O czym chcesz poczytać na blogach?

Kghm

Waldas luta z całej edy

A przede wszystkim Tonew) nie dali radę wracać i mogło  być różnie. Udało się, Rudniew SWOJE strzelił, Sernas swojego nie strzelił i zadowolony patrzyłem na końcowy wynik.

2. Bramki

1-0 (Rudniew) to dzięki walce uporczywej Tonewa z obrońcą w okolicach rogu, odzyskanie dzięki temu piłki przez Stlića, podanie znowu do Tonewa,bieg,centra, głowa Rudniewa. Bez walki o piłkę pod bramką KGHM tej bramki by nie było.

2-0 (Rudniew)- odbiór pod swoją bramką, szybko do przodu-Wojtkowiak,Kriwiec, podanie do biegnącego na skrzydle Możdżenia, centra,Rudy głowizna,GOOOL.Bramka w stylu = Stilic-Peszko-Lewandowski,jak za dobrych starych lat.Co ciekawe przy główkującym Artjomie był.... Panama-Henriquez.

2-1 (Sernas k.). Dziwne bo akcja w minutę po wznowieniu gry ze środka (52 minuta). Wojtkowiak wyszedł bo chciał złapac na spalonego rywala, ale.

Ziarnko do ziarnka

Miedzi i srebra, kurs KGHM na warszawskiej giełdzie spadł momentalnie o ponad 6% i spadał dalej, by na koniec dnia osiągnąć wynik -13,8%. Żadna inna spółka wydobywająca miedź czy srebro nie odczuła zapowiedzi premiera tak mocno, bo w Polsce drugiej takiej spółki po prostu nie ma.

Nowy podatek ma wejść w życie już 14 dni po jego ogłoszeniu. Wiceminister Maciej Grabowski powiedział reporterom PAP, że jeśli nowe prawo zacznie obowiązywać od połowy kwietnia, to do budżetu państwa wpłynie w tym roku z tego tytułu 1,5 mld zł. Resort Skarbu liczy też, że KGHM wypłaci mu ok. 1,15 mld zł dywidendy za miniony rok (Skarb Państwa ma ponad 31% udziałów miedziowego giganta).

Grabowski uspokaja, że tego typu podatki nie są niczym nowym i obowiązują w wielu krajach świata. „Korzyści z tych zasobów powinniśmy czerpać wszyscy, tak jak już obecnie czerpiemy np. z wydobywanego węgla. W moim przekonaniu na tym właśnie polega zasada solidarności” – pisze w dzisiejszej Rzeczpospolitej. Wiceminister zauważa też, że formuła obliczania podatku, zależna od światowych cen miedzi i srebra, pozwoli w trudnej sytuacji na.

Piotr Fura

To, że wzrosty ceny miedzi często wyprzedzają wzrost akcji KGHM. Co prawda ruchy te nie zawsze są proporcjonalne, ale na bazie tego można pokusić się już o budowę pewnej strategii inwestycyjnej.

Inną metodą wykorzystania tej zależności jest pewien rodzaj arbitrażu. Skoro długoterminowa korelacja jest na poziomie 0.92, to efektywność takiej strategii mogłaby być dość wysoka. Z racji braku możliwości krótkiej sprzedaży na polskiej giełdzie wykorzystać moglibyśmy tylko odchylenia w jedną stronę. Tzn. w momencie gdy kurs miedzi jest relatywnie wyższy od kursu KGHMu zajmowalibyśmy pozycję krótką w kontrakcie terminowym na miedź, a jednocześnie odpowiednią pozycję długą w akcjach KGHM. W momencie gdy oba kursy zaczną się “schodzić” nasz zysk wynikałby ze relatywnej zniżki ceny miedzi względem ceny akcji Spółki.

Dobierając w odpowiedniej proporcji kontrakty i liczbę akcji KGHM, nasza pozycja byłaby dobrze zabezpieczona przed ogólnym trendem zmian cen miedzi, czyli np. gdy kurs miedzi rósłby, czyli na kontrakcie tracilibyśmy, to nasza strata pokrywałaby się zyskiem z akcji KGHM.

Ewentualna strata z.

Światowid

Nie mam wątpliwości, że emerytury zależą od kolejnych pokoleń: kto odkupi aktywa OFE, zarobi składki? Panie i panowie! Pan premier ma serdeczną prośbę: zapierdalać do śmierci, ZUS ani KRUS nie będzie potrzebny.

Dług SP pewnie spadnie, rynki powinny ocenić dość pozytywnie zmiany. Ale co z tego, skoro tak mało jest dla nas?

Kilka wniosków na koniec. Jeśli plan się powiedzie, państwo spłaci sporo długów i może nawet ustabilizuje sytuacje. Taki scenariusz to duże zyski z obligacji i nawet umocnienie PLN. Natomiast zniszczono zaufanie do emisji SP. Pracownicy KGHM powinni szybko zareagować pod Belwederem. Oszczędzający mają pod górkę, warto pomyśleć natomiast o działalności autorskiej, albo własnej firmie. Państwo się wyżywi. Obywatele niekoniecznie.

19:49, cyfrowyja , Makro-sprawy
Link Komentarze (4) »
środa, 16 listopada 2011
Rafako - dobre wyniki
I.

aktualnosci

Nominacja a to "prawie" Oscar a sam film bardzo dobry!

Aż tyle Oscarow dla Artysty? no nie wiem;ale wiem ,ze Spadkobiercy tez na Oscara nie zasłużyli.

Teraz będziemy mieli przez jakis czas dyskusje nad kryteriami czlonkow Akademii no a za 10 miesięcy koejne oczekiwania!

Moze w nastepnym sezonie bedzie lepiej???

Tagi: Oscary
14:55, haj001
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 lutego 2012
KGHM górą...

No i stało sie;akcjonariusze Quadra,kanadyjskiej firmy gorniczej zaaprobowali ofertę na przejecie przez KGHM, i w niedlufim czasie nasz koncern przejmie tą firmę awansując do czołówki światowych.

HEFRA

Wyprodukowano prawie 100 tys. Warszawskie zakłady nie dałyby sobie rady z taką produkcją. Obok oddziału warszawskiego działał wybudowany po wojnie zakład w Pułtusku.Ale to był szczyt koniunktury. Wkrótce nadeszły cięższe czasy. W 1990 roku produkcja spadła o 20%. W ramach prywatyzacji Hefra stała się jednoosobową spółką skarbu państwa, a potem jej akcje kupił Universal. Hefra stopniowo wpadała w długi. Fabryka w Pułtusku została zamknięta. Warszawskiej Hefrze groził ten sam los, ale miała więcej szczęścia. Część akcji Hefra S.A. za długi przejął KGHM. Rozumowano logicznie – po co sprzedawać srebro jako surowiec, lepiej je przerobić we własnych zakładach i sprzedawać jako gotowe wyroby z wyższą marżą, a że Hefra od prawie 200 lat miała światową renomę, tym lepiej. W 2001 r. KGHM kupił resztę akcji Hefry i dziś w 95% jest właścicielem zakładu z dwustuletnią tradycją

gut.blog

Je na piękne i mądre. Piękne miały stanąć po lewej stronie, a mądre po prawej. Na środku pozostała żaba.
Lew pyta: "A ty czemu stoisz na środku?"
Na to żaba: "Przecież się nie rozdwoję"
 

Ja też się nie rozdwoję mając na uwadze doktrynę i sentymenta górników polskiego złota.

Gdybym miała odpowiedzieć na pytanie kto najgorzej zarządza majatkiem firmy , to bez wątpliwości odpowiedziałam bym ,że państwo....Choć lubińscy górnicy uważają odwrotnie...
 

Związkowcy z KGHM chcą zablokować rządowe plany prywatyzacyjne. Solidarność za kilka godzin ogłosi strajk ostrzegawczy
Strajk ostrzegawczy w KGHM - zadecydowały po porannym spotkaniu związki zawodowe. Dzisiaj  na dwie godziny - od 6 do 8 rano - załoga odejdzie od stanowisk pracy we wszystkich oddziałach górniczych i hutniczych oraz Zakładzie Wzbogacania Rudy. Protest dotyczy planów zbycia przez Skarb Państwa części 41-proc. pakietu akcji Polskiej Miedzi.
 

A czegoś się Panowie górnicy  spodziewali  , że właściciel akcji będzie Panów pytał.