O czym chcesz poczytać na blogach?

Kije

` Marzenia są rzeczywistością czekającą na spełnienie. [Latające Kije] - Onet.pl Blog

Po co komu wiedzieć, co mi chodzi po głowie? To była strefa prywatna, skarbnica mądrości, do której nikt nie miał dostępu. Mój mózg był drugą najważniejszą częścią mojego ciała. O pierwszej nie muszę wspominać.

Nagle usłyszałem niesamowite poruszenie wśród tłumu, a potem bardzo wściekły głos mojego młodszego brata.

- Joseph, biegnij! - Odwróciłem się w prawo, patrząc na Nicholasa, biegnącego w moim kierunku z... kijem. Zmarszczyłem czoło, nie bardzo wiedząc, co się dzieje. Czyżby zapomniał go odstawić po odbiciu? W zasadzie, z tego stresu i jego perfekcjonizmu wszystko było możliwe. Pytanie tylko, dlaczego on na mnie krzyczy? Zrobiłem coś nie tak? Przecież odbiłem piłkę, czego on ode mnie jeszcze oczekuje?!

Dopiero, gdy Nicholas przyległ do mnie całym ciałem, powalając na murawę, dotarło do mnie, co właśnie zrobiłem nie tak. Zapomniałem pobiec do następnej bazy.

lukka - Onet.pl Blog

Było. Z pieskiem ci państwo byli. A piesek sik. Prosto na mój parawan. I popatrzył mi prosto w oczy. I miałam wrażenie że chce mi powiedzieć:

-no i co się k**wa patrzysz! Pewnie piesków nie lubisz, k**wa.

Kij.Kij.Kij.

A pieski lubię. Ale plaża była ze znakiem: Psom wstęp wzbroniony. Bo to plaża sanatoryjna była. A do sanatorium przyjeżdżają dzieci, które alergie na sierść mają. Psią na przykład. I te dzieci leczyć się przyjeżdżają.   Na przykład moje dzieci tak mają. Dziwne nie? No tak mają.

Ale: Kij z nimi. Kij z alergią. Co tam taki mały piesek na plaży komu przeszkadza.

I do tego państwa dołączyli znajomi. Z pieskami.  Pieskom bardzo się mój parawan spodobał. I dalej było tak:  Sik. K**wa. Sik.Sik. K**wa. Sik.

Ale kij znimi. Kij. Przecież parawan sanatoryjny był, nie własny. Buhaha!

Narodowy Fundusz Zdrowia kupił.

Kij z parawanem. Kij.

A poza tym nie byłam jedyną matką na plaży. Skoro dla nich to kij, dla mnie też kij. Kij. Kij. Po kiju. I spokój.

Ale w pewnym momencie przegięli tak mocno, oni i te ich.

NORDIC WALKING ZIELONA GÓRA - Grażyna Wyczałkowska

Do REZERWATU ZIMNA WODA. Rezerwat ten powstał 1959 roku i ma powierzchnię 87 hektarów. Obejmuje podmokły, bogaty w leśne pnącza las z olszą czarną, jesionem, grabem, brzozą, a także sosną i swierkiem.
    Maciek poinstruował nas, że będzie to spacer z przeszkodami. I rzeczywiście przeszkody były niemałe. Wiele z nas jak je zobaczyło, to zwątpiło w możliwość ich pokonania, ale nasi mężczyźni najpierw wyciszyli, a potem pomogli nam je sforsować. Okazało się, że tak jak i w życiu jest to tylko psychiczna blokada. Bardzo pomogły nam też kije, co dopisaliśmy do długiej listy atutów nordic walking. Trudy spaceru zrekompensowały nam widoki dziewiczej przyrody, urzekające zakątki pozostające w harmonii natury.
     Bardzo gorąco polecamy wycieczkę do tak niezwykłego miejsca!  
Komentarzy: 0 Wielkanocny nordic walking 19 kwiecień 2009

Blog Anahelli

30 Grudzień 2009 o 18:26 | Odpowiedz

Cieszę się, że się przydał, wszystkiego dobrego w nowym roku!

 • Anka mówi:

  Witaj, no zrobiłam sobie rozkład noworoczny, jest bardo ciekawy , rowniez ma 4 AW na 9. No postaram sie go rozpracowac i najpewniej bede musiałą zrobic to sama. Spodziewałam sie innych kart zupełnie bo mam inne wazniejsze sprawy, ktorymi powinnam sie zajac a tu z 1 8 kije i obok paz kije i na 9 sad, czyli jeszcze jedna sprawa by mi na głowe doszła, chyba,ze zle to interpretuje.
  Dzieki, masz bardzo fajne rozkłady ale one wymagaja posiedzenia i powiazania tego wszystkiego w jedna całosc a to wymaga troche czasu

  • anahella mówi:

   8 Buław na pozycji pierwszej to tak jakbyś próbowała łapać kilka srok za ogon.

 • MaryAir

  MR: Gdy przeciętny człowiek przygląda się osobom spacerującym z kijami ciężko mu ocenić czy jest w tym jakaś specjalna technika, rytm marszu albo jakieś poziomy zaawansowania. Jeśli możesz zdradź nam proszę kilka szczegółów tego sportu.

  KD: Technika jest tu kluczowa. Nie da się w pełni wykorzystać możliwości jakie dają nam kije, bez uprzedniej nauki posługiwania się nimi. Prawidłowa współpraca nóg i ramion sprawiają, że w ruch zaangażowane jest prawie całe ciało. Na co dzień nikt z nas nie zastanawia się i nie kontroluje tego, jakie ruchy podczas chodzenia wykonują kończyny górne. A w przypadku marszu z kijami staje się to niezbędną umiejętnością, którą trzeba nabyć. Najlepiej pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Nordic walking jest formą aktywności ruchowej, w której bardzo ważną rolę odgrywa rytmiczność ruchów. Poprzez zaangażowanie różnych  partii mięśni tworzony.

  najsmieszniejsze aukcje

  Dalekowschodnich sztuk walki - rodzice mi to opowiedzieli jak miałem 10 lat i pierwszy włos łonowy mi wyrósł) jako prezent chrzcielny majacy mnie chronić przed ciemną stroną mocy (Zuo....!). Jednak teraz musi zostac przekazany dalej aby pełnił swoją misję. I aby jego energia nie wygasła.

  Uzywac go mozna w roznych okolicznosciach, np. gdy banda drechów dojedzie nas na ulicy - wtedy mozemy być spokojni, zautomatyzowany kij samobij słucze oprawców na kwaśne jabłko i obroni własciciela.
  Podobno kij ten odegrał główna rolę w superprodukcji "Kielecka masakra kijem drewnianym" - film zdobył 4 statuetki Oscara.
  Na poczatku nie wiedzialem jak sie go uzywa i przez pomyłkę przeciąłem sąsiadowi samochód na dwa...pozniej doszedłem do perfekcji i nauczyłem sie na nim latać szybciej niz sindbad śmigał na latającym dywanie
  Musze tu wspomniec o jednej waznej zalecie - to jest kij DREWNIANY. To wazne, bo np. mozemy go zabrac w publiczne miejsce i nie zostanie wykryty przez wykrywacz metalu. Nikt nie bedzie sie spodziewał co przy sobie mamy.

  A schowac go mozna na wiele sposobów, ja znam dwa:
  _ jesli jestes kobietą.

  Nordic Walking

  Wykonana z tworzyw sztucznych, specjalnej gąbki lub korka.

  - system pasków. Zapewnia stały kontakt dłoni z rękojeścią, co umożliwia rozluźnienie dłoni w ostatniej fazie odepchnięcia oraz wygodne trzymanie. Powinien mieć możliwość regulacji stosownie do wielkości ręki, co umożliwi pewny chwyt oraz będzie mógł być używany również zimą w rękawiczkach.

  - trzon kija. Może być wykonany z aluminium lub kompozytu włókna węglowego i szklanego. Regulowane lub stałej długości.
  Kije wykonane z włóka węglowego są lekkie, elastyczne i wytrzymałe. Kije aluminiowe są cięższe i nie pochłaniają drgań ale są za to tańsze.

  - grot z gumową nakładką. Ostro zakończony koniec kija zapewnia stabilne i pewne wbicie w podłoże. Gumowa nakładka dobrze sprawdza się na twardych nawierzchniach: asfalcie, betonie.


  Zasady prawidłowego doboru kijów

  Najprostszym i często skutecznym sposobem doboru kijków jest kąt prosty lub niewiele większy między ramieniem i.