O czym chcesz poczytać na blogach?

Kilimanjaro

wielbłąd uznany za niepożądanego

 
 
Górskie ekwiwokacje
"Kilimanjaro is a pretty tricky climb you know, 
most of it's up until you reach the very very top, 
and then it tends to slope away rather sharply."

Monty Python's.

Kilimandzaro – Tanzania

Na organizm. W Kibo Hut może spać do 60 osób. Na tej wysokości niewiele osób potrafi zasnąć. W schronisku nie ma wody, trzeba ją wnieść ze sobą.
Dzień 5. Aby wyjść na szczyt, zanim pojawią się chmury, należy wyjść z Kibo Hut najpóźniej ok. 2 w nocy. Trzeba być przygotowanym na bardzo niskie temperatury i zaopatrzyć się w termos z herbatą lub maszynkę do gotowania. Droga na Uhuru Peak, najwyższy punkt masywu, prowadzi od wschodu. Pokonanie jej zajmuje ok. 8 godz. Na tym odcinku większość osób wycofuje się. Tego samego dnia trzeba zejść do Kibo Hut lub jeszcze lepiej do Horombo, gdzie można odpocząć.
Dzień 6. Zejście do Marangu.
Wycieczkę można wydłużyć o jeden dzień, nie warto próbować jej skracać.

Trzy drogi znacznie bardziej strome, ale niektórzy twierdzą, że ładniejsze, prowadzą od południa. Są to Machame, Umbwe i Mweka Trail. Shira Trail wiedzie od zachodu. Schroniska na tych trasach są znacznie mniejsze, nieraz kilkuosobowe. Loitokitok Trail, jedyna droga od północy; jest obecnie zamknięta.

117nastka

20.10.2011 zbiórka śpiewanki i goście! :)

Dziś, t.j. 13.10.2011 w grono niebieskich wstąpiła kolejna osoba – Konrad! Gratulujemy podjęcia wyzwania  : )

Na zbiórce mogliśmy wgłębić się w symbolikę wędrowniczej watry : )
Spróbowaliśmy trochę jogi – powitaliśmy słońce
Spróbowaliśmy wysilić nasze szare komórki – Krzysztof z Igorem 4 elementowe puzzle układali 10 minut – ale co najważniejsze nie poddali się i dali radę: D
Usłyszeliśmy opowieść od Zbyszka o sile charakteru, który zdobywał wraz z przyjaciółmi najwyższy szczyt Afryki – Kilimanjaro!
Jerz dał odczuć ile można grupą i w jak wielu miejscach możemy bezinteresownie pomóc.
Cyrkowcami też byliśmy… bo przecież bez pracy nad sobą daleko nie zajdziemy bo kto nie idzie do przodu ten się cofa.

Na podsumowanie podczas kuźnicy wymieniliśmy się naszymi doświadczeniami w wyżej wymienionych polach, znamy symbolikę wędrowniczej watry, wiemy jak zdobyć naramiennik i jakie kroki poczynić by móc złożyć przyrzeczenie harcerskie.

A teraz?  Szykujemy się na kolejne spotkanie – 20.10.2011 w hufcu. w mundurach kto ma, a kto nie ma w czarnej koszulce i chuście. Spotkanie z Grzegorzem, który przemierza europejskie kraje rowerem.

Od 20:00 po zbiórce z Grzegorzem – naszym.

Dama w podróży

Matkami.
6. Ograniczyć rozprzestrzenianie się HIV/AIDS, malarii i innych chorób zakaźnych.
7. Zapewnić ochronę środowiska naturalnego.
8. Stworzyć globalne partnerskie porozumienie na rzecz rozwoju.

 • http://www.box.net/static/flash/widget_player.swfhttp://www.box.net/static/flash/widget_player.swfhttp://www.box.net/static/flash/widget_player.swfhttp://www.box.net/static/flash/widget_player.swfhttp://www.box.net/static/flash/widget_player.swfhttp://www.box.net/static/flash/widget_player.swf
 • Bliskie

  Afryka Wschodnia dowcip dzieci Elvis Presley Kazimierz Nowak khaki Kilimanjaro kodeks Mieszkanie Gepperta Ministerstwo Spraw Zagranicznych Mt. Mery młodzież Nairobi nauczanie obrazy podsumowanie polska pomoc Polska Pomoc Zagraniczna 2009 pomoc rozwojowa poprawa systemu edukacji Południe prezenty Ray Charles spotkanie przedświąteczne szkoła Tanzania Uroboros wolontariat wolontariusze zaproszenie zasady żart życzenia
 • Alpy4000's Blog | Alpy 4000

  Jak łatwo zauważyć, skończyły się błogie czasy chodzenia po mieście w krótkich spodenkach, które zostały zastąpione przez walonki i tego typu ubiorem na “Syberię”. Dla nas pierwsze mrozy i śniegi oznaczają uroczyste rozpoczęcie sezonu zimowego.

  Oto co nas spotkało w ciągu ostatniego miesiąca:

  Tatry – Hala Gąsienicowa 10-11.12.2010

  Impreza?! W Zakopcu? Czemu nie, pomyślał Tomek ze Sznerchem. I tak o to pojechali oni w siną dal na spotkanie absolwentów szkoły wspinania Kilimanjaro. Jak to w Tatrach bywa, pogoda nie dopisała i z pierwotnej chęci pójścia gdzieś wyżej wyszła kicha. Ale nic złego bez dobrego. Dzięki doskonałej znajomości terenu okalającego Murowaniec, udało się zaliczyć pierwsze hamowania czekanem, a ważna jest to umiejętność.

  Sznerchu znany od tego czasu jako Człowiek Foka(1.06 na filmie) i Tomek wciąż znany jako Tomek nie dali za wygraną i plany wejścia na Świnicę odłożyli na raz kolejny.

  Babia Góra 28.12.2010