O czym chcesz poczytać na blogach?

Kierunki studiów

swiatsubiektywnie.blog

Męczące i stresujące. Zwłaszcza jeśli próbujemy się dopasować lub wręcz odwrotnie – zbytnio obstajemy przy swoim.

Tematyka różnic międzykulturowych jest ogromna. Opisuje je wiele książek, artykułów i opracowań. Coraz częściej można spotkać związane z nimi szkolenia czy kierunki studiów. Wszystko to dzieje się dlatego, że nasz świat staje się coraz mniejszą globalną wioską. Widok czarnoskórego mężczyzny na polskiej ulicy przestaje nas dziwić a Polacy wyjeżdżając za granicę znacznie częściej niż w przeszłości decydują się na wielonarodowe małżeństwa. Wszystko.

Krocząc Drogą Samuraja

Obronię dyplom mgr i będę chciał po tym wszystkim rozpocząć nowy kierunek przyjdzie mi za to słono zapłacić. Ten zapis mi się nie podoba.

Co do reszty się zgadzam, dwa kierunki powinny studiować osoby zdolne, które naprawdę są w stanie sobie z tym poradzić. Bądźmy szczerzy studiując kilka kierunków tak naprawdę nie będziemy dobrymi fachowcami w przyszłości. Zawsze będzie trzeba któryś z nich postawić sobie za priorytet i ucierpi na tym ten drugi.

Będzie musiała zwinąć swą działalność. Mówię NIE fabrykom magistrów ! Przez to cierpi całe szkolnictwo wyższe. Społeczeństwo również ma już wyrobione zdanie o studentach. Teraz wystarczy zapłacić i masz dyplom. Oby te czasy skończyły się jak najszybciej. Ta ustawa na pewno nie przejdzie bez echa i część żaków zacznie protestować.


Tagi: drugi kierunek studiów Profesor uczelnia
12:55,

To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. - Onet.pl Blog

10 Prawdziwa burza mózgów.
56. Kierunek studiów, dobry czy zły wybór?
Socjologia. Jeszcze 3 miesiące temu bardzo ekscytowałam się tym słowem. Było dla mnie takie.

KULTUR ☠ KULT - bloog.pl

Jakiś czas temu poznałam studentkę filozofii. Patrzyłam na nią z niekłamanym podziwem, bo studiowanie filozofii heroizmem przebija nawet moje studia kulturoznawcze.
Między nami pojawiła się nić porozumienia, jakbyśmy należały do tajnego bractwa, do którego należą studenci kierunków powszechnie uznawanych za bezsensowne. Nasza przysięga może brzmieć tak: „Studiuję dla wiedzy. Nie dla CV i nie dla kariery."

Nie da się ukryć, że studiowanie filozofii, to w opinii wielu wybór kompletnie szalony. No bo cóż to jest za kierunek:.

Wyścigu, skakać, klaskać u Rubika i na dodatek wierzyć w to i być wdzięczna za otrzymaną szansę. Pełen pakiet obrzydliwości.

Mój rocznik właśnie kończy studia. To już nie jest idealistyczna młodzież, która parę lat temu wybierała sobie kierunek studiów zgodnie z zainteresowaniami, talentami, marzeniami. Która wierzyła, że najważniejsze to robić to, co się lubi, bo wtedy wszystko się ułoży. Chyba naoglądaliśmy się za dużo bajek Disneya. A teraz, gdy stoimy w drzwiach uczelni z tabliczką EXIT, obawy rodziców i znajomych nagle.