O czym chcesz poczytać na blogach?

Kies

blog literacki - eseje i inne treści o (nie)normalności - Onet.pl Blog

Musi być piękna. Takie wspaniałe długie umieranie z jeszcze bardziej cudnymi widokami. Współczuję ludziom, którzy mogą powiedzieć o swoim życiu tylko że urodzili się a potem umarli. W tak zwanym międzyczasie uczyli się pilnie. Następnie według moralnych i pożądanych społecznie zasad dobrali się nawzajem. Z kalendarzykiem uprawiali tą brudną czynność, która prowadzi do powstania potomstwa, a potem wychowywali w duchu miłości boskiej dorastającą latorośl. Codziennie wstawali rano i jako porządni obywatele przyczyniali  się do powiększania i tak już ogromnej kiesy Pana Fiskusa. Gdy dociągnęli do wieku sędziwego, umarli cichutko bez hucpiarskich widoków. Ksiądz z żałobnikami zaśpiewali wspólnie ulubiona pieśń Jasia pod tytułem „dobry Jezu” i wpadli do dołu przebrzydłej ziemi na zawsze. Może się zdarzyło, że mięli ostatnie spotkanie z Jasiem i to na tyle. Może i literaci umierają zbyt młodo, ale za to jak pięknie. Dzisiaj wracamy do autobiograficznych przedśmiertnych widoków. Będzie o przynależności. Bynajmniej nie do Zakonu Szpitalnego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Należałem.

Kroniki wojen medialnych

Napięta, jędrna, promienna ja. Błysk. Blask. Glam. Glamour.
skomentuj (0)


2004-03-09 22:45:30
Manifest Fekalistyczny
Po obudzeniu, ponieważ miałem mnóstwo czasu, a i tak wiedziałem, że nie będę miał żadnych problemów z wyruszeniem, bo miałem na to ochotę wciąż niesłabnącą, po obudzeniu zatem zabrałem się do napisania mojego następnego credo pod nazwą manifestu fekalistycznego, który byłby moją "prawdziwie złotą książeczką" na czas posuchy i podróży niesentymentalnej. Oto jak wyglądały moje zapiski, kiesy nakreśliłem je moim piórem. Po pięknej stalówce na kratkowaną kartkę spłynęły czarnym atramentem słowa następujące:


Osobom nieupoważnionym czytanie surowo wzbronione

Manifest Fekalistyczny

1.Jesteś diamentem. Nie zapominaj o tym pod żadnym pozorem. Zwłaszcza wtedy, gdy będą ci mówić, że skromnością nie grzeszysz.
2.Jesteś diamentem unurzanym w gównie. Nie zapominaj o tym pod żadnym pozorem. Do tego momentu jesteś diamentem w gównie unurzanym, aż nie przestaną ciebie nachodzić myśli fekaliczne. Za.

darc blog

Niebo. Jedyną Rzeczywistością, do Której warto dążyć. Jedyną Ostatecznością mojego życia.

Ale ...

zanim Koniec muszę przejść i przeżyć jeszcze trochę.

Wiem, że powoli stanę na nogi. Wiem, że zacznę szukać czegoś swojego, własnego, bez obawy o komentarze nie na miejscu – „jak ci nie odpowiada to sobie zmień”. Wiem, że już nie będzie tak jak kiedyś – ani tak głośno i triumfalnie, ani tak beznadziejnie i boleśnie. Już nie będzie pro publico bono w połatanych gaciach. Ani dokładania z własnej kiesy ku chwale.

Czasem poznawanie swojej wartości to przejście przez nieludzko zachwaszczone tereny. Walka o przejście i za dużo ran, bolesne smagnięcia po ciele od przecież bezrozumnych roślin. Bolesne kąśnięcia owadów mają podziałać jak szczepionka. Przecież ludzki jad to dopiero trucizna ...

I już nawet tego co nie wzeszło nie żal ... i już nawet nie wiem czy chcę. Nie wiem. Już nie myślę o tym.

Gdybym mogła częściej uciekać od świata to bez wahania zrobiłabym to.

I zrobię.

Pewnie dla.

Promień słońca

Czulam ze zaraz zaczne plakac a nie chcialam... dotykaj mnie tak czesciej... dotykaj mnie... I znow zasnelismy razem.. Wybacz mi moje irracjonalne zachowanie... widzisz ja zawsze sie boje ze kogos skrzywdze... Dziekuje Ci i Kocham Cie i postokroc wiecej bym chciala i mocniej to wyrazic... Jestem Twoja i dla Ciebie... Masz moje serce


skomentuj(0)

aniol-eq - wpisik


2003-03-06 11:55:30 >>*jebut* glowa w stol

Zle z mym samopoczuciem... wczoraj sie normalnie rozlozylam... kies zatrucie... ledwo sie poruszam i nie moge nic przelknac... jednym slowem kolorowo ==

Kochanie tesknie... do zobaczenia w piatek... :*****


a wam zdrowia...


skomentuj(1)

aniol-eq - wpisik


2003-03-07 10:57:09 >>kolejnosci

Wench - Followers Of Set - Heart of Da


Magiczne tony setyckiej piesni piramidy egipt prawie jak w jednej z przygod z sesji w WM rpg


No ale juz dobrze wrocmy do rzeczywistosc w.