O czym chcesz poczytać na blogach?

Kimono

Moja Pasja - Japan - Onet.pl Blog

Częściej spotykana bawełniana koszula bez guzików.
Susoyoke - dość szeroki, bawełniany pas materiału okalający ciało od pasa w dół (przypomina bardzo fartuch używany przez Japończyków).
Nagajuban - długa, bawełniana halka noszona pod kimonem właściwym.

źródło : Wikipedia

 

 No to będzie na tyle :))

オーラ - Ola (08:58)
2 komentarze

08 maja 2011
Kimono cz.2

No wiec jak to pisałam wczoraj dzisiejsza notka będzie o Kimonie Damskim ;D

 

Kimono Damskie :

A więc wiecie o tym , że japońska kobieta nie dała by rady założyć sama kimona , ponieważ takie kimono składa sie z 12 lub wiecej elemętów ... bo powinny być dobrze dopasowane, poukładane.

Parę słów o mnie - Onet.pl Blog

Ona nie zwracał uwagi na to. Widziała jak cienki materiał doskonale podkreśla mięśnie jego pleców i ramion, na tą okazję zdjął maskę (niezbyt pasowała do kimona :P).

- Sakura – pomachał jej dłonią przed oczami. – Hej. Pomożesz mi z tym obi?

- Co?? Eee… tak… tak jasne. – Załapała za poły kimona i wygładziła nieliczne zmarszczki. Przy tej czynności miała okazję pogładzić umięśniony tors Kakashiego, zarumieniała się przy tym delikatnie ale i uśmiechnęła. Hatake ubrał czarne kimono ze złotym haftem i oczywiście z wyszytym na plecach herbem rodzinnym. Sakura chwyciła jasnoniebieskie obi i pomogła mu dokończyć ubieranie. Sama założyła czerwone kimono w różowy, kwiatowy wzór. Przewiązała się jasno-pomarańczowym obi.

- No myślę, że wyglądamy doskonale – krzyknęła gdy oboje stanęli przed ogromnym lustrem. Idziemy! – mimo, że się uśmiechała jej oczy nie odzwierciedlały jej entuzjazmu.

- Sakura? Wszystko w porządku? – zapytał widząc już po raz któryś dzisiejszego.

tu dowiesz się jak odpowiednio dobierać koloru i nie wyglądać jak choinka

Liczba dobrych znawców mody: 0 Kilka fotek ze świata mody... 01 maj 2007

Liczba dobrych znawców mody: 0 Kimono japońskie 01 maj 2007 Dla wielu osób kimono to strój dalekowschodni, japoński lub chiński, w sumie każdy wie jaki. Rękaw kimonowy - każdy potrafi go rozróżnić i nazwać. Jednak fascynujące jest dowiedzieć się o różnicach w budowie, konstrukcji i znaczeniu kimon chińskich i japońskich. Myślę, że niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele różnic jest między nimi. Ta notka będzie poświęcona kimonu japońskiemu, a następna kimonu chińskiemu.

Kimono japońskie.
Kimono japońskie ma dekold V, szyte jest bez odcinanych rękawów, stąd pochodza właśnie rękawy kimonowe (swoją drogą.

Motek - bloog.pl

Witajcie! :)


Ostatnio słonko mocniej przygrzewa a ja ... dzieje "sweter" z "Czterdziestki" [40%wełna 60%akryl]

Nie narzekam na włóczke :) jest cudowna :) zapewne nie raz jej  użyje ...
Postanowiłem oderwać sie od "prostoty" i sie ... rozerwać, tworząc coś "innego"
W wyniku tego, powstaje taka bluzeczka/sweter:

Wycięcie jak widac jest oooogromne :) ale cały urok w tym :)...
-Kolor jak najbardziej realny - mały retusz i.. prosze :)

jak na razie mam przód, i 3/4 tyłu :) więc planuje niedługo skończyć...

Z "Virginii" coś tworze ... ale o tym troche pod koniec kwietnia... wzór straszny... zanim rozpracuje to ho, ho...

I to na tyle... Zmykam..

Miłego dnia :) Przemek


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,4434263,trackback

komentarze (3) | dodaj komentarz

Musztardowe kimono :)

niedziela, 05.

大阪での不眠症

Później było jeszcze jedno spotkanie z panem Lukaszczykiem dotyczące krycia laką i wyplatania kumihimo, niestety moja wrodzona skleroza w tamtym momencie spowodowana również zmartwieniami o zdrowie nie pozwoliła mi pójść na to spotkanie .

07.01.2012 Pokaz ubierania kimona

Właściwie ten pokaz nie interesował mnie tak bardzo jak chociażby wyżej wymienione, ale zapisałam się na niego po tym, jak nie dało się już zapisać na warsztaty z kaligrafii z Panem Prezesem. Ale Pana Prezesa to ja mogę mieć w Mandze, jeśli tylko będę sławna i bogata i będzie mnie stać na jego warsztaty . Kimono tym bardziej mam nie tylko w Mandze, ale we własnej szafie, ale zawsze to jakiś powód do wyjścia z domu. No i to były moje urodziny! Pokaz i warsztaty kimona okazały się dość ciekawe, ale mnie niczym nie zaskoczyły. Ładna dziewczyna w ładnym kimonie poprawnie opowiedziała o podstawach, pokazała na chętnej jak się ubrać i to był cały wykład. Nic specjalnego. Ania z Kimono Cafe też takie robi i przyznam, że ona to robi najlepiej, siedzi w tym temacie od dawna i osobiście nie znam lepszej osoby, która miałaby większą wiedzę o kimonach w tej części kraju. Dziewczyna na pokazie była “tylko”.