O czym chcesz poczytać na blogach?

Kijów

tropempolaczkow

Głowy wypełnione zostały przez pozostałe torby.  Podróż umilały nam gorące rytmy ze składanki ‘energy summer mix 96” idealnie komponujące się z atmosferę panującą za oknem…tam czas po prostu się zatrzymał. Wracając do Ścibiora, chłopak rozpoczął swój pobyt na Ukrainie z hukiem. Hukiem Windy. Hostelowy elewejtor nie wyposażony w tak zaawansowane urządzenie jak czujnik ruchu zmiażdżył głowę naszego kolegi tak brutalnie, że jego morda przypominała twarz Adamka po starciu z Kliczkiem. Możliwości owej windy możecie sprawdzić na jednym z naszych filmików.

Jeżeli miałbym porównać Kijów do czegokolwiek z pewnością byłby to miasteczkowy bazar z przełomu lat dziewięćdziesiątych…poza tym chaotyczna architektura, ciągnące się w nieskończoność azbestowe blokowiska z samochodami starszymi niż ich właściciele przeplatane z najnowszymi modelami Mercedesa, Bentleya oraz…Ikarusy. Co jednak najbardziej przykuwa uwagę  i spędza sen z powiek reprezentanta płci brzydkiej to zniewalająca uroda ukraińskich niewiast. Każda z nich odziana w krótką spódniczkę podkreślającą zgrabne kończyny dolne, a na stopach szpilki często przypominające te z filmów dla dorosłych. Tutaj noszą je wszystkie.

Nieoficjalna strona Dynama Kijów

Premier Lihi Kijowianie odnieśli zwycięstwo nad oddeskim klubem Czarnomoreć.

Dynamowcy zajmują pierwsze miejsce w tabeli i mają 67 pkt. Na drugim miejscu jest Szachtar Donieck, który pokonał w 25. kolejce połtawską Worlskę 2:0.  Piłkarze z Donbass Arena do tej pory zdobyli 64 pkt.

 W następnej – 26 kolejce – dojdzie do spotkania na szczycie ukraińskiej Premier Lihi. Szlagierowo zapowiada się mecz pomiędzy Szachtarem a Dynamem. Spotkanie odbędzie się w Doniecku 7 kwietnia.

 Dynamo Kijów – Czanomoreć Odessa 3:1, Stadion Olimpijski, Kijów, 1 kwietnia 2012 r.

 Bramki:

27 min. Ideye 1:0

41 min. Harmasz 2:0

69 min. Alijew 3:0

74 min. Matos 3:1

 Dynamo: Szowkowski, Betao, Chaczeridi, Danilo Silva, Popow, Gusiew (67 min. Ninkowić), Harmasz, Alijew, Arunia, Mechmedi, Ideye (74 min. Szewczenko)

Czarnomoreć: Bezotosny, Berger,.

Euro 2012 piłka nożna blog

    FAZA GRUPOWA

piątek, 8 czerwca
grupa A:

Polska – Grecja (Warszawa, godz. 18.00)
 Rosja – Czechy (Wrocław, 20.45)

sobota, 9 czerwca
grupa B:

Holandia – Dania (Charków, 18.00) 
Niemcy – Portugalia (Lwów, 19.45)

niedziela, 10 czerwca
grupa C:

Hiszpania – Włochy (Gdańsk, 18.00) 
Irlandia – Chorwacja (Poznań, 20.45)

poniedziałek, 11 czerwca
grupa D:

Francja – Anglia (Donieck, 18.00) 
Ukraina – Szwecja (Kijów, 20.45)

wtorek, 12 czerwca
grupa A:

Grecja – Czechy (Wrocław, 18.00) 
Polska – Rosja (Warszawa, 20.45)

środa, 13 czerwca
grupa B: 
Dania – Portugalia (Lwów, 18.00) 
Holandia – Niemcy (Charków, 20.45)

czwartek, 14 czerwca
grupa C:

Włochy – Chorwacja (Poznań, 18.00) 
Hiszpania – Irlandia (Gdańsk, 20.45)

piątek, 15 czerwca
grupa D:

Szwecja – Anglia (Kijów, 18.00) 
Ukraina – Francja (Donieck, 20.45)

.

Pośmiej się razem ze mną....

Usiądź wygodnie i uśmiechnij się, może to dzisiaj jest Ci potrzebne.......


Statystyki
Byli tu:
 
406
Skomentowali:
 
7
Wpisali się:
 
0
 
Notki
Lwów i Kijów..... 2011-05-30

NA EMIGRACJI: CHINY

W porónaniu do dwóch lat wstecz: widać rosnącą na codzień tzw. klasę wyższą, zdecydowanie więcej białych twarzy w mieście, ojjj zdecydowanie. Ruszamy do Qinhuangdao po drodze do Tonghua.

 

 

 

 

 

 

Tagi: pekin
16:01, jerrygorys , Pekin
Link Dodaj komentarz »
Kijów, Ukraina

Lecimy z Katowic do Kijowa. Przejście graniczne na lotnisku w stylu Medyki czyli długa kolejka, gburowaci pogranicznicy utrudniający zwiedzenie swojego skarbu w postaci Ukrainy na wszelkie sposoby. Ciekawe czy zdążą się zreformować do Euro 2012 ?W Kijowie mamy 2 dni a właściwie 2 nocki bo jesteśmy na wieczór, szybkie zwiedzanie centrum w nocy, dzień i na lotnisko na samolot do Pekinu. Hostel OK, lekkie probemy ze znalezieniem, ale z naszej winy. Zaproponowali nam własny pokój w cenie domra:) więc git.

Pl. Majdan

 

……….Podróże z Pasją………

Wrócić w sobotę wieczorem do naszego mieszkania jedną z ostatnich kolejek bardzo ciężko było dostać się do środka. Na całej długości peronów popularnych stacji Majdan Niezależności (Майдан Незалежності) oraz Chreszczatyk (Хрещатик), stały nieprzebrane tłumy ludzi, głownie młodych, wracających z sobotniego wieczoru w centrum, gdzie tego dnia w wielu miejscach odbywały się koncerty, happeningi i inne imprezy. W kabinie metra byliśmy stłoczeni jak sardynki, ale najważniejsze, że udało się wsiąść…

Oszczędziło nam to z pewnością kilku godzin spaceru przez nocny Kijów, gdyż w warunkach tego miasta (a w zasadzie metropolii) już dwa przystanki metra stanowią znaczną odległość…

wilcza-howl.blog

obecnie...
WRÓCIŁAM
No tak. Właśnie przed chwilą wróciłam z Bieszczadów. Jak widać nie było mnie przez równe dwa tygodnie. Pierwszy spędziłam na Ukrainie. Zobaczyłam Kijów, Lwów i oczywiście Charków, w którym odbył się festiwal. Kijów jest piękny. We Lwowie wszyscy mówią po polsku, a Charków to dosyć duże miasto, w którym można spotkać wiele elementów komunistycznych. Po powrocie do Polski doceniłam wiele rzeczy, na które nigdy wcześniej nie zwróciłam uwagi. Ot, chociażby drogi, kibelki, jedzenie (tam na okrągło było mielone i kamienny chleb). Mimo wszystko był to mój najlepszy wyjazd z tańców. Z Ukrainy wróciliśmy w poniedziałek i jeszcze w ten sam dzień razem z dzidziem i kuzynem dotarłam w moje ukochane góry Bieszczady. Jeżdżę tam co roku od bardzo dawna..