyłam 27 maja 2006 roku.Było ono 54 litrowe.Po dwóch latach sprzedałam je i kupiłam większe 112 litrowe, które mam do dziś. Jest to dziennik opowiadający o życiu najpierw mojego akwa 54 l, a teraz 112 l.Mam nadzieję, że będziemy się wymieniać doświadczeniami. Proszę o komentarze.
Napisz do mnie
Moja aktualna obsada:
- 2 kosiarki
- 3 kiryski julii
- 1 kirysek spiżowy
- 1 kiryśnik czarnoplamy
- 2 zbrojniki niebieskie (parka)
- 8.

Wszystko na temat świata akwarystycznego

»
Kirysek spiżowy

Wymagania: Rzeki i strumienie w Argętynie, Wenezueli i Trynidadzie.

Cechy charakteru i wyglądu:Długość około 6cm. Osobniki dorosłe są brązowo-ródawe z czarną plamą obejmującą środkowy pas boku. W naturze wystpuje kilka odmian barwnych  takich jak: pomarańczowa i złoto-miedziana. Samica jest większa i psiada promienie na płetwach piersiowych. Kirysek spiżowy większość czasu spędza na dnie akwarium przesuwając żwir w celu odnalezienia resztek pokarmu i drobnych bezkręgowców. Ze względu na to, że posiada on dodatkowe oddychanie jelitowe często wypływa na powierzchnię.

Usposobienie: Gatunek stadny o bardzo łagodnym zachowaniu.

Wymagania: Bardzo dobrze czuję się w większym stadzie liczącm przynajmniej 8 osobników. Żwir nie powinien mieć ostrych końców by ryba się nie skaleczyła. Lubią gęstą roślinność, durzo kryjuwek i wolnej przestrzeni do pływania. Woda.

Moje Akwarium - Onet.pl Blog

I kupic te "lepsze" preparaty. Niestety chwilowo nie mam innego zbiornika. Stary przecieka. Ale może sam zrobie sobie taki zbiornik. poprosze tate o wyciencię szyb takich jak mi potrzeba, kupie sobie silikon do szyb i gotowe. W lekepie zoologicznym takie małe akwarium ok. 8L osztuje 15 zł. Nie opłaca się! Ja planuje zrobic nie co większy zbiornik, tak ok. 12-16L. Przyda sie później na akwarium tarliskowe.

W związku z rybią ospą i wyginięciu większości ryb postanowiłem zmienić nieco obsade. Wczoraj grzebałem na forach o akwarystyce i znalazłem kilka przykładowych obsad. Oto i one:

a. harem prętnika karłowatego [1 samiec+3samice],4x kirysek panda,4x otosek.
b. 7x neon innesa[ewentualnie 6 razbor klinowych],4xkirysek panda,4x otosek.
c. parka pielęgniczki ramireza,4xotosek.
d. 10x neon inessa, 5x kirys pstry i 2x krewetka filtrująca
e. 14x neon innesa, 5x krewetka amano
f. 10x razbora klinowa, 4x otosek, harem bojownika
g. 10x bystrzyk, 6x red cherry, 4x krewetka amano
h. 10x kardynałek chiński, 6x kirysek spiżowy, 1x zbrojnik niebieski
i. 2x ramierez , 4x otosek, 10x bystrzyk.

Oprócz tego akwaryści dobrali mi taką obsadę:

dokupić: 5xdanio pręgowane 
10xneon innesa.

Teraz juz sam nie wiem która wybrać! Poże wy mi.